Jump to content
Bighos

Zwiedzanie Krakowa

Recommended Posts

Marcin T

Proszę bardzo :)
Agata Zięba- Śladowska tel. 12 252 40 53

smok_wawelski

Powiem tak  - teren jak teren to łączka doklejka do hotelu i tyle - ale to subiektywna ocena tybylca :) ale w sumie uważam też że na kilka dni noclegów przy zwiedzaniu Kraka spoko styknie
Nie to żebym "kuzyna" lansował ale wg mnie położenie camp Smok  jest krajobrazowo znacznie  atrakcyjniejsze  od Kolnej - looknij sobie http://smok.krakow.pl/galeria/
Żeby mieć trochę pagórków i ładnej okolicy to trochę od Kraka odsunąć - np. Brandysówka w Dolinkach, czy Sczyrzyc ale tu pół godziny mało żeby na stare miasto dotrzeć

Jeśli mógłbym radzić odpuść auto w Kraku - po mojemu to bez sensu przyjechać odpocząć i się męczyć a tańsze to też nie będzie.  Jeśli jednak auto to apka na parkowanie w strefach żebyś nie musiał lecieć biegiem do parkomatu jak kelner z kotletem się spóźni 

Jeśli Kolna która nota bene nie jest złym pomysłem choć  fakt to kawałek od Wawelu ale przy przyjętym przez Ciebie założeniu dojazdu autem    jest fajna opcja  - zasuwasz z Kolnej autem 7km i to nie przez geste centrum  na P+R Czerwone Maki - koszt postoju 10zł / doba i te 10zł stanowi dla kierowcy również bilet dobowy na MPK  a z Czerwonych Maków MPK dojedziesz gdzie dusza zapragnie bo komunikacja jest tam mocna.  To trochę podobnie jak z Krakowianki  tyle że z Krakowianki nie musisz nawet autem jechać na P+R bo zostawiasz furę na kempingu i z buta przez park  do tramwajki 5min i tramwajka 20min pod Wawel
Popatrz sobie na kompie albo apce "Jak dojadę"  wybierz Kraków i będziesz widział jak jest z komunikacją miejska do interesujących Cie miejsc

Jeśli masz wybór - Kraków jak każde  duże zabytkowe miasto w wakacje to zły pomysł, lepszy czerwiec lub wrzesień - owszem obecna sytuacja nie wiem czy znormalnieje ale mam nadzieję że tak będzie a jeśli wróci do normy to miasto w wakacje kosmos tłok, problemy z parkingami,  kolejki do kas w zabytkach nawet o 20 -21 problem w Rynku knajpę na piwo znależć a i ceny też wyższe.

Edited by smok_wawelski (see edit history)

jacek00
2 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Powiem tak  - teren jak teren to łączka doklejka do hotelu i tyle - ale to subiektywna ocena tybylca :) 
Nie to żebym "kuzyna" lansował ale wg mnie położenie camp Smok  jest krajoznawczo atrakcyjniejsze  od Kolnej - looknij sobie http://smok.krakow.pl/galeria/

Smok jest bardzo fajny, cisza, spokój, parcele też nawet z możliwością podpięcia się do wody. Minus za brak możliwości płatności kartą. Cenowo pewnie wychodzi podobnie jak Adam.