Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, filipert napisał:

Gdzie taka cena?

Ja najtaniej znalazłem za 6500 a u dealera mam ofertę 6850 z montażem (sam mover, aku już jest)

Racja, podałem cenę manualnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

31 minut temu, rolf napisał:

Ostatnio, jak jeszcze planowałem solara u siebie, orientowałem się jak z kosztami montażu poza dilerem. Firmy wyspecjalizowane liczą sobie do 2,5k złotych brutto za montaż panela i kontrolera?

U mnie jest sprawa od podstaw bo wchodzi solar + aku + panel + ładowarka. Solary stety/niestety montuje polskiej firmy x-disc. 150w kosztuje od 700 zł za zwykły ramowy do 2500 za elastyczny jakiś tam super. Ale już wiem że chcę dwie sztyki więc będę rozmawiał o tańszej alternatywie, np. 2x150w w cenie zbliżonej do tego super za 2500zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:
33 minuty temu, filipert napisał:

Gdzie taka cena?

Ja najtaniej znalazłem za 6500 a u dealera mam ofertę 6850 z montażem (sam mover, aku już jest)

Racja, podałem cenę manualnego :D

OK, czyli wychodzi, ze cena którą dostał kolega @danielosmachos na zestaw jest bardzo dobra

17 godzin temu, danielosmachos napisał:

mover automat P1 + akumulator Haze12V 119 Ah + ładowarka + skrzynka na akumulator cena 7500 zł  lub 900 zł taniej półautomat ( ręczne dociąganie ), lub mover reich 6000 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/7/2021 at 9:37 PM, jacek00 said:

A ja szukałem i znalazłem emoji6.png Proszę za 1000 zł + wysyłka:

https://www.camping-kaufhaus.com/rund-ums-fahrzeug/fahrradtraeger/deichseltraeger/thule-fahrradtraeger-caravan-superb?number=FRE89523

 

Ceny w PL często są wyższe niż w DE, nawet jak doliczysz koszty wysyłki

Niemcy zawsze były pod tym względem najdroższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz mover automatyczny bo będziesz żałował, zwłaszcza jak zapomnisz go odłączyć przed ruszeniem:). Co do bagażnika na dyszel, to przy 3 rowerach raczej nie otworzysz klapy, nie mówiąc o nacisku na hak, ale o tym już bylo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa zaliczkowana, czekam na transport do docelowego miejsca gdzie będzie doposażana i wtedy będę ostatecznie decydował.

Moover raczej wejdzie automat a zaoszczędzę na kupnie bagażnika samemu i markizy. Z solarem trochę zrobiłem rozeznanie i ta sama polska firma i technologia jest dostępna w sztywnym, tylko że większy (340Wp) i cięższy (20kg). Niestety mniejszych nie mają i tak myślę czy nie będzie za duży do aku 120-150Ah... 

Edytowane przez danielosmachos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już trzecią markizę Thule Omnistor 1200.Zawsze kupowałem osobno, ale trzeba zobaczyć gdzie mają najtańszy transport i dokładnie jaki wymiar. W ostatniej przyczepie dealer podał mi nie dokładne wymiary i zamówiłem o 15 cm za krotka:(. Plus mam taki, że zostały mi pełne sciany do tego wymiaru:))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, w79 napisał:

Ja mam już trzecią markizę Thule Omnistor 1200.Zawsze kupowałem osobno, ale trzeba zobaczyć gdzie mają najtańszy transport i dokładnie jaki wymiar. W ostatniej przyczepie dealer podał mi nie dokładne wymiary i zamówiłem o 15 cm za krotka:(. Plus mam taki, że zostały mi pełne sciany do tego wymiaru:))) 

Ja szukam markizy która będzie kompatybilna z przedsionkiem. Myślałem własnie o Thule 1200 bo ma swój Quickfit ale on chyba zasłania okna o strony przyczepy patrząc na filmy montażowe. Znalazłem fajny zestaw Fiamma  PRIVACY CARAVANSTORE ZIP XL 440. Markiza Caravanstore i dedykowany przedsionek, wzmocniony stelażem a nie tylko wiszący. Cena również atrakcyjna za zestaw https://go-market.pl/p,privacy-caravanstore-zip-xl-440-fiamma,100038163.html

Edytowane przez danielosmachos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielosmachos napisał:

Przyczepa zaliczkowana, czekam na transport do docelowego miejsca gdzie będzie doposażana i wtedy będę ostatecznie decydował.

Moover raczej wejdzie automat a zaoszczędzę na kupnie bagażnika samemu i markizy. Z solarem trochę zrobiłem rozeznanie i ta sama polska firma i technologia jest dostępna w sztywnym, tylko że większy (340Wp) i cięższy (20kg). Niestety mniejszych nie mają i tak myślę czy nie będzie za duży do aku 120-150Ah... 

panel elastyczny jest już prawie wszędzie odradzany, nawet klejony na dystansach, poliwęglanie itd. Po prostu max 2 lata i do kosza, do tego przy ekstremalnych upałach ja słyszałem już z pierwszej ręki o wytopieniu izolacji termicznej w dachu, w miejscu gdzie był panel - wyszło to przy wymianie na normalny ramowy panel sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maarec napisał:

panel elastyczny jest już prawie wszędzie odradzany, nawet klejony na dystansach, poliwęglanie itd. Po prostu max 2 lata i do kosza, do tego przy ekstremalnych upałach ja słyszałem już z pierwszej ręki o wytopieniu izolacji termicznej w dachu, w miejscu gdzie był panel - wyszło to przy wymianie na normalny ramowy panel sztywny.

Dziękuję za kolejny argument, przyda się w rozmowie. Widzialem też na filmach że ludziom się odkleja. Pomijam już kwestie cenowe że jest 5x tańszy sztywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejny argument, przyda się w rozmowie. Widzialem też na filmach że ludziom się odkleja. Pomijam już kwestie cenowe że jest 5x tańszy sztywny. 
Odkleja się jeśli sobie ktoś źle przykleił. Poprawnie naklejony nie ma prawa się odkleić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

panel elastyczny jest już prawie wszędzie odradzany, nawet klejony na dystansach, poliwęglanie itd. Po prostu max 2 lata i do kosza, do tego przy ekstremalnych upałach ja słyszałem już z pierwszej ręki o wytopieniu izolacji termicznej w dachu, w miejscu gdzie był panel - wyszło to przy wymianie na normalny ramowy panel sztywny.

Swoją drogą ciekawe co życie pokazał (tzn. co zweryfikowało w praktyce) jeszcze 2-3 lata temu był szał na elastyczne. Dobrze przyklejony nie ma prawa się odkleić, ale  jak widać przegrzanie to jak najbardziej realna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.