Skocz do zawartości

Czy brnać w karawaning , skoro rynek przyczep przeżywa boom popytu a ilość kempingów się nie zmienia ?


gshech

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Misio said:

Ja się tylko obawiam coraz większej ilości znaków typu...

Bo najprościej jest zakazać. W szczególności jak się nie wie jak podejść do tematu. 

Szkoda, że za akcjami promującymi karawaning niewiele dzieje się w temacie rozbudowy infrastruktury. Nie trzeba zaraz stawiać słupków serwisowych za miliony. Kosze na śmieci też zachęcają do sprzątania po sobie. A tego ci u nas na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam problemów w znajdowaniu koszy (często nie ma ich w miejscach gdzie stoję - i to nie jest dla mnie dziwne, by nie zachęcać zwierząt do ich plądrowania), nawet sam poświęcam 2-5-10min na posprzątaniu miejsca w którym się zatrzymuję (i też mnie to tak bardzo nie boli - chyba że to jest naprawdę "brutalne"), tak samo radzę sobie w poszukiwaniem miejsc do "serwisowania" kampera, ale coraz częściej właśnie widzę zakazy, które mnie "bolą"...

Między innymi dlatego też chcę wybudować Hermana...bo tu będzie jakieś pole do "polemiki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Misio said:

i to nie jest dla mnie dziwne, by nie zachęcać zwierząt do ich plądrowania),

Do tego są specjalne kosze. Z metalowej siatki,  z workami wewnątrz, na przykład.

Oczywiście, że kultura osobista wymaga aby po sobie posprzątać. To w ogóle nie powinno być przedmiotem dyskusji. Ale jeśli jest już parking to nie ma absolutne minimum czyli kosze na śmieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak kuny czy lisy, które potrafią sobie całkiem sprytnie "radzić" z różnego rodzajami koszami...

Poza tym zapach, wabi zwierzęta nawet te, które sobie nie poradzą z takimi czy innymi koszami...

"Przywiozłeś śmieci" w takie miejsce (lub je tam "wyprodukowałeś"), możesz je też zabrać ze sobą i wysypać w odpowiedniejszym miejscu...takie jest moje zdanie...

PS. @Slawka - to oczywiście nie do Ciebie słowa ale takie "ogólne" (wolę doprecyzować :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Misio said:

Poza tym zapach, wabi zwierzęta nawet te, które sobie nie poradzą z takimi czy innymi koszami...

Zgadzam się, ale... ;) Zrobię Ci jutro zdjęcie kosza na śmieci w okolicy gdzie są lisy, sarny, zające, krety (nie wiem czy one też reflektują na resztki). Podchodzą pod domy. Jeszcze nie widziałam tu rozerwanego worka na śmieci. A dziennie mijam przynajmniej dwie sarny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Slawka napisał:

Bo najprościej jest zakazać. W szczególności jak się nie wie jak podejść do tematu. 

Ja od zdecydowanie zasiedziałych i podstarzałych włodarzy miast i wsi nie oczekuję, że temat podejmą. Ich pojmowanie tej formy turystyki skończyło się w czasach N-126e. Fakt, są wyjątki, ale nieliczne. 

35 minut temu, Slawka napisał:

Szkoda, że za akcjami promującymi karawaning niewiele dzieje się w temacie rozbudowy infrastruktury.

Większość tych akcji zdaje się być niszowa. Pokazana raz w telewizji śniadaniowej i po temacie, a w gruncie rzeczy i tak najważniejsze było lokowanie produktu... 

35 minut temu, Slawka napisał:

Kosze na śmieci też zachęcają do sprzątania po sobie. A tego ci u nas na lekarstwo.

Nie dziwmy się temu. Jeszcze trochę i usługa wywozu śmieci będzie warta więcej niż towar, z którego je wyprodukowano. W pełni rozumiem Twoje zdanie i masz rację, ale zrozumieć trzeba też zarządcę, który musi te śmieci wywieźć. A, że rosłemu chłopowi nie chce się zgnieść kilku plastikowych butelek i zapełnia koszt na raz to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich znaków jestem przyzwyczajony - niektóre ciekawe rejony Europy są nimi naszpikowane, inne kraje w całości wprowadziły zakaz obowiązujący na terenie całego kraju. Przeważnie idzie to w parze z komercyjną infrastrukturą, która umożliwia zwiedzanie tych rejonów. (campingi, camper parki). Jest to sposób cywilizowany i było by fajnie, gdyby w PL też tak było (legalne, zadbane miejsca z małą infrastrukturą sanitarną, za relatywnie niewielką opłatą)

Mały, elastyczny biznes, którego w PL nie brakuje, może szybko wychwycić lukę i jakieś camperparki zaczną w końcu powstawać. Właśnie na mały biznes bym tu liczył a nie na urzędy gmin.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Marcin T said:

Ja od zdecydowanie zasiedziałych i podstarzałych włodarzy miast i wsi nie oczekuję, że temat podejmą.

I to jest dla mnie wciąż niepojęte w wielu aspektach . Przecież można ściągnąć do miasta trochę turystów. Zrobią zakupy, zjedzą...  Niestety takie też są organizacje, które powinny lobbować na rzecz powstawania miejsc przyjaznych karawaningowcom.  

 

11 hours ago, Marcin T said:

A, że rosłemu chłopowi nie chce się zgnieść kilku plastikowych butelek

Jakby zapłacił za nie kaucje, to w podskokach szedłby je oddać przy okazji zakupów w sklepie. Sporo rzeczy jest jeszcze u nas do zrobienia. Czego ja oczekuję w sumie, skoro w stolice są szamba i dziesiątki ulic bez koszy na śmieci.

A co do koszy, to takie jak ten spełniają swoje funkcje całkiem dobrze.

 

20210202_090043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie znaki na parkongach są od zawsze a właściwie od dekad. D18 plus T30x które praktycznie zabraniają postoju kamperow. 

Wszystkie dopiski typu " zakaz postoju kanperow" itp są bez sensu i nic w większości przypadków nie zmieniają. 

Jest po staremu jeśli auto częściowo blokuje chodnik. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gminy tak się rozpędziły czasami ,że gdzie mogły to słupki na chodnikach montowali aby zlikwidować parkowanie samochodów.  Teraz "priorytetem"  będzie kolejna kasa bo  zapewne śwagier wygra przetarg i będzie montował nowe znaki odnośnie przyczep /kamperów. :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bozka napisał:

Trudno się dziwić . Prawie nówka i tania jeżeli jest bez wad o których nie piszą.

I kto mówi,że przyczepy podrożały? Czegoś tu nie rozumie.

 

Po czym wnosisz ze jest tania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, bozka said:

I kto mówi,że przyczepy podrożały? Czegoś tu nie rozumie.

To jest cesja leasingu, zgodnie z opisem. Spodziewałabym się zatem, że 37.500 zł to odstępne.

A tak, w ramach ciekawostek - w zeszłym roku zarejestrowano w Polsce 8.053 przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.