Skocz do zawartości

Grecja 2021


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Sisar napisał:

Witajcie. Jak to w końcu jest, czy jeden PFL wystarczy na całą rodzinę czy nie bo informacje są sprzeczne?! Kiedy wchodzi się do wypełniania tego druku to jest tam możliwość zaznaczenia punktu "I submit one PFL for my Family" czy coś takiego......

Na początku akceptujesz informacje że wypełnisz tylko jeden PLF dla całej rodziny. 

@Dariusz Czarnecki przekładamy Stomio na drogę powrotną. Plan na ten moment jest taki żeby ruszyć wieczorem, zaliczyć nocleg w trasie i rano wjechać na Blue Delphin w okolicach Koryntu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tomii napisał:

Na początku akceptujesz informacje że wypełnisz tylko jeden PLF dla całej rodziny. 

@Dariusz Czarnecki przekładamy Stomio na drogę powrotną. Plan na ten moment jest taki żeby ruszyć wieczorem, zaliczyć nocleg w trasie i rano wjechać na Blue Delphin w okolicach Koryntu.

 

Sprawdz przepisy covidowe bo prawdopodobnie jest zakaz przemieszczania się w godz. 0.30 do 5.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Sprawdz przepisy covidowe bo prawdopodobnie jest zakaz przemieszczania się w godz. 0.30 do 5.00

Poszukałem w Internetach i znalazłem tylko informacje że wprowadzono to w październiku w Atenach. Na stronach gov.pl brak informacji na ten temat. 

Dłużej niż do 1 w nocy i tak nie zamierzam jechać ?, ale nie chcę się męczyć i jechać w pełnym słońcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi jeszcze jedną sprawę. Tankowanie w Grecji. W Internetach piszą że przy autostradzie paliwo drogie. Jak to wynika z Waszych obserwacji? Jakich stacji unikać a gdzie warto tankować, żeby nie mieć jakiś nieprzyjemności związanych jakością paliwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Jak to wynika z Waszych obserwacji? Jakich stacji unikać a gdzie warto tankować, żeby nie mieć jakiś nieprzyjemności związanych jakością paliwa? 

Jeździłem tam przez kilka lat Dieslem Euro 6 i tankowałem w przeróżnych miejscach - nigdy nie miałem problemu z pracą silnika. Na pewno BP,  Aegean są pewnymi miejscami.

20190727_101818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawel1966 napisał:

W niedzielę 18.07 ruszamy do Drepano. 

No to przed Wami  piękny region na Peloponezie - samo Nafplio, robi wrażenie...Szczególnie wieczorami A jeśli chcielibyście zwiedzić twierdzę  Palamidii to warto wiedzieć, że nie musicie się wdrapywać na po schodach od strony miasta... ja bym umarł w tych upałach gdyby ktoś mi kazał:) Można do twierdzy podjechać od "tyłu" samochodem.Widoki niezapomniane... A przy okazji warto odwiedzić pobliską  piękną plażę w zatoce Karathona - naprawdę bliziutko a jedna z ładniejszych jakie znamy   Polecamy z Ewą:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawel1966 napisał:

No to przed Wami  piękny region na Peloponezie - samo Nafplio, robi wrażenie...Szczególnie wieczorami A jeśli chcielibyście zwiedzić twierdzę  Palamidii to warto wiedzieć, że nie musicie się wdrapywać na po schodach od strony miasta... ja bym umarł w tych upałach gdyby ktoś mi kazał:) Można do twierdzy podjechać od "tyłu" samochodem.Widoki niezapomniane... A przy okazji warto odwiedzić pobliską  piękną plażę w zatoce Karathona - naprawdę bliziutko a jedna z ładniejszych jakie znamy   Polecamy z Ewą:):)

Dzięki za cenne informacje. Może jeszcze gdzieś przysiadziemy przy miejscowych napojach

16265013618247840495646951584484.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyliśmy wczoraj o 18:00 z campingu Sylvia. Nocleg po drodze za Atenami. Dziś rano wjechaliśmy na Blue Delphina i jedziemy pozwiedzać Korynt. 

 

IMG_20210716_205708.jpg

IMG_20210716_214227.jpg

IMG_20210717_070241.jpg

IMG_20210717_092503.jpg

IMG_20210717_103628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawel1966 napisał:

Czy to aby nie wjazd do doliny Tembi? fotka naprawdę super!

Trochę dalej. Kawałek za Termopilami. 

Pinezka
https://maps.app.goo.gl/BcvWui3Fwaqeqyz66

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dariusz Czarnecki jak sytuacja w okolicach Nauplionu? Na który kemping chcecie wjechać? Kastraki (trochę odstraszają mnie płatne prysznice) czy jednak któryś z tych co są oddzielone drogą od morza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.