Skocz do zawartości
patrykbor

Słabo chłodząca lodówka

Rekomendowane odpowiedzi

patrykbor

Koledzy jeżeli temat już był to sory może słabo szukałem :piwko:

Chodzi o to że słabo chłodzi lodówka na gazie i na prądzie :-] nawet po 5 h jest nie za wspaniale w środku .Zamrażalnik tylko zajdzie szronem i koniec .Czy lodówki się czymś dopełnia nie wiem bo to moja pierwsza przyczepka .

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Patryk :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wirek

patrykbor, miałem w poprzedniej przyczepie podobnie , ale gdy przyjechałem po Polskich dziurawych drogach lodówka odzyskała sprawność , gdy to nie pomoże wymontuj lodówę odwróć do góry dnem na chwile i powinien problem zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mymlon

patrykbor, zasadniczo lodówek się nie dopełnia. Jeśli chłodzi to znaczy, że roztwór amoniaku jest :piwko: Na prądzie ogranicznikiem chłodzenia jest termostat, na gazie mamy regulację wysokości płonienia. Zakładając, że w/w urządzenia ustawiłeś prawidłowo przyczyny należało by szukać za lodówką. W miarę możliwości sprawdź, czy tył lodówki nie jest nadmiernie zabrudzony ( może się uda przez kratki wentylacyjne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrykbor

patrzałem przez wentylacje i płomień się z zmniejsza i zwiększa jak pokręcę

i nie wiem co trzeba wyczyścić bo jestem laikiem w tym temacie :piwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

chyba czeka cię rozebranie i przeczyszczenie bebechów (pędzelek, sprężone powietrze itp) a jak już będziesz miał rozłożone to przewróć ją jak radzi Wirek :piwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jurek
Zamrażalnik tylko zajdzie szronem i koniec .Czy lodówki się czymś dopełnia nie wiem bo to moja pierwsza przyczepka

I zapewne pierwsza chłodziarka absorpcyjna jaką będziesz eksploatować, taką masz w przyczepce.

Sprawność jej jest znacznie mniejsza niż lodówek sprężarkowych i stąd może Twoja ocena.

W części, którą można nazwać zamrażalnikiem temperatura jest znacznie wyższa niż przy agregacie sprężarkowym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WojtEwa
chyba czeka cię rozebranie i przeczyszczenie bebechów (pędzelek, sprężone powietrze itp) a jak już będziesz miał rozłożone to przewróć ją jak radzi Wirek :-]

Kit, uzasadnij proszę czemu mają służyć te zabiegi. No wyczyszczenie zkurzu to rozumiem, ale co pomoże jej odwrócenie i na jak długo ma być odwrócona bo ja też trochę nie kumam :piwko: Ba, nie wiem nawet na jakiej zasadzie działa lodówka absorpcyjna a wyjaśnienie z opisem tu na forum nie znalazłem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balthur

Coś tam kiedyś pisałem na ten temat. Może Wam to trochę rozjaśni. Zobaczcie w załączniku :piwko:

Urządzenia chłodniczex.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WojtEwa

Hm... Czyli żeby coś schłodzić , to najpierw trzeba podgrzać... Grzałką, ogniem lub nawet ręcznikiem trąc po rurkach :piwko:

A ja nie mogłem właśnie rozgryźć paradoksu: Jak coś, co jest podgrzewane ogniem może chłodzić? Ano może... bo to są procesy fizyko-chemiczne.

Dzięki za link.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wirek

Wojtek Chrysler, W lodówkach absorpcyjnych nieużywanych dłuższy czas rozwarstwia się czynnik chłodzący i trzeba im pomagać ręcznie. Potrząsajcie, przewracajcie do góry nogami... Jak chlupie, to dobrze, musi się wymieszać.

Nawet parokrotnie ją przewracać , aby dobrze wymieszać lub wystarczy po naszych dziurawych drogach się przyjechać - w moim wypadku to pomogło.

Życzę zimnego smacznego :piwko::-]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrykbor

To narazie pojeżdżę i zobaczę jak będzie działać .Jak coś to się rozbierze :piwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wirek

patrykbor, wybierz odpowiednią drogę co w Polsce , chyba nie trudno dziur nie brakuje :piwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balthur

U mnie było tak samo. W Holandii na gazie lodówka nie działała, ale gdy przyciągnąłem do Polski i chciałem ją uruchomić to okazało się, że działa!!!. Dobrze, że sprawdziłem przed rozbiórką :piwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit
Kit, uzasadnij proszę czemu mają służyć te zabiegi

widze że koledzy już zdążyli ci wyjaśnić wiec nie będe się powtarzał :piwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamperfan
To narazie pojeżdżę i zobaczę jak będzie działać .Jak coś to się rozbierze :piwko:

Możesz ewentualnie skorzystać z doświadczeń innych (bez "rozbierania" lodówki):

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=570&postdays=0&postorder=asc&start=15

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=570&start=60

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi