Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, jacek00 napisał:

Sam bagażnik na 2 rowery kupisz już za 1200-1300.

 

No właśnie szukałem i Thule nie kupię takiego, będzie bez uchwytów na rowery i bez zabezpieczenia. Może Fiamma ale czytałem tutaj że gorsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, danielosmachos napisał:

panel solarny  ASOLU ultra-150P-WOR + regulator Victron MPPT 70/15 + moduł ładowania - 3500zł

Netto czy brutto? Mi do nowej przyczepy dealer założył panel 160W sztywny (2x80W 4SUN maxx) + Tracer MPPT 2210A. Cena wraz z montażem za 1500 brutto po negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacek00 napisał:

Sam bagażnik na 2 rowery kupisz już za 1200-1300.

 

W ogóle zastanowiłbym się nad bagażnikiem na 3 rowery. Sam bagażnik to będzie 15 kg + 3 rowery około 50 kg - razem 65kg ekstra nacisku na hak.

 

Upchanie 3 rowerów na dyszlu to prawdziwe szaleństwo. Bardzo ciężko będzie to pomieścić, nie liczę już kilogramów. Mam thule superb, bardzo polecam na dyszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rowery na dyszlu? To awykonalne moim zdaniem. Raz - ładowność przyczepy. Dwa - nacisk na hak będzie masakryczny. Trzy - nie będziesz miał jak ostrych zakrętów brać bo rower wejdzie Ci w auto. 

Jaka jest ładowność w tej przyczepie?

Mover P1 automat mam - na razie 4 lata i zero problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem i Thule nie kupię takiego, będzie bez uchwytów na rowery i bez zabezpieczenia. Może Fiamma ale czytałem tutaj że gorsza

A ja szukałem i znalazłem Proszę za 1000 zł + wysyłka:

https://www.camping-kaufhaus.com/rund-ums-fahrzeug/fahrradtraeger/deichseltraeger/thule-fahrradtraeger-caravan-superb?number=FRE89523

 

Ceny w PL często są wyższe niż w DE, nawet jak doliczysz koszty wysyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pjetko napisał:

Netto czy brutto? Mi do nowej przyczepy dealer założył panel 160W sztywny (2x80W 4SUN maxx) + Tracer MPPT 2210A. Cena wraz z montażem za 1500 brutto po negocjacjach.

Brutto. Ten panel akurat sprawdzałem i najtańszy nie jest, na alledrogo 2500.

Też bym wolał sztywny ale nie bardzo jest rozmowa. 

1 godzinę temu, maarec napisał:

Upchanie 3 rowerów na dyszlu to prawdziwe szaleństwo. Bardzo ciężko będzie to pomieścić, nie liczę już kilogramów. Mam thule superb, bardzo polecam na dyszel.

Właśnie taki sam mi wycenił tylko z dodatkową rynienka i mocowaniem. Decyzja jeszcze nie podjęta, mogę wziąć na 2.

Godzinę temu, dudek_t napisał:

3 rowery na dyszlu? To awykonalne moim zdaniem. Raz - ładowność przyczepy. Dwa - nacisk na hak będzie masakryczny. Trzy - nie będziesz miał jak ostrych zakrętów brać bo rower wejdzie Ci w auto. 

Jaka jest ładowność w tej przyczepie?

Mover P1 automat mam - na razie 4 lata i zero problemów. 

Ładowność 400kg. Zastanawiam się czy nie wziąć półautomatu P1, 900zl taniej 

Godzinę temu, jacek00 napisał:

A ja szukałem i znalazłem emoji6.png Proszę za 1000 zł + wysyłka:

https://www.camping-kaufhaus.com/rund-ums-fahrzeug/fahrradtraeger/deichseltraeger/thule-fahrradtraeger-caravan-superb?number=FRE89523

 

Ceny w PL często są wyższe niż w DE, nawet jak doliczysz koszty wysyłki

Sprawdzałeś czy wysyłają do PL? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielosmachos napisał:

Też bym wolał sztywny ale nie bardzo jest rozmowa. 

Tego za bardzo nie rozumiem. Sztywne też mają swoje zalety poza ceną, czy jest jakieś uzasadnienie czemu "nie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, czyś napisał:

Tego za bardzo nie rozumiem. Sztywne też mają swoje zalety poza ceną, czy jest jakieś uzasadnienie czemu "nie"?

Niechęć jest ze strony dilera. Montuje tylko tej firmy a oni mają elastyczne. Ja bym wolał sztywne dwa, tak żeby mieć jakieś 160-180W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy wysyłają do PL? 
Wysyłają. Sam od nich coś zamawiałem. Zresztą sklepów w DE jest więcej. Ja jak coś kupuje to poszukiwania zawsze zaczynam od Niemiec bo często mają taniej i kupuje za netto.

Polecam ichnie Ceneo do poszukiwań: idealo.de
Niechęć jest ze strony dilera. Montuje tylko tej firmy a oni mają elastyczne. Ja bym wolał sztywne dwa, tak żeby mieć jakieś 160-180W
Ale co znaczy, że on montuje tylko te? Jesteś klientem, przynosisz swój panel i Ci go nie zamontują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Wysyłają. Sam od nich coś zamawiałem. Zresztą sklepów w DE jest więcej. Ja jak coś kupuje to poszukiwania zawsze zaczynam od Niemiec bo często mają taniej i kupuje za netto.

Polecam ichnie Ceneo do poszukiwań: idealo.de

Dzięki, pytam bo mi się nie chce zarejestrować konto i nie mogę pójść dalej. Ale dobrze wiedzieć, będę próbował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Ale co znaczy, że on montuje tylko te? Jesteś klientem, przynosisz swój panel i Ci go nie zamontują?

jacek00 - nie próbowałem takiej opcji z solarem, po tym jak sprzedawca powiedział że moovera też innego nie zamontuje.

Po drugie nie mam kompletnie pojęcia jaki mógłbym kupić żeby był dobry. Na pewno wolałbym dwa mniejsze niż jeden duży bo to zawsze bezpieczniej gdyby z jednym coś się działo/stało to będę miał chociaż 50% zasilania.

Możesz coś polecić jakie solary wziąć pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielosmachos napisał:

jacek00 - nie próbowałem takiej opcji z solarem, po tym jak sprzedawca powiedział że moovera też innego nie zamontuje.

Czyli jakbym miał Dethlefsa i przyjechał ze swoim moverem do serwisu dealerskiego, aby mi go zamontowali, to by mnie pogonił? :D W głowach im się poprzewracało

Cytat

Po drugie nie mam kompletnie pojęcia jaki mógłbym kupić żeby był dobry. Na pewno wolałbym dwa mniejsze niż jeden duży bo to zawsze bezpieczniej gdyby z jednym coś się działo/stało to będę miał chociaż 50% zasilania.

Możesz coś polecić jakie solary wziąć pod uwagę?

Nie znam się na solarach na tyle abym cokolwiek mógł polecić. Sam u siebie mam elastyczny, za około 1000 zł, ale o mocy 100W. Za całą instalację aku z tracerem zamknąłem się w okolicach 1500 zł - ale montowałem wszystko sobie sam.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, jak jeszcze planowałem solara u siebie, orientowałem się jak z kosztami montażu poza dilerem. Firmy wyspecjalizowane liczą sobie do 2,5k złotych brutto za montaż panela i kontrolera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rolf napisał:

Ostatnio, jak jeszcze planowałem solara u siebie, orientowałem się jak z kosztami montażu poza dilerem. Firmy wyspecjalizowane liczą sobie do 2,5k złotych brutto za montaż panela i kontrolera?

Powariowali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.