Skocz do zawartości

Co nagrywać na vlogu?


rodzinsonada

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, rodzinsonada napisał:

Co na takim kanale lubicie oglądać, a co nie? Jakie ludzie popełniają błędy robiąc takie vlogi. A co sprawia, że wracacie do takich vlogów?

Najważniejszy jest pomysł. Oglądnąłem 3 wasze filmy i..... nuda, po prostu nuda. 

Dajcie możliwość tworzenia scenariusza i reżyserii Julce, skierujcie to do jej grupy wiekowej i może być znacznie lepiej. Czy widzieliście kanał gdzie nastolatka "ustawia" karawaningową rodzinę? Nie!  Tak więc tatuś jest tylko operatorem a ton nadaje Julka. 

Kanałów gdzie stary próbuje się spełniać są dziesiątki. W większości słabe. Po co powielać czyjeś pomysły obrobione po stokroć jeśli można zrobić coś nowego. 

Powodzenia.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rodzinsonada napisał:

Witajcie. Od jakiegoś czasu rozwijamy kanał karawaningowy. Mam do was pytanie. Co na takim kanale lubicie oglądać, a co nie? Jakie ludzie popełniają błędy robiąc takie vlogi. A co sprawia, że wracacie do takich vlogów?

Nagraj a w komentarzach sam się dowiesz czy się podobało czy nagrałeś kolejną chałę, a gówien za przeproszeniem na YouTube jest od groma   :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

Najważniejszy jest pomysł. Oglądnąłem 3 wasze filmy i..... nuda, po prostu nuda. 

Dajcie możliwość tworzenia scenariusza i reżyserii Julce, skierujcie to do jej grupy wiekowej i może być znacznie lepiej. Czy widzieliście kanał gdzie nastolatka "ustawia" karawaningową rodzinę? Nie!  Tak więc tatuś jest tylko operatorem a ton nadaje Julka. 

Kanałów gdzie stary próbuje się spełniać są dziesiątki. W większości słabe. Po co powielać czyjeś pomysły obrobione po stokroć jeśli można zrobić coś nowego. 

Powodzenia.

Bardzo konstruktywne. Wielkie dzięki. Pokażę to Julce. Masz dużo racji. Może pójdziemy w tą stronę. Dzięki.

BTW: Dzięki także pozostałym za uwagi. Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Rozwijamy dumnie brzmi - lepsze byłoby raczkujemy i mamy zamiar rozwijać
Właściwie zgadzam się z przedmówcami - ale to nie tak że nie macie szans.
To co mnie najbardziej razi i nudzi  to przerost w filmie  Was,  Waszej budki, Waszych posiłków. Waszego badmingtona nad prezentacja ciekawego miejsca i informacjami praktycznymi przydatnymi dla widza który chciałby tam pojechać  - generalnie to samo można zarzucić wielu kanałom o podobnej tematyce.
Macie parcie na szkło i chcecie zaistnieć w necie ale robicie sweet focie do albumu rodzinnego a nie travel-vlog
Główną cześcia powinna być treść o miejscu, to nawet nie to że ktoś je już omówił spojrzenia z kilku ludzi sa ok i ja zwykle wręcz szukam kilku rożnych  ale miejsce, miejsce, miejsce, miejsce + info praktyczne może ciut o kempingu o dojeździe parkingu etc + krótkie podsumowanie gdzieś na końcu  a Wy powinniście być tylko przebitkami
Przykład weźcie z Rudej choć niektóre Jej filmy są lepsze a niektóre gorsze - klepie drobne ale robi to z klasą np Sandomierz lub Ostrog
Chcecie klepać drobne na YT dajcie coś konkretnego

Co sprawia że wracam do vlogów gdy pojawia się nowa relacja - fajne  przedstawienie miejsca i konkretna informacja bez bełkotu czyli dokładnie to co wyżej napisałem.   Niezłym uzupełnieniem do kanału byłaby stronka  gdzie na spoko można by było sobie znaleźć informacje  -- te 2 formy by się uzupełniały i odsyłały do siebie

Dobra - kubeł pomyj wylany na głowy przyszłych Yotuberów ale spoko pierwsze koty za płoty i w sumie trzeba powiedzieć że nie robicie kupy powyżej tyłka i macie klasę bo nie obrażacie się na kubeł pomyj - to cenie i uważam że dobrze to wróży   Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum  i  życzę poprawy vloga oraz miliona łapek w góre

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A można od razu pójść w dwie strony i kręcić "Młodzi widzą" i 'Starzy widzą".

No i lecieć z dwoma kanałami.

@smok_wawelski

Mówisz że główną częścią powinna być treść o miejscu. Ok, tylko niekoniecznie o zabytkach i o autorze obrazu z pobliskiego kościoła. 

Może być o miękkości piasku, może być o przewadze zapachu lawendy nad hałasem cykad. Może być o lokalnych oranżadach w "Młodzi widzą" i o lokalnych trunkach w "Starzy widzą". Może być o najlepszych lodach u młodych, i najlepszych ośmiornicach u starych.  

Zawsze podziwiam jak ludzie gdzieś jadą i zapierdzielają w upale po zabytkach. Po co ci poznać historię kraju, jak jego teraźniejszości nie znasz? Zawsze podaje przykład Holandii vel Niderlandów. W Amsterdamie byłem wiele razy i jeszcze nigdy w w żadnym muzeum. No bo sorry, ale dla mnie lepszym jest patrzeć na street-artowca jak popełnia dzieło na murze, tu i teraz, niż patrzyć na dzieło Rembranta w Rijksmuseum na którym młodzieniec piękną Żydówkę za cyca trzyma już 356 lat! A ten mural dzisiaj jest a za dwa miesiące go nie będzie. Zobaczyć mural który widziało 10 tysięcy ludzi to więcej niż zobaczyć wspomnianą Żydowska Narzeczoną którą widziało kilka milionów ludzi.  Niemniej kiedyś wejdę ją też zobaczyć. 

Pokazujcie radość i uśmiech. Smutków i smuteczków w telewizorze mamy dość. Spójrzcie na śniadanie w filmie " 01 06 Cudowny wąwóz Wörschachklamm, potem zwiedzamy Hallstatt" od 1:15. Ktoś umarł czy przynajmniej zachorował? 

Nikomu się papucha nie śmieje cały dzień. Ale zadumę, ewentualny smutek zostawcie dla siebie. Oczywiście jak ktoś się potknie i orła wywinie, to musi być, bo jaja nawet trochę bolesne muszą być :).  W żadnym razie krzywej wieży w Pizzie nie brać w palce, bo to zrobili już wszyscy. A w Rzymie zrobić relację z Zatybrza, a nie z trasy Watykan, Panteon, Hiszpańskie, Di Trevi i Koloseum.

Na początek i tak kasa będzie żadna, więc macie czas na wyrobienie sobie jakości i na wrzucanie filmów co jakiś czas.  Z każdych kilkudziesięciu godzin niech wyjdzie kilkanaście minut materiału. Ale dobrego. Z tym jednak też trzeba uważać, bo łatwo popaść w pułapkę "only perfection" i okaże się że budzisz się w pełnym nieskazitelnym makijażu :)

Michał, jeśli w kwestiach technicznych nie jesteś Alfą i Omegą, to waż każde słowo, bo tutejsi spece Cię zajadą. 

I bardzo ważne!!!

Dzieci są pod Waszą opieką, Wy prawne decyzje, a w każdym razie ich część podejmujecie za nie. Ale każda sekunda w której one się pojawią na filmie musi być z nimi konsultowana. Maciek ma pewnie wywalone na to że pokażecie go w gaciach kąpiącego się czy plażującego, ale już Julka może chcieć w bikini być prywatnie, a nie dla ludzi. Dzieci w szkole to często małe bydlęta i nie muszą jej mieć na tapetach.  Nawet jeśli macie potężne parcie na szkło, nie pozwólcie nigdy na utratę życia prywatnego. W ubiegłym roku bodajże Aldona z Danielem (Kampermaniak) na to zwracali uwagę mówiąc że ludzie domagają się zbyt dużo. 

 

I już na sam koniec!

Nigdy, przenigdy nie występujcie na fimikach karawaningowych w niebieskich polarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nteresują tylko naprawy , remonty i udoskonalanie przyczep we własnym zakresie. Wiele sie dowiedziałem z takich blogów na YT , wiele na pewno zmienię/udoskonale w swojej przyczepie.

Pokazywanie miejsc hmm....

Czyż nie najfajniejsze w karawaningu jest odkrywanie ich samemu... ? 

Jade i robię wow lub ups , bo wcześniej tęgo nie widziałem ? W obu przypadkach jest element zaskoczenia. Dla mnie bezcenny i nie chcę go doznawać oglądając YouTube.

Pozdro 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kit napisał:

Niestety na YT prawie nie ma czego oglądać ? strata czasu którą lepiej sspożytkować na wyjeździe ?

ja tam lubię coś od czasu do czasu obejrzeć.

Wujek Czarek, Duży w Maluchu, Zachar Off , Mr Akumulator , Nauka to lubię , Profesor Chris czy Michał Misza  .

Tyle że nie są to kanały o tematyce karawaningowej bo z tych co przeglądałem niestety nie znalazłem nic fajnego.

To jaką kto jadł rybę na obiad co robią czyje dzieci czy jak opróżnić kibel średnio mnie interesuje.

Więc jak coś ma być z tematyki karawaningowej to albo coś co ma jakąś  wartość  opis miejsc , opisy remontów , budowy  czy testy sprzętów (np. Mr Akumulator) albo coś z jajem (np. Misza czy Profesor Chris) .

Tyle że na polskim YT w tematyce karawaningowej  nie ma ani takiego Mr Akumulatora ani Miszy .

A dla kogoś kto jeździ sam na co dzień oglądanie czyjegoś życia w budzie czy kamperze to po prosty strata czasu  jak zna się to z autopsji.

Więc pytanie do kogo taki kanał ma być skierowany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Suzu4x4 napisał:

...A dla kogoś kto jeździ sam na co dzień oglądanie czyjegoś życia w budzie czy kamperze to po prosty strata czasu  jak zna się to z autopsji.

?:brawo:

 

Tutaj autor chyba jest zdesperowny i szuka na siłę publiki ... ani tu pomysłu nie widze ani wykonania, a pytanie z tematu tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rodzinsonada napisał:

Witajcie. Od jakiegoś czasu rozwijamy kanał karawaningowy. Mam do was pytanie. Co na takim kanale lubicie oglądać, a co nie? Jakie ludzie popełniają błędy robiąc takie vlogi. A co sprawia, że wracacie do takich vlogów?

Olej tą krytykę, rób po prostu swoje i tyle. Jak zaczniesz wszystkim dogadzać to nic z tego nie będzie. Jak komuś się nie podoba to i tak nie będzie oglądać, ważne żeby tobie się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastały takie czasy,że ludzie lubią żyć życiem innych ...Jeśli jest parcie na szkło (a ewidentnie  jest) ,dajcie coś więcej, coś innego,coś od siebie...

Powielanie w kółko tego samego,po raz tysięczny ta sama tematyka ,blee.

Takich kanałów są setki ,jak nie tysiące...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cathay napisał:

@smok_wawelski

Mówisz że główną częścią powinna być treść o miejscu. Ok, tylko niekoniecznie o zabytkach i o autorze obrazu z pobliskiego kościoła. 

Może być o miękkości piasku, może być o przewadze zapachu lawendy nad hałasem cykad. Może być o lokalnych oranżadach w "Młodzi widzą" i o lokalnych trunkach w "Starzy widzą". Może być o najlepszych lodach u młodych, i najlepszych ośmiornicach u starych.  

Ja jestem co prawda bardziej zainteresowany  przełomem Pivy ale będąc tam chętnie zobaczę np. Pivski monastyr i ikonostat - zatem tu nie całkiem zgodzę się z Toba @Cathay  - po prostu powiem tak  - jeździjcie  tam gdzie Was coś interesuje, relacje róbcie z tego co zobaczyliście a nie z tego jak godzinę rozwijaliście markize, ładowali  baterie do drona  albo nieśli kota lub pół godziny omawiali jak wjechać na kemping   - nie dogodzicie wszystkim ale przecież to Wasze podróże i nie będziecie sie ograniczać do miejsc których by chcieli inni
Z resztą argumentacji @Cathaygeneralnie się zgadzam  natomiast do samej końcówki i Kampermaniaka sorry mam uwagi z troche innej beczki ale może też istotnej dla przyszłych youtuberów
Podrózniczo jak najbardziej sa ciekawi jednak dla mnie sa skreśleni - turysta i promowanie robienia bajzlu jak w jednym filmie z soczkiem publikowanym na CT - żałosne podobnie jak ilość ich reklamek - to ostatnie dotyczy z reszta nie tylko Ich. 
 

3 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Mnie nteresują tylko naprawy , remonty i udoskonalanie przyczep we własnym zakresie. Wiele sie dowiedziałem z takich blogów na YT , wiele na pewno zmienię/udoskonale w swojej przyczepie

Ok mnie też interesują choć bardziej teraz przeróbki blaszanek na vany - ale muszę powiedzieć że bardzo wiele z tych vlogów jest robione pod publiczkę i medialność a w rzeczywistości są żałosne technicznie  i prezentuje b. słaby poziom a niekiedy wprowadzają w błąd

 

42 minuty temu, Voku napisał:

Olej tą krytykę, rób po prostu swoje i tyle.

Ok to tez metoda na życie ale wtedy nie prośić o konstruktywną krytykę, nie pytać co sie ludziom podoba nie promować się na forach tylko po prostu robić swoje  i klepać drobne - nie mam nic przeciwko temu  w tym założeniu jest to  jak najbardziej ok - natomiast jak ktoś przychodzi na forum sie poradzić - musi brać pod uwagę  że zostanie skrytykowany

 

2 godziny temu, kit napisał:

Niestety na YT prawie nie ma czego oglądać ? strata czasu którą lepiej sspożytkować na wyjeździe ?

@kit - sporo racji ale jednak nie całkiem sie zgodze - jest tylko potrzebne sporo poświęconego czas żeby oddzielić ziarno od plew aby  wyszukać coś konkretnego i dobrze zrobione to graniczy z cudem - wiem jak jeszcze świeży w Bałkanach byłem i szukałem, własnie mnóstwo bełkotu i mało konkretnych dobrych pomocnych relacji więc zgadzam się że jeśli wziąć kryterium wartości i jakości to jest b. słabo
Teraz wyszukuję juz Bałkańskie perełki mało znane a bardzo ciekawe - o monastyrze Ostrog, czy Kotorze,  kanionie Uvac albo o albańskim Theth przecież każdy wie - a np takie górskie śliczne jak Bukumirsko Jezero sa mało znane - to wrzuciłem dla przykładu ale są jeszcze inne mniej znane

Ale tu jeszcze jest ten aspekt że jeśli rozpromujemy takie miejsca  przestana one byc ciekawe i beda zajeżdzone  :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystkie te vlogi nudnawe na dluższą mete. Kiedyś ogladałem z rodziną Kikiego, ale przestałem go subskrybować ,innych też... Fajne jest to że świat idzie szybko do przodu , wszystko się szybko zmienia . Co taki karawaningowy youtuber w dłuższej perspektywie ma pokazać aby jego kanał był atrakcyjny? Pomijając aspekt poznawczy - czyli możemy podpatrzec jak wygląda dany kamping , miejscówka itd. To ogladamy jak rodzina zajada rybę albo małe dzieci babrają sie w wodzie , albo okazuje się że "kabel jest za krótki" Raczej podglądamy cudze życie , film z wakacji przerywany reklamami u tych bardziej oglądanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.