Jump to content
fred 63

markiza - jaka?

Recommended Posts

fred 63

Gdzie szukać jakiejś budżetowej ( nowej lub używanej), ale trwałej markizy 3 - 3,5 m?

Czy waga markizy ma znaczący wpływ na wyważenie przyczepy?

Bardzo proszę o poradę :)

Cathay

Uderz na grupę Miłośnicy Kempingu-namiotu na FB. Sebastian Łabiński z Kożuchowa będący tam Szefem Wszystkich Szefów to postać bardzo dobrze znana wielu forowiczom, a zajmuje on się handlem sprzętem karawaningowym. Między innymi markizę u niego kupowałem "nówkę z niewielkim" przebiegiem. W sezonie zawsze ma sporo ogłoszeń na OLX, a magazyn imponujący mnogością towaru,

smok_wawelski

Na OLX trafiłem workową Thule prawie nówkę  2,8m za 250zł - fakt polowanie trwało długo , jeśli chcesz kasetową  w sensownym stanie ok 3m to 1000-1500 musisz liczyć, worki zwykle chodzą ok połowę z tego/ Na alledrogo jest tez gość który często handluje markizami kasetowymi  zerknij HorodRace2
Nie kupuj bez oględzin i sprawdzenia mechanizmów to chyba oczywiste :) tyrknij też do Sebastiana czy coś nie ma ciekawego

Edited by smok_wawelski (see edit history)

fred 63

Dzięki -do którego Sebastiana???

smok_wawelski

Alek - no co Ty znasz go przecież, byłeś u Niego w Facimiechu   - to ja Cie do Niego tel dawałem jak żeśmy w YC gadali :)  nie wiem czy coś będzie miał ale zapytać nie zaszkodzi a nuż ma jakąś fajna używkę On albo jakiś Jego klient 
Ale mam ubaw po pachy jak mnie chyba  z nicka nie kojarzysz :lol:
A to auto  to blachach KR kojarzysz ?  Świat jest mały :) 

935406926_ (16).jpg

kit

Markize to lepiej wybierać w kasecie 👍

smok_wawelski

Na pewno tak, jest znacznie wygodniejsza  - nie ukrywam że cena na poziomie daszku w kedrę  i ilość wydatków  mnie zachęciły do tymczasowego zastosowania workowej

kit

A bedziesz wogóle  montowal potem kasete? Na etapie budowy mozna latwo zamontować a potem jak bedzie,? Zostawisz sobie jakieś wyjście na montaż?

smok_wawelski

Ciężko powiedzieć - raczej chciałbym docelowo kasetę, zastanawiałem sie  czy nie władować śrub na uchwyty bo aż sie prosi teraz ale czort wie jaka sie kiedyś trafi - z Fiammą nie ma żle da radę  spoko po wykończeniu z Thule którego wolałbym w sumie nie wiem bo znajduje tylko do Ducato po 2006  - nawiasem ceny adapterów kosmiczne, nie ma żle jak co to sie coś zrobi w DIY na grzybki w końcu człek ma po to łeb żeby nim ruszał  :)

lucas_ka
W dniu 20.01.2021 o 00:10, fred 63 napisał:

Gdzie szukać jakiejś budżetowej ( nowej lub używanej), ale trwałej markizy 3 - 3,5 m?

Mam do sprzedania 3m workową fiammy, kolega ma do takiej na sprzedaż dedykowany komplet ścian.