Skocz do zawartości

Słabo chłodząca lodówka


Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, maarec napisał:

kupcie tylko porządne wentylatory aby się nie stopiły i nie było zagrożenia pożarowego.

Najlepiej samochodowe :) z chłodnic - może od seicento ? od razu na 12V będą :)

 

Zamontuję went. od Ursusa ma metalowe łopatki i się nie stopi;). Będę mógł nawet węglem palić w lodówce:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 godzin temu, maarec napisał:

kupcie tylko porządne wentylatory aby się nie stopiły i nie było zagrożenia pożarowego.

Najlepiej samochodowe :) z chłodnic - może od seicento ? od razu na 12V będą :)

A na poważnie to zauważyłem, że lodówka w upały lepiej sobie radzi po zapakowaniu i dobrym schłodzeniu. Otwieranie w dzień nie jest wtedy takie straszne. Podczas wyjazdu w ten weekend w temperaturze 30C na dworze i pełnym słońcu miałem w środku dnia w niedzielę +1C, do domu wróciłem na gazie (przynajmniej lodówka) i wieczorem było tyle samo a otwierania było bardzo dużo. Wynik lepszy niż lodówka stojąca pod domem na 230v nie otwierana wcale. Chyba schłodzony wsad pracuje jako bufor zimna.

odnośnie palnika gazowego, pokażę jak prawdopodobnie powinien wyglądać płomień w dometic. W rurce miałem już pierwsze zalążki sadzy, która była rozgrzana do czerwoności tuż nad palnikiem, oczywiście ogarnięte.

 

(...)

 

 

 

to zależy pewnie od lodówki ... tydzień temu miałem taką sytuację że zapomniałem uruchomić lodówkę przed wyjazdem i odpaliłem ją dopiero jak już miałem podpiętą budę do auta i pakowałem do niej wsad, część przełożyłem z domowej lodówki  część nie była schłodzona  temperatura zewnętrzna 28 st , temp wewnątrz lodówki i zamrażalnika po włożeniu wsadu +24 st.

wyjechałem ok godz 17, około północy 11 st w lodówce -9 w zamrażarce

20180811_000913_resized.thumb.jpg.a3d9ca27d00a596ed895e9fb5b1c1623.jpg

ok godz 8 rano 2 st w lodówce , - 20 w zamrażarce ,

20180811_075628_resized.thumb.jpg.40cd97239867626f0483a4865ec0e692.jpg

 

lodówka cały czas na gazie po przepięciu  na "kempingowe" 220v zarówno w lodówce jak i zamrażarce temperatura wzrasta mi o kilka stopni, póki co nie mam wentylatorów, jak są upały ściągam tylko górną kratkę ;)

BTW Mareec , gdzieś przewinęło mi się w którymś temacie że ktoś pisał coś o zamkniętej komorze spalania w lodówce w kontekście tankowania na stacji paliw na Twoich fotkach ładnie widać tą "komorę" :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyczepa ma 36lat i przewiduje że lodówka też coś koło tego.

Radiator lodówki ma styczność tylko punktowo z rurka mi które kończą się w zamrażalniku.

Może się mylę ale chyba ona ma tak pracować, że po nocy jest 3 st. a w dzień gdy się ją otwiera jest 12 st.

Muszę pokombinować z wentylatorami i zobaczyć czy coś się zmieni.

\Musiał by się ktoś wypowiedzieć kto też posiada lodówkę starej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż schłodzony sześciopak do środka, a z zewnątrz zdejmij kratki i będzie stabilniej. Już przy trzech-czterech  browcach puszkowych 0,5 otwieranie nie robi na lodówce aż takiego wrażenia. Ta lodówka to na dobrą sprawę otwierany termos ze schładzaczem, który nie daje rady tak szybko schładzać ciepłego powietrza po otwarciu lodówy. Jak będzie w nim schłodzona "masywna" zawartość, to raz, że i ciepłego powietrza będzie objętościowo wchodziło mniej, a dwa, zostanie ono schłodzone od zimnej "masywnej" zawartości, i ten spadek lodówka będzie  wstanie zniwelować. 

A BTW, jakiej pasty użyć pod radiator? Jak patrzę na zdjęcia, trzeba by zrobić przegląd na 19-e urodziny cepy i dać nową pastę :) Ja kojarzę tylko białą Amasan, powinna być ok. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.