Skocz do zawartości

Pierwszy przeglad


janosikqq3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czeka mnie niedlugo pierwszy przeglad techniczny.Gubie sie w tych przepisach chodzi mi  jakie musze miec swiatla, co musze wziac ze soba na przeglad . Mam sprawne postojowe przednie ,tylnie,stop,kierunki,obrysowki 2 w kazdym dolnym narozniku bialo czerwone ,odblaski trojkatne , swiatlo przeciwmgielne tylne czerwone .Swiatel cofania nie mam poniewaz gniazdo jest 7 pinowe , czy cos jeszcze pominalem.Przyczepa to hobby 430 DMC 784 kg 1981 r. Doradzcie co jeszcze musze cos zrobic dokupic.

Edytowane przez janosikqq3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, janosikqq3 napisał:

Witam czeka mnie niedlugo pierwszy przeglad techniczny.Gubie sie w tych przepisach

Po pierwsze nie stresuj się. Sprawdzają światła, hamulce ( czasami ;) ), stan opon i numery VIN. Dobrze, żebyś wiedział gdzie są na ramie. Weź DR i kasę.

Z ważnych informacji to przeglądy przyczep nie robi każda SKP. Tylko tzw. przelotówki czyli z bramą wjazdową i wyjazdową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w lampach/lampie jest światło cofania to winno działać. Tłumaczenie, że masz 7-pin nic przy dokładnym diagnoście (policjancie) nie pomoże.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ed napisał:

Jeżeli w lampach/lampie jest światło cofania

To rocznik 81. Na bank nie ma. Ale zawsze warto sprawdzić :excl: Może być przeróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem samochód z 83r, i policjant twierdził że to nic że fabrycznie nie ma przeciwmgielnego. Jego zdaniem jeśli pierwsza rejestracja w kraju była powyżej jakiegoś tam roku to musi być i już. Nie liczy się data produkcji tylko pierwszej rejestracji w kraju.

Ostatecznie skończyło się na upomnieniu, a ja po upomnieniu postanowiłem zapomnieć. To był prawie zabytek i nie zamierzałem nic ingerować.

Nie uważam że musi być przeciwmgielne, ale taka była interpretacja policjanta w przypadku samochodu.

Podobnie pamiętam sprawę pasów w starej Syrence ojca. Wszyscy policjanci się czepiali, że powinno się zamontować pasy, ale żaden nigdy nie wystawił mandatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Kiedyś miałem samochód z 83r, i policjant twierdził że to nic że fabrycznie nie ma przeciwmgielnego. Jego zdaniem jeśli pierwsza rejestracja w kraju była powyżej jakiegoś tam roku to musi być i już. Nie liczy się data produkcji tylko pierwszej rejestracji w kraju.

Ostatecznie skończyło się na upomnieniu, a ja po upomnieniu postanowiłem zapomnieć. To był prawie zabytek i nie zamierzałem nic ingerować.

Nie uważam że musi być przeciwmgielne, ale taka była interpretacja policjanta w przypadku samochodu.

Podobnie pamiętam sprawę pasów w starej Syrence ojca. Wszyscy policjanci się czepiali, że powinno się zamontować pasy, ale żaden nigdy nie wystawił mandatu...

Owszem jeżeli samochód był rejestrowany po raz pierwszy - nie pamiętam do którego roku - to  nie musi mieć światła cofania , ale nie mylcie tego przepisu z innym  - mówiącym o czym innym - o niedziałającym świetle cofania w istniejącej lampie. Ta tak samo jak by nie działało któreś ze świateł drogowych, postojowych, stopu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.