Skocz do zawartości

Zwiedzanie Krakowa


Bighos

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,
Mozecie polecic najlepszy kemping ktory wedlug was najlepiej nadaje sie na baze wypadowa do letniego zwiedzania Krakowa?
Dzieki Bardzo
Chyba Camping Adam będzie najlepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność być na Campingu Adam we wrześniu 2020 r. Z fatalnych rzeczy to jedzenie i śniadania - lepiej iść na ORLEN 300 metrów od ogrodzenia, hot dogi będą rarytasem w porównaniu z ich gastronomią. Rzadko kiedy w Polsce można zjeść już tak fatalnie, i w tym miejscu tak było a jestem dość mocno tolerancyjny. 

Sam camping ok, prąd, woda, toaleta prysznice i zlewnie, dobrze utwardzone, no i możliwość popływania kajakami. Akceptują psy. 

Nie wiem czy jest to najlepsze miejsce w Krakowie ale jako baza wypadowa na zwiedzanie chyba okey bo też jest dużo zieleni i tras. 

Ciekaw jestem co inni polecą, bo ja tym campingiem byłem rozczarowany ale nie jestem fanem campingów, stąd mam inne oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność być na Campingu Adam we wrześniu 2020 r. Z fatalnych rzeczy to jedzenie i śniadania - lepiej iść na ORLEN 300 metrów od ogrodzenia, hot dogi będą rarytasem w porównaniu z ich gastronomią. Rzadko kiedy w Polsce można zjeść już tak fatalnie, i w tym miejscu tak było a jestem dość mocno tolerancyjny. 
Sam camping ok, prąd, woda, toaleta prysznice i zlewnie, dobrze utwardzone, no i możliwość popływania kajakami. Akceptują psy. 
Nie wiem czy jest to najlepsze miejsce w Krakowie ale jako baza wypadowa na zwiedzanie chyba okey bo też jest dużo zieleni i tras. 
Ciekaw jestem co inni polecą, bo ja tym campingiem byłem rozczarowany ale nie jestem fanem campingów, stąd mam inne oczekiwania. 
Jedzenie na kempingu zazwyczaj się robi we własnym zakresie Byłem kilka razy na tym kempingu i nie wpadłem nawet na to, aby się u nich stołować. Zresztą w Krakowie mamy tyle miejsc z dobrym jadłem, że chyba nie warto nawet zawracać sobie głowy jadłodajnią w Adamie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bighos napisał:

Drodzy forumowicze,

Mozecie polecic najlepszy kemping ktory wedlug was najlepiej nadaje sie na baze wypadowa do letniego zwiedzania Krakowa?

Dzieki Bardzo

Coś tam polecałem na Kraków. O, w tym wątku zerknij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacek00 napisał:

Jedzenie na kempingu zazwyczaj się robi we własnym zakresie emoji6.png Byłem kilka razy na tym kempingu i nie wpadłem nawet na to, aby się u nich stołować. Zresztą w Krakowie mamy tyle miejsc z dobrym jadłem, że chyba nie warto nawet zawracać sobie głowy jadłodajnią w Adamie

Ja byłem w sytuacji nie turystycznej , przejazd kamperem biznesowo i wszystko puste, więc nie było wyboru. To, że się u nich nie stołujesz nie oznacza, że mają podawać surowe, stare i zimne jedzenie a kawę z czyścidłem do kamienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciejstraus napisał:

Ja byłem w sytuacji nie turystycznej , przejazd kamperem biznesowo i wszystko puste, więc nie było wyboru. To, że się u nich nie stołujesz nie oznacza, że mają podawać surowe, stare i zimne jedzenie a kawę z czyścidłem do kamienia. 

Jak dużo podróżujesz to powinieneś wiedzieć że w takich miejscach się nie jada, bo albo drogo albo stare:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... służbowo pewnie ma się troche inne spojrzenie niż typowo wypoczynkowo, stad ww opinia ....

Dla większości odwiedzających camp ... dział kulinarny, będzie miał znaczenie raczej mało istotne .... wg mojej opinii !!!

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekKnaus napisał:

.... służbowo pewnie ma się troche inne spojrzenie niż typowo wypoczynkowo, stad ww opinia ....

Dla większości odwiedzających camp ... dział kulinarny, będzie miał znaczenie raczej mało istotne .... wg mojej opinii !!!

TOM

Zgadza się. Natomiast nie zmienia to faktu, że jakość takiej gastronomii mówi dużo o tym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków jest drogi kempingowo, w linkowanym wątku śmiałem się że w cenie Krakowianki to spoko studio można wyznając w Transekspresie oddalonym o 500m :) 

@Bighos - jedno pytanie jakie plany czy tylko do  mojego praszczura chcesz wpaść pod Wawel i pozwiedzać stare miasto czy np Wieliczka czy Oświęcim też o może Energylandia z dzieciakami ?
Jeśli tylko stare miasto - i Adam i Krakowianka będzie ok - no i jeszcze jest camping Smok w sumie troche dalej niż Adam od centrum ale przez ks Józefa to trochę MPK jeździ  :) , jeśli Solniczka  też przewidziana  to wybrałbym Krakowiankę  z resztą ja to zawsze wolałem Krakowianki :) - masz to wszystko o bytowaniu w Smoczogrodzie  łącznie z okolicznymi kempingami wokól Kraka omówione w linkowanym przez kol. Marcin T 
wątku

Godzinę temu, TomekKnaus napisał:

Dla większości odwiedzających camp ... dział kulinarny, będzie miał znaczenie raczej mało istotne .... wg mojej opinii !!!

wg mojej również

16 minut temu, maciejstraus napisał:

Zgadza się. Natomiast nie zmienia to faktu, że jakość takiej gastronomii mówi dużo o tym miejscu. 

Może wyczuli żeś od Bazyliszka i struć Cie chcieli - to tradycja w Kraku ze smoki trują , mojego pradziada też otruli dlatego ja niepewnych trunków nie pijam  :)  To żartem  a tak na serio  -  wg mnie to 2 oddzielne rzeczy - jakość campu i jakość knajpy pewnie że obie rzeczy powinny byc ok i wtedy najfajniej - ale nie stanowi to reguły że jedno świadczy o drugim  jedno możne być super nawet gdy drugie total kicha 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam ojtam. :)
Od kiedy pascha to żarcie rodem z Kraka nawet Wiki twierdzi całkiem inaczej :)
A i teraz knajpki na Kazimierzu kwiczą cienkim głosem przez fracowatego wirusa i ogólnie miasto też pustawe
A kraina karpia choć nie koniecznie po żydowsku też niedaleko bo Zator :)
W Kraku bajgle jedzcie to na bank nie strujecie :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, smok_wawelski napisał:

@Bighos - jedno pytanie jakie plany czy tylko do  mojego praszczura chcesz wpaść pod Wawel i pozwiedzać stare miasto czy np Wieliczka czy Oświęcim też o może Energylandia z dzieciakami ?
Jeśli tylko stare miasto - i Adam i Krakowianka będzie ok - no i jeszcze jest camping Smok w sumie troche dalej niż Adam od centrum ale przez ks Józefa to trochę MPK jeździ  :) , jeśli Solniczka  też przewidziana  to wybrałbym Krakowiankę  z resztą ja to zawsze wolałem Krakowianki :) - masz to wszystko o bytowaniu w Smoczogrodzie  łącznie z okolicznymi kempingami wokól Kraka omówione w linkowanym przez kol. Marcin T 
wątku

Planujemy maly objazd po Polsce, tak naprawde wszystko zalezy od tego na ile czasu wystarczy. Ale nie przszkadza mi jak bedziemy musieli kawalek dojechac nawet autem powiedzmy tak 0.5h, wszystko zeby bylo pieknie. Jak tylko kawalek pagorkow bedzie gdzies widac i czym pooddychac. Chcialem zeby dzieciaki zobaczyly kawalek pieknego kraju i poczuli powiew historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcin T napisał:

Coś tam polecałem na Kraków. O, w tym wątku zerknij.

Dzieki Marcin za polecenie, ten teren wyglada naprawde ladnie!

Mowiles w poscieze masz namiary na osobe ktora sie tym opiekuje. Mozesz sie podzielic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.