Skocz do zawartości

Zakup w Holandii, transport do PL


tomWPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

od dłuższego czasu obserwuję rynek przyczep i zastanawiam się nad opcją zakupu w Holandii, głównie ze względu na duży wybór w układach/cenach/rocznikach które mnie interesują.

 

Czy ktoś z Was miał okazję badać temat pod kątem zakupu w NL i transportu do PL na lawecie? Zastanawiam się czy da się uniknąć ciągnięcia przyczepy do PL samemu.

 

pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez tomWPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tłumaczę dlaczego zapytałem, zobacz sobie na mój temat jak 3 lata temu byłem w Danii na zakupach. w tym budżecie nic kompletnie nie było, holandia myślę nie będzie bardzo odstawała. zwłaszcza, że w tym roku nawet handlarze mają problem skąd wziać budy bo za granicą są pustki. także jeżeli nie masz kogoś na miejscu, żeby Ci znalazł i zaklepał to szkoda jechania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomWPL napisał:

Cześć.

od dłuższego czasu obserwuję rynek przyczep i zastanawiam się nad opcją zakupu w Holandii, głównie ze względu na duży wybór w układach/cenach/rocznikach które mnie interesują.

Czy ktoś z Was miał okazję badać temat pod kątem zakupu w NL i transportu do PL na lawecie? Zastanawiam się czy da się uniknąć ciągnięcia przyczepy do PL samemu.

pozdrawiam,

Tomek

Uniknąć ciągnięcia cepy do PL samemu... Ciekawie to brzmi. W perspektywie mając ciąganie jej tu, na miejscu.

Założyć się nie założę, ale chyba 99 procent forumowiczów za żadne skarby nie oddałoby nowego nabytku na lawetę, o ile tylko cepa byłaby sprawna i jezdna :)

Krucho może być. To, co widać z "obserwacji rynku" z ogólnie dostępnych źródeł, w cenach mniej więcej takich jak w PL, czy nawet tańsze, to mogą być w większości truchła z parchami dyskwalifikującymi te cepy jako warte zakupu (dobrze wyglądają na ogólnym foto, a i w Holandii rzadko dba się jakoś specjalnie o kilkunastoletnie przyczepy /są to spore koszty - przede wszystkim robocizna/, także powodzenie takiej operacji to kwestia trafienia okazji lub "rodzynka", a takie b. szybko schodzą również i tam, o ile w ogóle są wystawiane na sprzedaż - tam też odczuwany jest kryzys i spowolnienie, naprawdę dobre i zadbane nie idą teraz za często na sprzedaż). Dobra i nierozparcelowana z wyposażenia cepa nawet w kryzysie będzie w NL droższa niż ten sam model i rocznik w PL. Gdyby było tak łatwo, handlarze przy tym popycie już by naciągnęli tego dobra po szyję, a to co przywożą ostatnio to takie kwiaty że głowa mała - gdyby było łatwo o coś lepszego w rozsądnych pieniądzach, ściągaliby lepsze.  

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.