Jump to content
DarekSłupsk

Jakie zabezpieczenie zaczepu przyczepy przeciw kradzieży ?

Recommended Posts

katarzyna9518
1 minutę temu, filipert napisał:

image.png.3c0af2c02104f82b3d35f63859e0a811.png

dokładnie tą rączkę zabezpiecza

Dziękuję bardzo. A jak mam wybrać tę kulkę i o co chodzi z zamkami do niej? Wydawałoby się, że żaden zamek i kluczyk nie są potrzebne, skoro nie będzie się dało ruszyć czarną rączką, która będzie zabezpieczona. A jednak w ofercie sklepu są dwie kulki, wyglądające tak samo, ale z innymi zamkami.

filipert
9 minut temu, katarzyna9518 napisał:

Dziękuję bardzo. A jak mam wybrać tę kulkę i o co chodzi z zamkami do niej? Wydawałoby się, że żaden zamek i kluczyk nie są potrzebne, skoro nie będzie się dało ruszyć czarną rączką, która będzie zabezpieczona. A jednak w ofercie sklepu są dwie kulki, wyglądające tak samo, ale z innymi zamkami.

do tego zabezpieczenia sama kulka

katarzyna9518
2 minuty temu, filipert napisał:

do tego zabezpieczenia sama kulka

Nie ma takiej opcji, więc wybiorę tańszą wersję. Kulka taka sama, więc powinno być ok. Bardzo dziękuję za pomoc. A mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki. Można gdzieś w Polsce normalnie dostać pompkę wody whale watermaster ep1612? Bo w internecie wyrzuca same angielskie strony e-bay czy amazon, gdzie z wysyłką trzeba dać min. 70 funtów. Może źle szukam.

jacek00
56 minut temu, katarzyna9518 napisał:

Czyli najpierw się wkłada kulkę i do tego to drugie zabezpieczenie. W tym poleconym sklepie na allegro, który ma odpowiednie zabezpieczenie, jest nawet taka kulka, ale jeszcze z takim zamkiem. Nie bardzo wiem, jakby to się miało zamykać. Bo rozumiem, że kulkę się wkłada i zapina zaczep, tak jak normalnie na haku i potem zakłada się to drugie zabezpieczenie, co uniemożliwia zdjęcie kulki? Ale nawet te kulki z zamkami się różnią, np. W tym sklepie jest coś takieg:

Zobacz ofertę: ZABEZPIECZENIE ZACZEPU AL-KO AK301 AK351 ZAMEK HAK https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-zaczepu-al-ko-ak301-ak351-zamek-hak-6943245787

i coś takiego

Zobacz ofertę: ZABEZPIECZENIE ZACZEPU AL-KO AK161 AK270 wkładka https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-zaczepu-al-ko-ak161-ak270-wkladka-8700128686

Nie potrzebujesz tego zamkna a sam safety ball. Po włożeniu safety balla nakładasz zabezpieczenie alko na górę i już

19 minut temu, katarzyna9518 napisał:

Nie ma takiej opcji, więc wybiorę tańszą wersję. Kulka taka sama, więc powinno być ok. Bardzo dziękuję za pomoc. A mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki. Można gdzieś w Polsce normalnie dostać pompkę wody whale watermaster ep1612? Bo w internecie wyrzuca same angielskie strony e-bay czy amazon, gdzie z wysyłką trzeba dać min. 70 funtów. Może źle szukam.

Jak nie ma opcji? :D Do wyboru do koloru:
https://allegro.pl/kategoria/czesci-do-maszyn-i-innych-pojazdow-czesci-do-przyczep-i-naczep-18560?string=safety ball

Kulka może być dowolnego producenta, nie musi być to koniecznie alko. 

filipert
35 minut temu, katarzyna9518 napisał:

A mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki. Można gdzieś w Polsce normalnie dostać pompkę wody whale watermaster ep1612? Bo w internecie wyrzuca same angielskie strony e-bay czy amazon, gdzie z wysyłką trzeba dać min. 70 funtów. Może źle szukam.

Nie róbmy OT w temacie o zabezpieczeniach.

Napisz w temacie o pompkach lub załóż swój i coś uradzimy :)

katarzyna9518
1 godzinę temu, filipert napisał:

Nie róbmy OT w temacie o zabezpieczeniach.

Napisz w temacie o pompkach lub załóż swój i coś uradzimy :)

Dobra, przepraszam. Napiszę osobno.

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Nie potrzebujesz tego zamkna a sam safety ball. Po włożeniu safety balla nakładasz zabezpieczenie alko na górę i już

Jak nie ma opcji? :D Do wyboru do koloru:
https://allegro.pl/kategoria/czesci-do-maszyn-i-innych-pojazdow-czesci-do-przyczep-i-naczep-18560?string=safety ball

Kulka może być dowolnego producenta, nie musi być to koniecznie alko. 

Wezmę jednak z ALKO, podejrzewam, że jakość będzie odpowiednia. Dziękuję bardzo, bez zamka dużo taniej. Dopiero zaczynam przygodę z przyczepką i jestem zielona 😃

jacek00
32 minuty temu, katarzyna9518 napisał:

Dobra, przepraszam. Napiszę osobno.

Wezmę jednak z ALKO, podejrzewam, że jakość będzie odpowiednia. Dziękuję bardzo, bez zamka dużo taniej. Dopiero zaczynam przygodę z przyczepką i jestem zielona 😃

Jakoś jest taka sama, bez względu czy to alko, czy winterhoff czy knot. To po prostu kawałek plastiku i nic więcej :) 

katarzyna9518
28 minut temu, jacek00 napisał:

Jakoś jest taka sama, bez względu czy to alko, czy winterhoff czy knot. To po prostu kawałek plastiku i nic więcej :) 

Ok, dzięki!