Skocz do zawartości

Słabo chłodząca lodówka


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.07.2018 o 12:39, Benior napisał:

Temat ogarnięty :P

Zawsze uważałem, że najlepsze do naprawy jest młotek i trytytka :devil:

I jaka była przyczyna?

Bo u mnie na gazie dobrze chłodziła ale jak przyjechałem na kamping i  była pełna lodówka to nawet zamrażalnik nie szroniał i płomień na końcu był pomarańczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jaka przyczyna nie wiem. Podejrzewam, że przytkała się jakaś rurka.

Lodówkę wyobracałem w każdą strone, jechałem z odwróconą, opukiwałem wszystkie rurki na odpalonej i nie. Po nocy jak już wszystko się ustało a ja w sumie zrezygnowałem, ruszyła tak po godzinie od odpalenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że 8,8st jest w normie? Podłączona na 230 od trzech dni, ściana z lodówką w cieniu, od 2h kratki ściągnięte a na dworze 33st w cieniu. 

 

Ale rano miała -1,8st

 

lodówka na pusto termometr na środkowej półce max odsunięty os żeberek w strone drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na pusto będzie ok, ale jak załaduje się jedzenia to temperatura może się zwiększyć.

Jednak będę musiał wywlec swoją i z nią zatańczyć bregdensa ?

A powie mi ktoś jak ją wywlec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Myślicie że 8,8st jest w normie? Podłączona na 230 od trzech dni, ściana z lodówką w cieniu, od 2h kratki ściągnięte a na dworze 33st w cieniu. 

 

Ale rano miała -1,8st

 

lodówka na pusto termometr na środkowej półce max odsunięty os żeberek w strone drzwi

Trochę słabo. Szczególnie jak nie była otwierana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale np w zamrażarce jest -12, czyli tu w miarę dobrze chłodzi... teraz i tak nie zdążę z nią nic zrobić, masło czy jogurt jakoś wytrzyma w takiej temperaturze. ale np 3 tyg temu na węgrzech musiałem zmniejszyć na pokrętle bo pozamarzały jogurty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przez cały ubiegły tydzień testy swojej, i tak oto to wygląda:

Temperatury zewnętrzne jakie mamy każdy wie. Lidówa na gazie bez otwierania cały tydzień.

Bez żadnych ulepszeń, tak jak fabryka zrobiła w lodówce temp. 17C.

W kratce zamontowany wentylatorek od kompa 0,2A zbiło po ponad dobie do 9C.

Dołożony drugi taki sam wentylator i po kolejnej dobie kontrola wykazała 2C.

Mierzone zawsze koło godz 14~15, buda stoi w szczerym słońcu. Czujnik od termometru tez na środkowej półce skrajnie przy drzwiach.

I teraz mam pytanie: jaki cel ma montowanie górnych kratek bez odprowadzenia spalin na zewnątrz? Przecież one jeszcze dodatkowo podwyższają znacząco temperaturę w okolicach radiatora.

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

ale np w zamrażarce jest -12, czyli tu w miarę dobrze chłodzi... teraz i tak nie zdążę z nią nic zrobić, masło czy jogurt jakoś wytrzyma w takiej temperaturze. ale np 3 tyg temu na węgrzech musiałem zmniejszyć na pokrętle bo pozamarzały jogurty...

To na razie doraźnie zdjąć drzwiczki od zamrażarki. Problem rozwiążesz w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca, bo w zamrażarce będzie zamrożine mięso. Będzie bo jedziemy za tydzień

jutro zmienie na gaz, zobacze co się będzie działo

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Skłoniłeś mnie do zabrania się za swoją po tym jak na wczasach słabiej chodziła. Chyba znalazłem przyczynę. Na serwisie po demontazu radiatora nie rozprowadzili dobrze pasty termo. Poprawiłem i zaczynam testy.

IMAG1759.jpg

Z jakiej przyczyny serwis grzebał w lodowce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zapakowana w 30% lodówka osiągnęła od wieczora z +26 temperaturę 0,5C na plusie. Termostat pyka mniej więcej w połowie skali czyli dalej chce chłodzić, lodówka idzie na 230V, za chwile będzie upał, zobaczymy co będzie w ciągu dnia i wieczorem (idzie bez otwierania pod domem).

w innym temacie pisałem, że przez poprzednie 2 sezony musiałem ją ustawiać na połowę mocy, bo jak dałem na maxa to mroziła jak szalona wszystko w chłodziarce.

Nie poddam się zanim nie osiągnę tego stanu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DOMINO7 napisał:

Robiłem przez cały ubiegły tydzień testy swojej, i tak oto to wygląda:

Temperatury zewnętrzne jakie mamy każdy wie. Lidówa na gazie bez otwierania cały tydzień.

Bez żadnych ulepszeń, tak jak fabryka zrobiła w lodówce temp. 17C.

W kratce zamontowany wentylatorek od kompa 0,2A zbiło po ponad dobie do 9C.

Dołożony drugi taki sam wentylator i po kolejnej dobie kontrola wykazała 2C.

Mierzone zawsze koło godz 14~15, buda stoi w szczerym słońcu. Czujnik od termometru tez na środkowej półce skrajnie przy drzwiach.

I teraz mam pytanie: jaki cel ma montowanie górnych kratek bez odprowadzenia spalin na zewnątrz? Przecież one jeszcze dodatkowo podwyższają znacząco temperaturę w okolicach radiatora.

Wentylatory montuje się bezpośrednio od wewnętrznej strony górnej kratki?

Tak aby wydmuchiwały powietrze na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.