Skocz do zawartości

Solarne systemy zasilania


robin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawsze teoria pokrywa się z praktyką. Napisałem jedynie to co osobiście sprawdzilem w praktyce i to jest fakt.

6 Watowym panelem da się naładować akumulator. :)

A na marginesie to dokupiłem sobie jeszcze 12W panel bo przewiduje troche większy pobór prądu niż oświetlenie i pompka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znalazłam na Allegro zestaw solarny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=371869151. Może ktoś podpowie czy warto to kupić. Będzie służył do zasilania oświetlenia w przyczepie i do pompki do wody, wieczorkami TV. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy jeżdzicie z tymi przyczepami ? Też chciałbym znać taki camping gdzie prądu nawet nie ma .... dzicz , ryczące jelenie i odgłosy ryjących dzików koło przyczepki ....

Po diabła Wam te solary ??? Naprawdę są takie miejsca ?

A akumulator w samochodzie nie wystarczy ? Kupując takie solary , baterie , akumulatory żelowe wydacie więcej kasy niż na paliwo do odpalenia autka i doładowania baterii !

Ale może się mylę ....

Ps . Chcę Was trochę .. podpuścić tym postem ...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow, u mnie nad jeziorem wściekam się na każdego niepotrzebnie jeżdżącego samochodem po lesie (czyli żeby sobie pojeździć właściwie) więc sam unikam hałasu typu doładowanie aku samochodem czy agregatem, co zresztą jest mało ekonomiczne

wożenie akumulatora do ładowania jest uciążliwe nie mówiąc o drugim aku na podmianę

solar poza ceną jest wybawieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam na Allegro zestaw solarny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=371869151. Może ktoś podpowie czy warto to kupić. Będzie służył do zasilania oświetlenia w przyczepie i do pompki do wody, wieczorkami TV. :oslabiony:

niestety tej aukcji już niema więc nie wiem co na niej było ale polecam taki zestaw w modernhome.pl

mają wpisana złą cene bo oddzielnie panel i regulator wychodzi taniej. Mieli to poprawić ale jeszcze tego nie zrobili. Trzeba do nich zadzwonić i zwrócić na to uwage to obniżą cene do ok.350zł z przesyłką

 

Gdzie Wy jeżdzicie z tymi przyczepami ? Też chciałbym znać taki camping gdzie prądu nawet nie ma .... dzicz , ryczące jelenie i odgłosy ryjących dzików koło przyczepki ....

Po diabła Wam te solary ??? Naprawdę są takie miejsca ?

Ja się wybieram na jakieś 3 tygodnie do jak ja je nazywam Karwieńskich Błot 3. Są to działki pomiędzi Karwieńskimi Błotami 2 a morzem na terenie parku krajobrazwoego i niestety prądu tam nie ma. Ale za to są dziki które w nocy poryły łąke jakieś 15-20 metrów od przyczepy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy jeżdzicie z tymi przyczepami ?

 

Ja mając ten panelik na żadnym kempingu nie podłączałem się pod sieć :hehe: Bo po co. Radio gra, światło i w przyczepie i przed jest, lodówka na gazie ładnie chłodzi... czego chcieć więcej :oslabiony: TV też da się oglądać, ale po co :-] W zeszłym roku ani razu nie włączałem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś mogę wtrącić to z doświadczenia panel do przyczepy tylko amorficzny

droższy ale lepszy dla zainteresowanych na gg lub tuaj na forum jeżeli są chętni

 

mile widziany :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska a co chcecie wiedzieć?

 

dlaczego panel Amorficzny, już mówię bo ma większą powierzchnię czynną a sprawność mniejszą w stosunku do powierzchni czynnej panela Monokrystalicznego gdzie jest wysoka sprawność na mniejszej powierzchni przez co panele o tej samej mocy czyli np 40W Amorficzny 120cm/40cm, Monokrystaliczny 100cm/30cm to właśnie takie jak ja posiadam.

I teraz rozwinę wątek dlaczego lepszy Amorficzny ano dlatego że panel leży zamontowany na dachu przyczepy i nie jest ukierunkowany do słońca pod odpowiednim kontem 60-70stopni a jego sprawność jest bliska 95%.

Natomiast drugi panel Monokrystaliczny jak słońce jest wysoko na niebie to sięga 70%, a co jak jest rano między 6-11godziną i popołudniu to spada do 40-50%. A na amorficznym jest prawie cały czas 90-95% mocy.

Jak coś chcecie wiedzie pytajcie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przewierciłem w dachu dziurkę na kabel i uszczelniłem, a sam panel przylepiłem sikaflexem. W razie czego da się oderwać. Sprawdziłem, bo słabo polutowałem styki i mi odpadło jedno połączenie, więc musiałem zerwac, i po ponownym lutowaniu kleić jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.