Skocz do zawartości

Dziwna usterka w aucie...


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Cezarr napisał:

Nie obraźcie się, ale czasami zadać pytanie tutaj oczekując na dobrą odpowiedź, to jakby zadzwonić do
wróżbity Macieja oczekując aby przepowiedział nam przyszłość.
Jacek tylko dobry fachowiec Ci pomoże ;)

@Cezarr Mało tu takich? Wejdź w dział kupujących ???

w poniedziałek odstawiam auto bo zaczęło się pocić, wygląda jakby gdzieś na dolocie turbo, ale mają rozebrać, zweryfikować i naprawić, a może to tu gdzieś lewe powietrze zaciąga? ?Powiem, żeby z kompem polatali, może coś wynajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

100000km w Citroenie to trzeba odstawic ale nie do warsztaty a na skup złomu :D

EDIT: i dac na tacę że aż tyle przejeździło :D

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dudek_t napisał:

100000km w Citroenie to trzeba odstawic ale nie do warsztaty a na skup złomu :D

EDIT: i dac na tacę że aż tyle przejeździło :D

@dudek_t No już bez przesady.... 

 

 

 

skupy też mają jakiś honor, żaden tego przyjąć nie chciał :niewiem: mówią, że jak żule zobaczą co do nich wjechało,  to przestaną złom przynosić

9 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Oj, bo prowokujesz dyskusję...?

Luzik, Tomek może ? od 4 lat ciśnie ze mnie z tej cytryny. Bo on ma seata, wiesz taki wielki PAN ???

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek miałem kiedyś w aucie taką sytuację, auto odpalało normalnie jechało ale koło 100 110 na godzinę zaczęło mulić włączał się check i już, auto trzeba było wyłączyć błąd się zresetował i znowu do 100 110 wszystko elegancko moc była jak przekroczyłeś 110 znowu to samo. Co się okazało że to auto tolerowało jedynie filtr paliwa firmy knecht, ja oczywiście w to nie wierzyłem z początku bo co to ma wspólnego ale wyobraź sobie że kupiłem ten filtr paliwa wymieniłem i wszystko było okej, nawet były już diagnozy że to może być pompa paliwa czy wtryski. Czasami przyczyną usterki jest taka pierdoła że to się w głowie nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cezarr napisał:

Jacek miałem kiedyś w aucie taką sytuację, auto odpalało normalnie jechało ale koło 100 110 na godzinę zaczęło mulić włączał się check i już, auto trzeba było wyłączyć błąd się zresetował i znowu do 100 110 wszystko elegancko moc była jak przekroczyłeś 110 znowu to samo. Co się okazało że to auto tolerowało jedynie filtr paliwa firmy knecht, ja oczywiście w to nie wierzyłem z początku bo co to ma wspólnego ale wyobraź sobie że kupiłem ten filtr paliwa wymieniłem i wszystko było okej, nawet były już diagnozy że to może być pompa paliwa czy wtryski. Czasami przyczyną usterki jest taka pierdoła że to się w głowie nie mieści.

Wcześniej filtr był oryginał, robiłem jeszcze w aso. Ten miesiąc temu jakiś zamiennik. Teraz znowu kupiłem oryginał. Ale pierwsze mulenie zaczęło się przy jeszcze oryginalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jacku u Ciebie może być zupełnie inna przyczyna tylko tak napisałem co mnie kiedyś spotkało, że ja już chciałem wtryski wymontować pompę dawać do regeneracji a okazało się że wystarczyło filtr za 50 zł wymienić. Ale właśnie to rozwiązanie doradził mi mechanik i oszczędził mi tym kupę czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacekzoo napisał:

@dudek_t No już bez przesady.... 

 

 

 

skupy też mają jakiś honor, żaden tego przyjąć nie chciał :niewiem: mówią, że jak żule zobaczą co do nich wjechało,  to przestaną złom przynosić

Luzik, Tomek może ? od 4 lat ciśnie ze mnie z tej cytryny. Bo on ma seata, wiesz taki wielki PAN ???

Ja po prostu chcę wiedzieć kiedy będziesz prowadził bo podjadę tym seatem razem z Tobą :D Wzajemnie się podtrzymamy na duchu :D Ale taxi Ty organizujesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

100000km w Citroenie to trzeba odstawic ale nie do warsztaty a na skup złomu :D

Potwierdzam. Mój miał aż 113k km przejechane, nie wiadomo jakim cudem. Na szczęście jeszcze się doturlał do nowych właścicieli. 

Powiedziałem sobie wtedy, że nigdy więcej Citroena ani w ogóle żadnego francuza! Po co się męczyć! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to wtrysk.

Ja mam aktualnie podobnie w Berligo. Jeździ, jeździ i nagle jak w matriksie odłączenie zasilania, po ponownym odpaleniu auto jedzie 1m ( słownie jeden metr ) i znowu odłaczenie zasilania albo 2 metry albo 100m i tak np.  20 razy odcinanie paliwa. Az ruszy i pozniej jedzie normalnie. Choc juz wiozlem je na lawecie do warsztatu, bo mnie szlag trafił jak juz nic nie jechało ( na drugi dzien jak pojechałem lawetą po nie to po odpaleniu i przejechaniu 200m do lawety, samo wjechało na lawete i samo w warsztacie z niej zjechalo i ustawilo sie na parkingu ) to niestety w warsztacie nic nie stwierdzili, poprosilem.o wymiane filtrów i odebrałem. Pojezdziłem 4 dni i nagle puuuuuu i odcieło znowu i znowu kilkanaście razy odpalanie i przejechanie po kilka, kilkanaście metrow i laweta i na warsztat... teraz sie na warsztacie głowią... mówię im ze juz miałem podobna sytuację wctym aucie z 6 lat temu i wtedy okazało sie ze byl problem z wtryskiem ( a ocenil to i naprawił znajomy mechanik na wiosce w stodole a nie ASO czy inny serwis ). Czekam teraz na kolejną naprawę. Auto ma przejechane 400 tys, Berlingo z jakos 2009 z ostatniej generacji pierwsze wypusty. Aha jak odebrałem po zmianie filtrow i pojezdzilem to na sam koniec szarpało podczas 130 km/h jakby dolot paliwa albo spalanie rwało i w koncu puuuuuu i nazad to samo. Jutro zadzwonię do serwisu czy coś wymyslili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawilny francuski pojazd. Nikt nic nie wie, komputer bez błędów a auto nie jedzie. Standard. A Ty właścicielu płać za naukę mechaników bo żaden nie postawi trafnej diagnozy tylko: "wymienimy wtrysk,

aa jednak były dobre lub

może listwę wysokiego ciśnienia albo

teraz już na pewno wiem turbo się kończy

ooo ku..wa turbo było dobre

to może pompa w baku albo filtr wymienimy.

Sprzedaj zanim narobisz sobie wydatków. Miałem podobnie w mondeło 2.0 tzn, jeździło do samego końca ale coś tam zawsze się działo ( czasami przymulał, przerywał a czasami miał problemy z odpaleniem, nikt nic na 100% nie stwierdził. ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje antypollution... co prawda pozniej gasnie i nastepnie znowu wchodzi ten błaf

Edit. Błąd

Ale ja lubie to auto, mam je od nowosci i naprawde jestem z niego zadowolony, wtedy kiedy jedzie ?

A zazwyczaj jedzie pomijajac te dwa zdarzenia włacznie z obecnym  i raz turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam, pokaże Berlingo z przebiegiem ok 580 tys km.
Pewnie już z 4 silnikiem Taki wynik na jednym silniku byłby wpisany do księgi rekordów Guinnessa. A przecież wszyscy wiemy, że żaden Citroen nie dobił nawet do 150k km Francuzy to zło wcielone, więcej to stoi jak jeździ




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.