Skocz do zawartości

Hobby 495 - proszę o pomoc


mrtechno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję przyczepę Hobby 495. Budżet ok 30tyś.

Proszę o opinię w sprawie poniższych propozycji:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-ufe-stan-salonowy-przyczepa-100-sprawna-z-gwarancja-12-miesiecy-ID6DxefY.html?

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-hobby-prestige-495-zarejestrowana-toaleta-z-prysznicem-CID5-IDH0zly.html#d2da644c1f

Mam pytanie w Waszej ocenie na co powinienem zwrócić uwagę i czy zdjęcia  wskazują na jakieś wątpliwości.

Z góry dziękuje.

Edytowane przez mrtechno (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hobby lubią być mokre rogi i to bym posprawdzał na początku ta druga od prywatnego właściciela od niej bym zaczął. Poczytaj forum wydrukuj listę kapitana przyczepy i jedź oglądać :)

Edytowane przez Smolik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pierzasty napisał:

Wiem że wsadzam kij w mrowisko, wiem że się narażam niektórym (bardzo przepraszam), ale Hobby to nie jest najlepszy wybór. 

dlaczego Hobby nie jest najlepszym wyborem z tamtych lat i co jest najlepszym wyborem z roczników 2005...2010 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gshesiu napisał:

dlaczego Hobby nie jest najlepszym wyborem z tamtych lat i co jest najlepszym wyborem z roczników 2005...2010 ?

Są dość ładne w środku,ale trapi je kilka bolączek, pękające same z siebie przednie ściany, zalane narożniki tylne. Ogółem średnia półka-nie rozumiem fenomenu Hobby. Osobiście gdy szukam.przyczepy dla siebie nawet tej marki nie biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pierzasty napisał:

Ogółem średnia półka-nie rozumiem fenomenu Hobby.

Niby nie rozumiesz a sam sobie odpowiadasz ;)

9 minut temu, Pierzasty napisał:

Są dość ładne w środku,

Dla mnie układy i wygląd Hobby z tamtych lat też były jednymi z lepszych ale podczas poszukiwań napotykałem właśnie na te typowe problemy. Dla mnie porażką był brak kapinosów ściany (chyba przedniej i tylnej) co musi w niekorzystnych warunkach prowadzić do zamakania podłogi.

Jednak Hobby jest tak wiele w PL, że jest w czym przebierać i można z pewnością coś w dobrym stanie znaleźć. 

Tak, że powodzenia i dużo czujności.

2 godziny temu, gshesiu napisał:

co jest najlepszym wyborem z roczników 2005...2010 ?

Ja celowałem w LMC a wyszło nawet lepiej bo jest Hymer ale to moje zdanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza ma zmieniony zaczep. Byc moze po dzwonku. Trzeba sprawdzic. Zobacz  ad drzwiami Hobby lubila pekac jak miala drzwi za osia i okolice 500cm. Dokladnie sprawdz lodowke bo w hobby jak mowia przedmowcy srednia polka i byly ladowane inne partie lodowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam serdecznie za zainteresowanie i  pomoc. Nie jestem ukierunkowany, że musi to być koniecznie  Hobby. Potrzebuję przyczepę o przybliżonych wymiarach dla 3 do 4 osób w cenie do 33tyś max. Pozdrawiam i z uwagi na Wasze doświadczenie  liczę na Waszą pomoc i ewentualne propozycje.

P.s Zamierzam zacząć przygodę z karawaningiem.

Edytowane przez mrtechno (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mrtechno napisał:

Dziękuje Wam serdecznie za zainteresowanie i  pomoc. Nie jestem ukierunkowany, że musi to być koniecznie  Hobby. Potrzebuję przyczepę o przybliżonych wymiarach dla 3 do 4 osób w cenie do 33tyś max. Pozdrawiam i z uwagi na Wasze doświadczenie  liczę na Waszą pomoc i ewentualne propozycje.

P.s Zamierzam zacząć przygodę z karawaningiem.

Do marki można się ograniczać przy zakupie nowej. Przy używce liczy się stan danej przyczepy a nie marka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jacek00 napisał:

Do marki można się ograniczać przy zakupie nowej. Przy używce liczy się stan danej przyczepy a nie marka. 

Niby to samoograniczenie się jeszcze bardziej nasila w tym przypadku, bo przecież większość przyczep w sprzedaży jest marki Hobby, ale mimo wszystko ja się poświęciłem :) i nawet Nie patrzyłem w ich stronę .

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pierzasty napisał:

Wiem że wsadzam kij w mrowisko, wiem że się narażam niektórym (bardzo przepraszam), ale Hobby to nie jest najlepszy wybór. 

Wcale nie wsadzasz. Masz swoje zdanie podparte faktami a najważniejsze jest to ,ze wiesz jak wydać swoją kasę.   

 

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

Są dość ładne w środku,ale trapi je kilka bolączek, pękające same z siebie przednie ściany, zalane narożniki tylne. Ogółem średnia półka-nie rozumiem fenomenu Hobby. Osobiście gdy szukam.przyczepy dla siebie nawet tej marki nie biorę pod uwagę.

 Ściany przednie w okolicach rączek są /były tak dobrej jakości ,że po dostarczeniu nowych przyczep na plac do dilera już były popękane. A przyjechały na autolawecie lub naczepą Lohr. Sam widziałem takie popękane  nówki na placu.

Do tego jeszcze parapety wykonane z tzw. plastra miodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mrtechno napisał:

Witam.

Poszukuję przyczepę Hobby 495. Budżet ok 30tyś.

Proszę o opinię w sprawie poniższych propozycji:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-ufe-stan-salonowy-przyczepa-100-sprawna-z-gwarancja-12-miesiecy-ID6DxefY.html?

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-hobby-prestige-495-zarejestrowana-toaleta-z-prysznicem-CID5-IDH0zly.html#d2da644c1f

Mam pytanie w Waszej ocenie na co powinienem zwrócić uwagę i czy zdjęcia  wskazują na jakieś wątpliwości.

Z góry dziękuje.

Użytkowałem Hobby z tego przedziału rocznikowego (2005) i mogę potwierdzić powyższe informacje związane z pękaniem plastików, niemniej nie dyskwalifikuje to tych modeli na amen. Sporo ich jest na rynku, trzeba tylko wiedzieć, gdzie zaglądnąć, na co uwagę wskazano wcześniej.
Ta z pierwszego linku - pokaż temu handlarzowi jakąś stronę, albo coś, aby zerknął jak wygląda przyczepa w stanie salonowym. Przypomina mi to ogłoszenia  z autami z przebiegiem "autostradowym". Wg mnie z przodu było rzeźbione, każdy element bakisty w innym odcieniu, oskalpowana ze stabilizatora jazdy!, z tyłu na dachu też warto się przyglądnąć w okolicy naklejek, bo jakoś tak Paintem zaciąga. Ktoś korzystał z prysznica, więc tu też trzeba się pochylić, aby nie wtopić.

Drugi link - Bez zdjęć całej budki nie ma co podejmować rozmowy. Niech się sprzedawca trochę wysili..
Jeśli szukasz po ogłoszeniach, zawsze wymagaj od ogłoszeniodawcy udostepnienia dużych zdjęć, na podstawie których można lepiej pewne detale ocenić. ktoś, komu zależy na sprzedaż, nie będzie kręcił, że nie ma, że jest w delegacji, że mu syn skasował itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 05:48, Pierzasty napisał:

Wiem że wsadzam kij w mrowisko, wiem że się narażam niektórym (bardzo przepraszam), ale Hobby to nie jest najlepszy wybór. 

Nie wsadzasz kija w mrowisko tylko wyrażasz swoje zdanie. Mam hobby z 2003r i długo szukałem konkretnego układu aż w końcu znalazłem. Przyczepa nie wyglada na swoje lata po prostu poprzedni właściciel o nią dbał. Trzeba szukać a to też swego rodzaju przyjemność choć niektórzy lubią ją popsuć. Życzę powodzenia i nie zrażaj się ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej marki Hobby to nie będę dyskutował każdy uważa co innego aczkolwiek nawet handlarze twierdzą , że ta marka sprzedaję się najlepiej w Polsce  , ale co do samego sprzedawcy z pierwszego linku byłem u niego kilka razy na placu i rewelacji się nie spodziewaj , chyba ze jesteś mniej wymagający niż ja . Sam byłem świadkiem jak ktoś kupował tam przyczepę Hobby   za około 25 000 ze wstawionymi narożnikami podłogi perfidnie na wkręty do drewna i klej a kupujący twierdził , że jest idealna bo to Hobby . Sprzedający nie ukrywa , że każda przyczepa jest po przejściach i naprawiana u niego bo w Danii nikt dobrej przyczepy nie sprzedaje i takie tam teksty . Jeśli w opisie jest , że stan salonowy i dają gwarancję tzn. ze sami naprawili tą przyczepę i są pewni tego co zrobili  , szkoda twojego czasu i km do przejechania . Może zacznij od Białogardu masz chyba bliżej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, smkrot napisał:

Co do samej marki Hobby to nie będę dyskutował każdy uważa co innego aczkolwiek nawet handlarze twierdzą , że ta marka sprzedaję się najlepiej w Polsce 

Hobby to taki Passat wśród aut - też sprzedaje się pewnie najlepiej, co wcale nie oznacza, że to najlepszy wybór ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.