Skocz do zawartości

Internet


ikuska

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten Starlink nie jest jakoś powiązany z lokalizacją?

Mobilne internety u naszych operatorów zakładają jakiś % pakietu mobilnie ale większość stacjonarnie jest powiązane z miejscem rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, jacek00 napisał:

Masz starlinka stacjonarnego i mobilnego. To są dwa różne produkty. 

Ta, teraz czytam, że jest domowy i kamperowy.

U mnie nie ma światłowodu i pracuję na dobrej jakości radiówce, ale faktycznie jak gdzieś jedziemy i trzeba popracować, to bywało krucho.

A znacie opinie od użytkowników Starlinka w PL? 

Jak pracuję po VPN, to radiówka po routerze domowym śmiga OK, ale jak przełączam się na LTE, to pomimo większych prędkości przesyłu wszystko zwalnia, chodzi o jakieś inne parametry (nie zmam się ;) ), ciekawe jak ten Starlink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Ta, teraz czytam, że jest domowy i kamperowy.

Stacjonarny jest trochę tańszy i w razie dużego obciążenia (dużej ilości użytkowników) ma teoretycznie priorytet nad tym kamperowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mctomac napisał:

 w razie dużego obciążenia (dużej ilości użytkowników) ma teoretycznie priorytet nad tym kamperowym.

To kolejna rozterka, jak teraz jest OK, to jak będzie gdy liczba użytkowników wzrośnie x2, x3 itd.

U mnie na wsi, radiówka śmigała pięknie, ale jak wzrosła ilość użytkowników, to kulało a w weekendy wołało o pomstę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejna rozterka, jak teraz jest OK, to jak będzie gdy liczba użytkowników wzrośnie x2, x3 itd.
U mnie na wsi, radiówka śmigała pięknie, ale jak wzrosła ilość użytkowników, to kulało a w weekendy wołało o pomstę...

Niegdy nie wzrośnie nie stresuj się to nadal 4x drożej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starlink spadł własnie cenowo "na pysk". Od 26 sierpnia 230 PLN miesięcznie plus 2300PLN jednorazowo za sprzęt do odbioru. Można brać, przynajmniej na razie raczej nie będzie cięcia się transferu przez liczbę użytkowników, ale jeszcze jedna-dwie takie obniżki i może się to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na vpn do mnie do biura mam na starlinku symertyczne 30 .... mi wystarcza. Jest to kwestia zawiłej trasy routingu . Polski Starlink fizycznie idzie przez Frankfurt. A i w biurze mam symetryczne 500 na światłe i jako zapas radiówkę 150/50

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macieku napisał:

Na vpn do mnie do biura mam na starlinku symertyczne 30 .... mi wystarcza. Jest to kwestia zawiłej trasy routingu . Polski Starlink fizycznie idzie przez Frankfurt. A i w biurze mam symetryczne 500 na światłe i jako zapas radiówkę 150/50

A dla laika jakoś to można przetłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 18:01, filipert napisał:

A dla laika jakoś to można przetłumaczyć?

 

3 godziny temu, macieku napisał:

Którą część ? :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Całość o tych cyferkach i zwrotach, czy filmy na yt będą szły bez zacięć: )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą szły bez zacięć prędkość netu to 150/50 , jak byś się chciał połączyć do biura z lokalizacją w Polsce to trzeba pamiętać i mieć na względzie że u nas nie ma stacji przekaźnikowej (przynajmniej 2 tygodnie temu jeszcze nie było) i z satelity sygnał idzie przez stację w hiterowie a połączenie do Polski jest przez węzeł we Frankfurcie. Frankfurt jest najczęściej najwęższym gardłem na drodze pakietów...  stąd taki spadek prędkości jak podłączam się do swojego biura w szczenie ale inne usługi będą śmigać cudownie i co ważniejsze gdzie byś nie był w całej europie to usługi będą cię rozpoznawały że jesteś  pod warszawą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macieku napisał:

Będą szły bez zacięć prędkość netu to 150/50 , jak byś się chciał połączyć do biura z lokalizacją w Polsce to trzeba pamiętać i mieć na względzie że u nas nie ma stacji przekaźnikowej (przynajmniej 2 tygodnie temu jeszcze nie było) i z satelity sygnał idzie przez stację w hiterowie a połączenie do Polski jest przez węzeł we Frankfurcie. Frankfurt jest najczęściej najwęższym gardłem na drodze pakietów...  stąd taki spadek prędkości jak podłączam się do swojego biura w szczenie ale inne usługi będą śmigać cudownie

To 150/50 pisałeś o radiówce, czy teraz piszesz o Starlinku?

Rozumiem, że jak łączysz się z biurem po VPN to Starlinku zwalnia do 30, ale przesył w obie strony ma 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starlink pokazuje 150/50 .... do biura vpn zestawia mi się 30/30 a w biurze mam światłowód 500/500 więc gdzieś po drodze się przytyka .... ale mi te 30 wystarcza. W codziennym użytkowaniu starlink jest wystarczający. Nie ma co kombinować jest wystarczający i działa.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.