Skocz do zawartości

Hak wpinany poziomo za 415zł do wszytkich aut


makshary

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem ile lat temu, ale od 10 z nimi pracuje i nie mieliśmy żadnych reklamacji.

Prywatnie mam od 5 w jednym i od 2 w drugim i również nie zauważyłem żadnych śladów rudej.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 12 poście tego wątku Odsyłam do tematu gdzie opisuję jakość Autohaka poziomego. 

W skrócie - ponieważ były luzy i stuki, kupiłem nowe gniazdo z kulą i wytrzymało kilka tysięcy km z przyczepą DMC 900.

Luz i stuki jestem w stanie sprawdzić ręką. 

W temacie są też zdjęcia rudej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 21:07, DarekSłupsk napisał:

Dołożę swoje 5zl. Zamontowałem hak wpinany poziomo firmy AUTO-Hak. Bo firma jest w Słupsku a ja mieszkam w Słupsku. Dodatkowo pracuje w niej mój kolega. Wiec załatwił niższa cenę i zamontował.

Zamówiłem z rozszerzaną instalacją, czyli 13 pinów we wtyczce.. Nie wiem co oferuje cena 415zl ale myślę ze marną jakość. 

Bo ja po zniżkach, nowy hak, rozszerzona instalacja i montaż zapłaciłem 1100zł. Moj holownik to Mercedes ML w164. 

Hak jeszcze nie użyty, za tydzień jade po przyczepkę to edytuje wpis i dodam wrażenia. Puki co podoba mi się ze w 2 minuty go wypinam i chowam do bagażnika. 

received_1031251780659636.jpeg

received_2784529044980410.jpeg

Witaj co to jest instalacja elektryczna rozszerzona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej Mazdy kupowałem tutaj https://dobrehaki.pl/ wraz z wiązką dedykowaną na 13 pin. Hak firmy Steinhoff a to polski producent. Wypinany pionowo i jestem bardzo zadowolony, 2 sezony z przyczepa przejeżdżone bez najmniejszego problemu. Nie oszczędzaj na tym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makshary napisał:

Witaj co to jest instalacja elektryczna rozszeżona

Nie zawsze nawet w dedykowanych wiązkach jest komplet okablowania do "pełnego" obsłużenia gniazda 13-pin. Czasami jest to std. zestaw do przyczepy (oświetlenie) z gniazdem 13-pin, i żeby np. podłączyć wyprowadzenia zasilania (stały plus, plus po stacyjce) konieczny jest zakup albo wersji "rozsrzerzonej" wiązki, albo dokupienie dodatkowych wiązek. Dotyczy to wielu producentów, nawet Westfalii (tam zależy jaki samochód, model, rocznik - trzeba sprawdzić w katalogu, może być dostępna tylko "pełna" ["rozszerzona"] wiązka, ale może być to bazowa 13 pin i zaznaczają, że wymaga rozbudowy 1 lub 2 wiązami uzupełniającymi, czyli w praktyce - dodatkowymi przewodami do zasilania wyprowadzeń "stały plus" lub "plus po stacyjce", czasem jeden z nich jest w bazowej wiązce, czasem nie). Przykładowo do passata B7 trzeba było "dołożyć" dodatkowe rozszerzenie wiązki, do B8 już nie, jest tylko pełna ["rozszerzona"] wiązka. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, makshary napisał:

Witaj co to jest instalacja elektryczna rozszeżona

 

Godzinę temu, czyś napisał:

Nie zawsze nawet w dedykowanych wiązkach jest komplet okablowania do "pełnego" obsłużenia gniazda 13-pin. Czasami jest to std. zestaw do przyczepy (oświetlenie) z gniazdem 13-pin, i żeby np. podłączyć wyprowadzenia zasilania (stały plus, plus po stacyjce) konieczny jest zakup albo wersji "rozsrzerzonej" wiązki, albo dokupienie dodatkowych wiązek. Dotyczy to wielu producentów, nawet Westfalii (tam zależy jaki samochód, model, rocznik - trzeba sprawdzić w katalogu, może być dostępna tylko "pełna" ["rozszerzona"] wiązka, ale może być to bazowa 13 pin i zaznaczają, że wymaga rozbudowy 1 lub 2 wiązami uzupełniającymi, czyli w praktyce - dodatkowymi przewodami do zasilania wyprowadzeń "stały plus" lub "plus po stacyjce", czasem jeden z nich jest w bazowej wiązce, czasem nie). Przykładowo do passata B7 trzeba było "dołożyć" dodatkowe rozszerzenie wiązki, do B8 już nie, jest tylko pełna ["rozszerzona"] wiązka. 

Proponuję zajrzeć do ostatnich stron tego tematu. Dość kompleksowo sprawa omawiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, makshary napisał:

Witaj co to jest instalacja elektryczna rozszeżona

Hej.

Krótko mówiąc. Masz standardowe gniazdo w aucie 7pin to nie masz ładowania akumulatora w przyczepie. Zasilania lodówki, przeciwmgielnej i chyba światła wsteczego. Ale tego ostatniego nie jestem pewny ;) 

No i jeśli  masz jedną lub dwie wtyczki 7pin w przyczepie to musisz również przerobić na jedną 13pin. W przyczepie sam zrobisz, sa schematy na forum. W aucie ja nie ogarniam dlatego kolega robil z gotwą wiązką rozszerzaną. 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DarekSłupsk napisał:

 

Hej.

Krótko mówiąc. Masz standardowe gniazdo w aucie 7pin to nie masz ładowania akumulatora w przyczepie. Zasilania lodówki, przeciwmgielnej i chyba światła wsteczego. Ale tego ostatniego nie jestem pewny ;) 

No i jeśli  masz jedną lub dwie wtyczki 7pin w przyczepie to musisz również przerobić na jedną 13pin. W przyczepie sam zrobisz, sa schematy na forum. W aucie ja nie ogarniam dlatego kolega robil z gotwą wiązką rozszerzaną. 

W 7 pin jest św. p-mgielne :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam ze opisze wrażenia z jazdy z nowym hakiem ,wpinany poziomo firmy Auto-Hak. Dziś przyciągnąłem pierwszą moją przyczepę i pierwszy raz użyłem haka. Jazda okolo 10km cześć km przez całe miasto. Przyczepa ma stabilizator starszej generacji z dwoma okładzinami. Celowo część jechałem z nie zapiętym stabilizatorem , a cześć z zapiętym. W obu przypadkach żadnych stuków i skrzypień. Różnica tylko w bujaniu sie przyczepy. Nie spodziewałem sie ze aż tak dużo daje ten stabilizator ? ??

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

wpinany poziomo firmy Auto-Hak

 

5 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

pierwszy raz użyłem haka. Jazda okolo 10km

 

5 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

żadnych stuków i skrzypień

Życzę Ci dobrze ale ja już dwa te haki zajechałem, ostatni nie wytrzymał nawet 10.000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Dobrze wiedzieć , co sie z nim dzieje ? Jakie miałeś objawy "zajechania go" , stukanie ?

 

Tak, stukanie.

Jak chwycisz za kulę ręką i ruszasz mocno na boki, to słychać stuki. Rok temu zamówiłem nowe gniazdo z hakiem i :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetową wersją czegoś lepszego jest Brink. To złoty środek pomiędzy ceną a jakością.
Mam taki i polecam. Wciskany od przodu, a raczej po skosie....
Brink to też paździerz, z takimi samymi problemami...@jacekzoo wie coś na ten temat. Też mu wymieniali kulę ze względu na luz i stuki... mimo, że uparcie twierdzili, że wszystko jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.