Skocz do zawartości

Czy brnać w karawaning , skoro rynek przyczep przeżywa boom popytu a ilość kempingów się nie zmienia ?


gshech

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, peja76 napisał:

fajnie się ogląda na YT a rzeczywistość jest całkiem inna.

Właśnie to. Wyniesie parę razy kasetę, uchlapie się po pas, trochę go zemdli jak z nugusowstwa przetrzyma za długo, i sprawa rozwiąże się sama. Na YT nawet g... w kasecie zdaje się pachnieć fiołkami :) Tyle że po tych nowych to bajzel będzie, że hej. 

Holuje się fajnie, a że oczy trzeba mieć dookoła głowy i wiedzieć co się robi, inna rzecz. Raz czy drugi przyjdzie mu cofnąć itp., i już będzie chryja (większość nawet tych co idą w przyczepy żadnej przyczepy w życiu nie widziała), za rok-dwa okaże się że za zamontowanie haka w nowym aucie trzeba zapłacić, i to tyle, że 2 osoby wyjadą na tydzień za granicę.  

Spora część się zniechęci.

A jak nie - to może karawaning w PL przestanie być nikomu jakby niepotrzebną niszą... Jakby się sprawy nie potoczyły, potencjalnie sytuacja win-win. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szał jest taki że szok, doszedł wczoraj o 18h na Olx  kamper na Renówce 2011r za 125k, cena okazyjna, po rozmowie z sympatycznym sprzedającym okazało się ze po naprawach i do poprawy, mówię kiedy można przyjechać, a on do mnie Pnie kochany tu jest taka kolejka że głowa mała, przebijają się z ceną, rozmawialiśmy o 21h i już ktoś jechał, choć teraz patrze że chyba nie zszedł bo jeszcze leci.

W dalszej rozmowie poruszyliśmy temat tego że mam przyczepę i chcę przesiąść się na kampera to mi powiedział że się dziwi że chcę taki błąd popęłnić, pytał czy ciągam skutera wodnego, łódkę mówię że nie to on że tego nie rozumie, ręce letą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

I kasa. Ludziom sie wydaje, że sobie zrobią zabudowę z kilku desek i starej wersalki i za 10k będzie idealnie. 

Jak mogłeś zapomnieć o Chińskim webasto ?

1 godzinę temu, Maras napisał:

I nikogo już nie zdziwi  ,że w cenniku będzie pozycja - opróżnienie kasety WC

@Maras, to kwestia czasu i tego czy turyści się temu poddadzą. Niektórzy super-zarządcy mają już w cenniku trzy rozmiary psów i nawet za markizę wzięliby grosz, tak jakby w to miejsce (tej markizy) mogli kogoś innego postawić. 
Szkoda, że Ci, którzy w cenniku mają rozmiary przyczep, sami nie wiedzą po co to mają, a nierzadko nie wiedzą jak liczyć (z dyszlem czy bez).
Poleasingowe przyczepy już można było w ogłoszeniach wyłapać, tylko biznesmeni myślą, że jak wrzucił mower i klimę to może żądać tyle ile stoi nowa.
Chociaż z drugiej strony może i na to się ludzie łapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin T napisał:

 tylko biznesmeni myślą, że jak wrzucił mower i klimę to może żądać tyle ile stoi nowa.

Chociaż z drugiej strony może i na to się ludzie łapią.

Biznesmenem nie jestem?  ale moja dwu letnią Hobite wywaliłem za 110k a nowa 107k  mam mower i klimę:D wierz mi tel się rwał, musiałem wycofać po dwóch dniach bo stwierdziliśmy że czasami zostaniemy z ręką w nocniku.

Ludzie mówili że cena jak za nową, ale za takim układem trzeba długo czekać.

Ps, a wyposażenie to mam 30k?

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, czyś napisał:

Spokojnie, teraz taki czas, że amator się znajdzie na roczną w cenie nowej, bo nie ma i nie zamówisz. Musi rok-dwa minąć. 

Dokładnie. Jak w PRLu, gdy Maluch / Polonez / Fiat po wyjechaniu z Polmozbytu i dojechaniu na giełdę kosztował więcej niż nowy :D

44 minuty temu, peja76 napisał:

Biznesmenem nie jestem?  ale moja dwu letnią Hobite wywaliłem za 110k a nowa 107k  mam mower i klimę:D wierz mi tel się rwał, musiałem wycofać po dwóch dniach bo stwierdziliśmy że czasami zostaniemy z ręką w nocniku.

Ludzie mówili że cena jak za nową, ale za takim układem trzeba długo czekać.

Ps, a wyposażenie to mam 30k?

 Nie oszukujmy się, przyczepy tracą mało na wartości, wyposażenie dodatkowe tak samo traci mało na wartości, i przecież samo wyposażenie dodatkowe tanie nie jest. Doposażona przyczepa 2-3 letnia będzie kosztować więcej niż nowa, bo spadek na wartości takiej przyczepy przez 2-3 lata to jest maks 10%.

W DE nikogo to nie dziwi - przecież tam wszelkiej maści wypożyczanie tak działają - na sezon mają masę nowych przyczep, a po sezonie sprzedają je drożej niż nówki sztuki. I nie dość, że przez cały sezon zarabiali na wynajmie, to jeszcze zarabiają na sprzedaży takiej przyczepy. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony zgadzam się z tym co mówicie, a z drugiej no w białogardzie stoi parę przyczep. Gdyby było aż takie ssanie na rynku to by wszystko wymiotło, sam nie wiem :niewiem:

 

ale swoją drogą, moją po letnich wczasach wystawie za jakąś zaporową kasę, pójdzie to pójdzie, coś innego znajdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacekzoo napisał:

Z jednej strony zgadzam się z tym co mówicie, a z drugiej no w białogardzie stoi parę przyczep. Gdyby było aż takie ssanie na rynku to by wszystko wymiotło, sam nie wiem :niewiem:

 

ale swoją drogą, moją po letnich wczasach wystawie za jakąś zaporową kasę, pójdzie to pójdzie, coś innego znajdę ?

Bo układ nie taki jaki ludzie szukają, najważniejsze to prysznic, wc, piętrus, jedna oś, a jak już Pl. salon to ogień

Kamper musi mieć tak samo prysznic, wc, opuszczane łóżko, półintegra, duży garaż, masz spełnione te warunki cena wygórowana chwile stoi i jak stan w miarę ok, to sprzedany.

Poszukaj taką przyczepę do 5 lat, i kampera do 140k, zapomni.

Ps, zobacz jakiej przyczepy szukają nowi na forum, chcą prysznic i piętrusa.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, peja76 said:

Ps, zobacz jakiej przyczepy szukają nowi na forum, chcą prysznic i piętrusa.

Nie tylko nowi. Sam takiej szukam. Ale czemu się dziwić, skoro to najpraktyczniejszy układ dla rodzin z min. dwójką dzieci, co stanowi największy odsetek turystów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcin_G napisał:

Nie tylko nowi. Sam takiej szukam. Ale czemu się dziwić, skoro to najpraktyczniejszy układ dla rodzin z min. dwójką dzieci, co stanowi największy odsetek turystów?

To dlaczego nowych przyczep z takim układem jest jak na lekarstwo????

My mamy jedno dziecko a i tak zależało mi na takim układzie, dlatego że z dolnego piętrusa chciałem zrobić magazynek i zrobiłem:D

 

20201229_132713.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zamówi, będzie miał. Jak będzie miał, to prędko z rąk nie wypuści, nawet jak dzieci trochę podrosną - jedno łóżko na magazynek (z wiekiem klamorów przybywa), drugie - na wypadek popsztykania się z lubą, żeby móc focha strzelić i pójść na kojo do siebie, albo a nuż nastoletnie dzieci wpadną na parę dni. Jak puści w obieg - to rzadko handlarz zdąży, bo wcześniej będzie już obstawiona przez krewnych i znajomych. Raczej dlatego tych przyczep jest mało na rynku wtórnym, bo często krążą innymi kanałami (często nie trzeba ogłoszenia), a to co stoi u handlarzy to w większości te trochę mniej pożądane układy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko obawiam coraz większej ilości znaków typu...

20210121_102738.thumb.jpg.6e43e18903036e029de60a8498798013.jpg

Screenshot_20210201-211656_Gallery.thumb.jpg.2617c70bd43fd571fa9e9ba26b7bbabf.jpg

Screenshot_20210201-212422_Gallery.thumb.jpg.c9e97fedca6d7648f87315e4201ab172.jpg

Screenshot_20210201-212337_Gallery.thumb.jpg.4edda3c065d1d06d0bde460c97b6d251.jpg

Których niestety jest coraz więcej...

A pewnie dodają argumentów ci co nie stosują się do normalnych zasad współ bytowania - bo przecież w hotelu to za nich by posprzatali...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.