Skocz do zawartości

Słabo chłodząca lodówka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To i ja dorzucę o mojej lodówce która na 220 V chłodzić nie zechciała. :ok:

Po wyjechaniu z szafki okazało się że grzałka - zespolona razem z grzałką na 12V - nie ma przejścia czyli jest zjarana :ok: W ramach gwarancji wymieniono na nową, wcześniej obracając lodówką do góry nogami,jest znaczna poprawa nawet na gazie. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące mocowania grzałek do warnika. Wymontowałem swoją lodówkę gdyż na gazie było ok a na 220V lipa. Po wymontowaniu zmieniłem przewód zasilający i działa. Czy to normalne że grzałki są tak lużno włożone w swoje gniazda. Zastanawiam się czy nie wcisnąć kawałków blaszki miedzianej aby docisnąć je do ścianek warnika.

PS. Jaka powinna panować temperatura w sprawnie dzialającej lodówce?

 

21.04.09-chyba zapomniałem o rozszrzalnośći cieplnej metali :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Mój problem jest z goła inny, na postoju przed wyjazdem na 230V schłodziłem lodówkę (zam. - 15*,chłodziarka 1*)

Nad rzeką okazało się, że na gazie temperatury wewnątrz to - 1* od temperatury otoczenia...22-24*.

Wysunąłem lodówkę, od kratek z zewnątrz dobrałem się do dyszy i przeczysciłem, podłączyłem odkurzacz do kominka. Teraz na gazie przy temperaturze 22* w zamrażarce mam - 15* a w chlodziarce +10-12*... Zawsze gdy działało wszystko sprawnie, temp chłodziarki była sporo niższa, fakt że przyczepa ponad miesiąc stoi w miejscu. Jakieś pomysły Panowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  tu muszę "pochwalić" swoją .  W domu przed startem schłodziłem ją do 1go stopnia. Przyjechałem nad morze i drugi dzień bez względu czy to 230 czy gaz temperatura jest w okolicach 10 stopni. Bardzo mnie to irytuje. "Przeciągu" w niej nie ma - raczej nikt non-stop nie otwiera i zamyka , za bardzo pełna też nie ...a działa kiepsko.

Mam wrażenie , że z roku na rok mniej skutecznie...drogi za dobre/gładkie ?

Czyżby po 6-ciu latach zbliżał się jej koniec ? Era tandety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jarosław69 napisał:

No  tu muszę "pochwalić" swoją .  W domu przed startem schłodziłem ją do 1go stopnia. Przyjechałem nad morze i drugi dzień bez względu czy to 230 czy gaz temperatura jest w okolicach 10 stopni. Bardzo mnie to irytuje. "Przeciągu" w niej nie ma - raczej nikt non-stop nie otwiera i zamyka , za bardzo pełna też nie ...a działa kiepsko.

Mam wrażenie , że z roku na rok mniej skutecznie...drogi za dobre/gładkie ?

Czyżby po 6-ciu latach zbliżał się jej koniec ? Era tandety ?

U mnie w tym roku wiele gorzej chodziła niż w ubiegłym, ostatecznie okazało się, że prąd w gwiazdku na campingu był słaby. Jednak mam wrażenie, że era tandety też tu swoje robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lodówka bardzo słabo chłodziła,poprawa nastąpiła po oczyszczeniu palnika,co ważne - wypoziomowaniu go,oraz założeniu wentylatorów w górnym otworze wentylacyjnym. Dodatkowo wyciągane ciepłe powietrze z nad radiatora lodówki spowodowało obniżenie temperatury w kempingu i spadek temperatury w lodówce. Odczuwalne spaliny gazu pozbyłem się zakładając rurkę PCV 32 z trójnikiem do odprowadzenia wody ze spalin tuż nad dach przyczepy.Wszystkie te rewelacje ,to wnikliwe czytanie postów Naszych kolegów z Forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu.

Lodówka przed wyjazdem sprawna i w trakcie jedną noc chodziła bez problemu na gazie. Chłodziła bardzo dobrze. Wczoraj jeździliśmy troszkę po nierównościach i wieczorem przestał chłodzić. Dzisiaj ją wyobracałem i po uruchomieniu rurki na górze momentalnie robią się bardzo ciepłe ale po chwili stygną. 

Gdzie szukać problemu, co mogę jeszcze zrobić? 

 

Sprawa dość pilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.