Skocz do zawartości

Czy brnać w karawaning , skoro rynek przyczep przeżywa boom popytu a ilość kempingów się nie zmienia ?


gshech

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Cathay napisał:

Przepaść cywilizacyjna jest pgromna i samym przepisami się kultury nie zrobi. 

Zgoda, ale ceną też nie. W którymś z sąsiednich wątków, ktoś podlinkował kanał YT na którym ktoś filmował kierowców jeżdżących po chodnikach i parkujących na chodnikach bo dzięki temu mogli zoszczedzic 6 czy 8zl opłaty za parking. i tam ewidentnie im droższe auto, tym większe buraki w środku, auta za 200, 300 tyś zł, a odsuwa się szyba że środka wydobywa się niewyobrażalnie prymitywne werbalne i behawioralne chamstwo i patologia.

IMHO  chamstwo nie zależy od zasobności portfela.

Czy campingi za 200zł będą barierą? Moim zdaniem też będą wypełnione buractwem, tylko bogatym.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Czy campingi za 200zł będą barierą? Moim zdaniem też będą wypełnione buractwem, tylko bogatym.

Zgadzam się w 100%.

5 minut temu, danielpoz napisał:

Obym nigdy nie musiał być zależy od innych. Tego sobie życzę?

Obyś nie musiał wysłuchiwać że ktoś pracuje na Twoją emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cichy56 napisał:

Przyznaj się co masz na sumieniu. Nie płacisz składek czy opierniczasz się w robocie??

Oszukuję system a w robocie nic nie robię i jedynie żyję z dotacji i tarcz nr x. Rozgryzłeś mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Zgoda, ale ceną też nie. W którymś z sąsiednich wątków, ktoś podlinkował kanał YT na którym ktoś filmował kierowców jeżdżących po chodnikach i parkujących na chodnikach bo dzięki temu mogli zoszczedzic 6 czy 8zl opłaty za parking. i tam ewidentnie im droższe auto, tym większe buraki w środku, auta za 200, 300 tyś zł, a odsuwa się szyba że środka wydobywa się niewyobrażalnie prymitywne werbalne i behawioralne chamstwo i patologia.

IMHO  chamstwo nie zależy od zasobności portfela.

Czy campingi za 200zł będą barierą? Moim zdaniem też będą wypełnione buractwem, tylko bogatym.

Dlatego w już dużo wcześniej, na poprzedniej stronie napisałem 

Cytat

Musi być drożej aby było mniej ludzi, a dobre zarządzanie po to aby nawet majętniejszych chamów można spacyfikować i wywalić na zbity pysk. 

 

19 minut temu, danielpoz napisał:

Oszukuję system a w robocie nic nie robię i jedynie żyję z dotacji i tarcz nr x. Rozgryzłeś mnie

..... i jeszcze pięć koła z urzędu pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 hours ago, Łza Włóczynutka said:

Czy to by pomogło? W Szwajcarii nocowałem na kempingach za 25-30 CHF czyli ok. 100-120zł, (parcela + 3 osoby) Wszystkie standardem przewyszszały każdy Polski camp. W przeliczeniu na lokalną siłę nabywczą to tak, jakby w PL kosztował taki camping 20 25-zł. Bydła i patologi jednak nie widziałem. Grillowanie było tylko wll miejscach wyznaczonych, po 22 nikt nawet śmieci nie wrzucał do kubłów, bo to może hałasować.

Może to nie kwestia ceny, tylko stopnia rozwoju cywilizacyjnego / współczynnika kultury narodu? 

Podpisuję się pod tym obiema rękoma (ale nie jak miłościwie panujący Długopis). Byłam w Szwajcarii 2 razy i mogłabym jeździć tylko tam. W Niemczech czy w Austrii jest podobnie, ale szansa spotkania Polaków na kempingu większa. Nie zapomnę, jak na kemping nad jezioro Nezyderskie, około 22-ej zjechała ekipa z Polski. Kamper i osobówka z przyczepą. Zaczęli wybierać miejsca. Oczywiście nie wyłączyli silników w samochodach. Do tego wypuścili dzieci po całym dniu jazdy... A jak rano, po kostce brukowej, gonili z koszykiem pełnym piwa z kempingowego marketu, to szukałam w Googlach, gdzie tanio kupić austriackie tablice rejestracyjne ;) 

Oczywiście nie wszyscy jesteśmy tacy, ale przepaść dzieli nas ogromna. I zgadzam się z Tobą, cena kempingu nie ma tutaj znaczenia. Na wspomnianym kempingu w Austrii wcale nie było tanio. Ani w kontekście kosztu pobytu ani ceny piwa w markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slawka napisał:

 A jak rano, po kostce brukowej, gonili z koszykiem pełnym piwa z kempingowego marketu, to szukałam w Googlach, gdzie tanio kupić austriackie tablice rejestracyjne ;) 

 

? ?Mistrz  ? ?

Może teraz pora na duńskie ;-)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.