Skocz do zawartości

Używka 2-3 lata, a może nowa?


Analog82

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo tego że przyczepa nówka to szedłem ścieżka Jacek00. Mover Enduro, Markiza Fiamma 360XL tylko Aku AGM. W sumie dużo nie wydalem i zostało na inne bajery jak Colorado czy Automatyczny zawór na gaz. Generalnie jestem z wszystkiego zadowolony :-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja, mimo iż nie mam możliwości zakupu na firmę, szybko odpuściłem poszukiwania używanej. Zamówiłem nową budżetówkę, na wiosnę powinna stać przed domem. Nawet gdyby trzeba było sprzedać, dużo pewnie się nie straci. 

Będę oszczędzał na masie, więc ogólnie chcę iść w minimalizm. Na pewno bez klimy (przynajmniej na początek), bez tv, myślę że bez moovera też dam radę (1200kg DMC). Na razie planuję dokupić monocontrol CS, gasbank 11kg + 5kg (do grila zewnętrznego, plus ewentualnie zapas), markizę workową (później pewnie jeszcze thule quickfit), solar + lifepo4, koło zapasowe i jakieś wyposażenie typu stolik, talerze itp. Pierwsza przyczepa, pewnie co wyjazd coś trzeba będzie dokupować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak zapytam o moover jako osoba "na zakupie":

1. Próbował ktoś kupować/doposażać u sprzedawcy?

2. Miałem na wypożyczeniu prawie 8m przyczepę bez moover-a i tak sobie myślę w jakich sytuacjach jest on potrzebny jeżeli sobie radzę z manewrowaniem autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peja76 napisał:

Ile wyjazdów planujesz w sezonie????

Dobre pytanie. W zeszłym roku zacząłem przygody kamperowe jak pisałem w poście powitalnym.

Pierwszy wyjazd camper van i stanie tylko przez tydzień na kempingu.

Potem we wrześniu wypożyczylem przyczepę na 5 dni i zrobiłem objazd od Wawy przez Zamość, Bieszczady i powrót przez Sandomierz. Generalnie codziennie na innym kempingu i takie mam też plany na przyszłość żeby zwiedzać, jeździć, przemieszczać się i stawać na dziko. Oczywiście na pewno będzie też coś na kempingu, ale głównie nastawiam się na eksplorowanie.

Myślę że co raz w miesiącu będę chciał gdzie wyskoczyć na dwa - trzy dni (weekendowo) , do tego urlop jakieś 14 - 21 dni. 

A życie zweryfikuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A ja tak zapytam o moover jako osoba "na zakupie":
1. Próbował ktoś kupować/doposażać u sprzedawcy?
2. Miałem na wypożyczeniu prawie 8m przyczepę bez moover-a i tak sobie myślę w jakich sytuacjach jest on potrzebny jeżeli sobie radzę z manewrowaniem autem?


Mover przyda się chociażby żeby wygodnie wypoziomować przyczepę i wjechać na najazd. W zasadzie w każdym miejscu trzeba to robic.

Dla mnie mover to must have, jest wygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 22:02, danielosmachos napisał:

Dobre pytanie. W zeszłym roku zacząłem przygody kamperowe jak pisałem w poście powitalnym.

Pierwszy wyjazd camper van i stanie tylko przez tydzień na kempingu.

Potem we wrześniu wypożyczylem przyczepę na 5 dni i zrobiłem objazd od Wawy przez Zamość, Bieszczady i powrót przez Sandomierz. Generalnie codziennie na innym kempingu i takie mam też plany na przyszłość żeby zwiedzać, jeździć, przemieszczać się i stawać na dziko. Oczywiście na pewno będzie też coś na kempingu, ale głównie nastawiam się na eksplorowanie.

Myślę że co raz w miesiącu będę chciał gdzie wyskoczyć na dwa - trzy dni (weekendowo) , do tego urlop jakieś 14 - 21 dni. 

A życie zweryfikuje ?

Jak będziesz unikał w sezonie Bałtyku to powinieneś dasz radę, choć do przykładu ja byłem w święta Pod Brzozami w Ustroniu Morskim i naprawdę przydał się, bez movera byłoby ciężko, żywej duszy na kempingu alejka wąska nie złamałbym się w stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peja76 napisał:

Jak będziesz unikał w sezonie Bałtyku to powinieneś dasz radę, chodz do przykładu ja byłem w święta Pod Brzozami w Ustroniu Morskim i naprawdę przydał się, bez movera było by ciężko, żywej duży na kempingu alejka wąska nie złamał bym się w stanowisko.

Generalnie mover lepiej mieć niż nie mieć :) Mi się zdarzało wjechać w takie miejsca, gdzie wyjazd przyczepą był niemozliwy. Bez movera bym musiał wypychać przyczepę recznie albo czekać aż inni wyjadą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Generalnie mover lepiej mieć niż nie mieć :) Mi się zdarzało wjechać w takie miejsca, gdzie wyjazd przyczepą był niemozliwy. Bez movera bym musiał wypychać przyczepę recznie albo czekać aż inni wyjadą :D

Ja sobie nie wyobrażam bez movera, ale poza sezonem i w Polsce rzadko używam, tylko u mnie jest tak że znajomi się śmieją że jak to może być że jadę na wakacje i przyczepy nie ciągnę za sobą:D, przecież Navara praktycznie tylko z przyczepą:D, wiec jakieś małe doświadczenie w manewrowaniu mam :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.