Jump to content

Edit History

jacek00

jacek00

33 minuty temu, Patrykos napisał:

Solar 2x100w, przez dwa lata zestaw działał bez zarzutu, Aku 120ah kwasiak. Auto nie raz stało tydzień bez odpalania silnika i system bez problemu zapewniał wystarczający prąd z dnia na dzień. 

Mógł paść solar, może solary są brudne, pora zimowa też nie sprzyja ładowaniu z solara. Powodów może być multum.

Cytat

Wiem że regulator jest tani ale proszę o merytoryczne wyjaśnienie jak mogę sprawdzić czy nie uległ awarii. 

Jeśli sprawdziłeś jakie napięcie wychodzi z solarów to sprawdz jeszcze jakie napięcie idzie z regulatora do aku. Bierz też poprawkę na to, że masz regulator PWM, który sam w sobie ogranicza Ci moc paneli solarnych. 

jacek00

jacek00

26 minut temu, Patrykos napisał:

Solar 2x100w, przez dwa lata zestaw działał bez zarzutu, Aku 120ah kwasiak. Auto nie raz stało tydzień bez odpalania silnika i system bez problemu zapewniał wystarczający prąd z dnia na dzień. 

Mógł paść solar, może solary są brudne, pora zimowa też nie sprzyja ładowaniu z solara. Powodów może być multum.

26 minut temu, Patrykos napisał:

Wiem że regulator jest tani ale proszę o merytoryczne wyjaśnienie jak mogę sprawdzić czy nie uległ awarii. 

Jeśli sprawdziłeś jakie napięcie wychodzi z solarów to sprawdz jeszcze jakie napięcie idzie z regulatora do aku.

• Create New...