Skocz do zawartości

Czy brnać w karawaning , skoro rynek przyczep przeżywa boom popytu a ilość kempingów się nie zmienia ?


gshech

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Commander napisał:

 

Cóż na to poradzę, że ludzie w kamperach czują się lepsi, ważniejsi, najmądrzejsi i traktują innych z góry. Kamper kosztuje więc z byle kim nie warto się zadawać....

Tylko większość tych nowszych kamperów to wynajem:D, nawet na tablicach DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję. Bo to nie było do Ciebie. Mikrokamper się nie liczy.

Cóż na to poradzę, że ludzie w kamperach czują się lepsi, ważniejsi, najmądrzejsi i traktują innych z góry. Kamper kosztuje więc z byle kim nie warto się zadawać....

Odnoszę wrażenie, że to Ty masz z tym największy problem, a nie posiadacz kampera. Sam szufladkujesz ludzi ze względu na stan posiadania i sam tak ludzi postrzegasz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Odnoszę wrażenie, że to Ty masz z tym największy problem, a nie posiadacz kampera. Sam szufladkujesz ludzi ze względu na stan posiadania i sam tak ludzi postrzegasz.

 

 

 

ja również mam podobne wrażenie, może to kwestia Jacka krajowych wakacji od kilku lat - spotkał paru snobów i wyrobił sobie złe zdanie. Ten sezon przejeździliśmy w dużej mierze na dziko, poznaliśmy trochę nowych ludzi, dużo rodzin z kamperów i szczerze powiedziawszy to pamiętam tylko spoko ludzi, zero snobów. Co ciekawe dla kontrastu spotkaliśmy też na campingu snobów ze starych przyczep - rodzinny wyjazd na 2 ekipy, jeden z bardziej znanych i lubianych campingów w PL i wszyscy podporządkowani pod imprezę szwagrów. Na mojej parceli długo trwały wyścigi ich dzieciaków. Pod markizą, za stolikiem, przy grillu, generalnie jak u siebie  - oczywiście do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielpoz napisał:

Co za pierdoły?

Całkiem możliwe. Często bredzę pijany, jak to zawistny Polak.?

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Odnoszę wrażenie, że to Ty masz z tym największy problem, a nie posiadacz kampera. Sam szufladkujesz ludzi ze względu na stan posiadania i sam tak ludzi postrzegasz.

 

 

 

Jedyny problem jaki z tym mam to taki, że będąc miłym, grzecznym i kulturalnym wobec takich osób, po pewnym czasie czuję się ja frajer i mówię sobie...nigdy więcej. Ale dobre wychowanie bierze górę kolejnym razem.

Od 20 lat pracuję z ludźmi. Życie nauczyło mnie nie szufladkować i pochopnie nie oceniać nikogo obcego.

Każdy pisze o własnych odczuciach, spostrzeżeniach i przygodach. Jeśli masz inne to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jedyny problem jaki z tym mam to taki, że będąc miłym, grzecznym i kulturalnym wobec takich osób, po pewnym czasie czuję się ja frajer i mówię sobie...nigdy więcej. Ale dobre wychowanie bierze górę kolejnym razem.


Czyli o czym to świadczy? Ano o tym żeby się może jednak nie przejmować? Ludzie są różni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Commander napisał:

Całkiem możliwe. Często bredzę pijany, jak to zawistny Polak.?

Jedyny problem jaki z tym mam to taki, że będąc miłym, grzecznym i kulturalnym wobec takich osób, po pewnym czasie czuję się ja frajer i mówię sobie...nigdy więcej. Ale dobre wychowanie bierze górę kolejnym razem.

Od 20 lat pracuję z ludźmi. Życie nauczyło mnie nie szufladkować i pochopnie nie oceniać nikogo obcego.

Każdy pisze o własnych odczuciach, spostrzeżeniach i przygodach. Jeśli masz inne to super.

Ciekawe spostrzeżenia , ale czy za nimi nie stoi zachwiane poczucie własnej wartości? Przecież wystarczy być sobą z jednymi się dogadasz lepiej a z innymi trochę gorzej - trzeba to zaakceptować i nie wiązać tego z nowymi, bądź starymi kamperami. Tym samym trzeba wypracować sobie system dzięki któremu poczucie, że jest sie frajerem nie występuje. Osobiście staram się nie oceniać ludzi, ale szczerze mówiąc robie to z automatu - taka natura i takie życie zawodowe. Wystarczy pare sekund z nową osobą i już wiem czy będzie fajnie czy też nie. Mylę się rzadko i wtedy powstaje nowa szufladka z nowym typem ludzika i naklejką "nowy" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając te różne bzdury które się tu wypisuje mam pytanie?

Warto w ten weekend jechać gdzieś w góry? Czy górale tak jak sami sobie obiecali to otwierają stoki marciarskie? 

Pytam w tym temacie bo tytuł jest pytaniem więc ja też pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 00:11, Cathay napisał:

Tak czytam o tym uwielbieniu ciszy, spokoju, nieskazitelności i zaczynam się zastanawiać czy to kółko różańcowe, zakon kontemplacyjny, introwertycy?

Z drugiej strony kim są te nachlane mordy z forumowymi nalepkami? Nie wiem 

Czyli byłem już pijaczyną w namiocie. No za młodu się zdarzyło.

W zamyśle byłem fajnym gościem z przyczepą, a teraz jestem ważniakiem i gburem w kamperze. Bogu dzięki to mikrokamper, więc i mikro gbur pewnie jestem. 

P.S. nie uraziłeś mnie! ?

Qrcze - przeszedłem chyba tą samą drogę, ale pocieszyłeś mnie, bo skoro też zostałem niedawno gburem, to też tylko mikro, choć nie wiem, czy aż tak mikro jak Ty:D

A wydawało mi się, że problem jest w ludziach, nie sprzęcie:D

Choć rzeczywiście z moich doświadczeń mogę potwierdzić - drogie buractwo jest znacznie gorsze od taniego:D

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Pomijając te różne bzdury które się tu wypisuje mam pytanie?

Warto w ten weekend jechać gdzieś w góry? Czy górale tak jak sami sobie obiecali to otwierają stoki marciarskie? 

Pytam w tym temacie bo tytuł jest pytaniem więc ja też pytam?

Raczej nie liczyłbym, że pojeździsz na nartach z podwózką wyciągiem - jeśli narty to skitury, a jak nie to saneczki - to teraz najbardziej deficytowy towar. Jak ktoś nie ma to mam do sprzedania za 5 stów:D

Oczywiście w ostatniej chwili tu i ówdzie może się ktoś wyłamać, ale niekoniecznie będą się chwalić na internetach, żeby opóźnić ewentualny najazd funkcjonariuszy właściwych służb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba śledzić lokalną prasę - coś z mojego lokalnego podwórka:

https://sadeczanin.info/gospodarka/jak-sluzbowo-smigac-po-stoku-mimo-zakazu-otworzyli-u-nas-stacje-narciarska

Siem kombinuje, siem żyje...;-)

To jest dobre:

U nas to są tak zwane spotkania służbowe. Ich pomysłodawcą jest Paweł Tanajno. Odbywają się co piętnaście minut na górnej stacji kolejki - tłumaczy Józef Pasek, właściciel stacji. - Ten kto przyjeżdża, wypełnia deklarację o chęci przystąpienia do partii, co wcale nie oznacza, że na pewno stanie się jej członkiem. W razie kontroli każdy pokazuje taką deklarację, potwierdzającą, że na stoku jest służbowo, a nie w celach rekreacyjnych

No i luz:

Sposób najwyraźniej jest skuteczny. W Koninkach mieli dwie kontrole policji i sanepidu. I co? I nic. - Nikogo nie ukarali i pojechali – mówi Pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

A wydawało mi się, że problem jest w ludziach, nie sprzęcie:D

Dokładnie, w ludziach. I jak ktoś ocenia kogoś przez pryzmat posiadanego sprzętu to raczej z tym kimś jest coś nie tak, a nie z posiadaczem danego sprzętu ;) Wg mnie człowiek się nie zmienia tylko dlatego, że nagle przeskoczył z auta za 50k na auto za 200k. Jeśli ktoś w aucie za 200k "stał" się burakiem to znaczy tylko tyle, że burakiem był zawsze.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, maarec napisał:

patrząc na to co oferuje rynek to wiele nie tracisz :)

 

Ciśnienie nam opadło po tym co nasze oczy zobaczyły:D, zaczęliśmy grać w Totka, myślę że szybciej trafimy szóstkę niż kupimy coś w naszym budżecie co by nam przypasowało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.