Skocz do zawartości

GasBank 120L (80 % = 49,92kg) LPG na stałe w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukalem i nie znalazłem opinii. W takiej przyczepie w miejscu standardowych dwóch butli zamierzam zamontować jeden taki zbiornik ze strony w linku pod postem 1500zł. Lub w autoryzowanym zakładzie montującym nowe instalacje LPG w autach ,koszt okolo 1200zl. Czy ktos już ma takie rozwiązanie ? Co o tym sądzicie?

https://carbonzorro.com/pl/products/120l-podwieszany-zbiornik-lpg-o360mm-na-1298mm-do-kamperow-przyczep-food-truckow-825.html

IMG_20210104_220744.jpg

IMG_20210105_224423_560.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, adaml61 napisał:

Mam butlę LPG w kamperze , super wygoda ,szczególnie za granicą . Ale ja mam zrobione tak że w każdej chwili mogę podłączyć zwykłą butlę .

W tym z linku też jest taka możliwość. Odkręcajac reduktor z przewodem i przykręcając go do innej butli. W zbiorniku zamontowanym przez zakład trzeba by pomyśleć, bo powiedzieli że byłby reduktor na stałe podłączony do butli ?? Ale czy da się zużyć aż 49kg lpg w tydzień czy dwa żeby musieć jechać z przyczepą na tankowanie ? Ja jeszcze nigdy, nigdzie z przyczepą nie byłem. Jestem nowicjuszem.

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adaml61 napisał:

Mam butlę LPG w kamperze , super wygoda ,szczególnie za granicą . Ale ja mam zrobione tak że w każdej chwili mogę podłączyć zwykłą butlę .

Mam tak samo, ale po sezonie to zrobiłem więc nie wiem jeszcze jak się sprawuje?, liczę że będzie "super wygoda"?

Do tematu: butla 11kg (domowa) jesienią mi na 4-5dni starcza, ludki piszą że zimą na 3-4 styka - żebyś pogląd na zapotrzebowanie w gaz miał @DarekSłupsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moją butlę wchodzi 37 l LPG przy tych temperaturach jak teraz , wystarcz mi na 10 dni  . Grzanie wody , gotowanie ogrzewanie . lodówkę mam kompresorową . Blaszak , ten z avatora , też może gorsza izolacja . Cała kabina pojedyncze szyby i drzwi gorzej ocieplone .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

W zbiorniku zamontowanym przez zakład trzeba by pomyśleć, bo powiedzieli że byłby reduktor na stałe podłączony do butli 

Po porostu nie umieją zrobić . Trzeba wytoczyć redukcję , z jednej strony gwint do podłączenia butli LPG , z drugiej gwint do reduktora , a wygląda to tak jak na foto poniżej .Teraz mam dołożony między adapter a rurkę filtr , tak na wszelki wypadek .

DSC_6505.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, adaml61 napisał:

Po porostu nie umieją zrobić . Trzeba wytoczyć redukcję , z jednej strony gwint do podłączenia butli LPG , z drugiej gwint do reduktora , a wygląda to tak jak na foto poniżej .Teraz mam dołożony między adapter a rurkę filtr , tak na wszelki wypadek .

DSC_6505.JPG

Super. Dzięki za ceną informacje. Pokażę im to zdjęcie. W takim razie można też zapewne dać trójnik, dodatkowy zawór i mieć awaryjnie podpięcie do butli 11kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zastosować duokontrol , tylko to jest bez sensu i ekonomicznie nie opłacalne . Odkręcasz reduktor od adaptera , przykręcasz do butli ,. W butli LPG masz wskażnik pożomu gazu i wiesz kiedy się kończy , zawczasu masz możliwość przepięcia na zwykłą .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaml61 napisał ze zużywa 3,7 l gazu na dobę - bocały zbiornik ma 37l dzielone przez 10 dni.
W butli 11kg jest ok 22litrow gazu. 2 butle dają 44litry gazu.
Kupujesz 2 butle 11kg do tego duocomfort (dużo tanszy od duocotrol) i masz sprawę załatwiona bez zabaw z kombinowaniem ze zbiornikami - ja tak mam od kilku lat i świetnie działa.
Jak chcesz to kupujesz 2x 11kg butle w gas banku z możliwością tankowania lpg i montujesz złącze do tankowania lpg. Masz 44 litry gazu w ten sposób.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju wymienisz wszędzie . ciekawy jestem co zrobisz jak braknie Ci gazu w jakimś dziwnym kraju . LPG napełnisz wszędzie . I nie chodzi o pojemność butli tylko możliwość zdobycia bezproblemowo gazu . Zwykłej nie nabijesz legalnie  , GasBanka bez wyprowadzenia na zewnątrz zaworu tankowania też . Ja podjężdżam pod dystrybutor i leje , żadnych pytań . Zawsze mam butlę turystyczną 5kg do grila i wraże czego mogę podłączyć , na 2 dni starczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tamtam napisał:

Kupujesz 2 butle 11kg do tego duocomfort (dużo tanszy od duocotrol) 

Wydaje mi się że tego urządzenia nie ma już w sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tamtam napisał:

Adaml61 napisał ze zużywa 3,7 l gazu na dobę - bocały zbiornik ma 37l dzielone przez 10 dni.
W butli 11kg jest ok 22litrow gazu. 2 butle dają 44litry gazu.
Kupujesz 2 butle 11kg do tego duocomfort (dużo tanszy od duocotrol) i masz sprawę załatwiona bez zabaw z kombinowaniem ze zbiornikami - ja tak mam od kilku lat i świetnie działa.
Jak chcesz to kupujesz 2x 11kg butle w gas banku z możliwością tankowania lpg i montujesz złącze do tankowania lpg. Masz 44 litry gazu w ten sposób.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Ok. Napisałem że jestem nowicjuszem ? Chce poznać za i przeciw. Dziękuję za Twoją opinię ? Z tego co sie zorientowałem zdecydowana większość ma butlę. Mnie skłoniło do montażu stałego zbiornika , to ze w niektórych krajach jest problem z wymianą/nabiciem polskich butli  Stosując dwie butle z kompozytów GasBank , gazu mam mniej niz w stałym zbiorniku 80-120L napełnionym w 80% No i koszt zakupu dwóch osobnych GasBankow jest wyższy o kilkaset złotych ? 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.