Skocz do zawartości

Jak wynająć kampera - poradnik praktyczny


motorhomepl

Rekomendowane odpowiedzi

Rok 2020 dobiega końca. Aż ciśnie się na usta dodać: nareszcie! Niewątpliwie zapisze się w historii jako rok ogromnego wzrostu popularności caravaningu i to w niemal całej Europie.
Dla nas ten rok był dziwny, a chwilami zwariowany. #bezpieczniejszewakacje i ogromne zainteresowanie mediów wszelakich nie pozostały bez wpływu na naszą działalność w sezonie. Jednak ich wpływ nie był tak pozytywny, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.
 
Na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy ostatnio dwa artykuły. Pierwszy jest podsumowaniem sezonu, przedstawionym z naszego punktu widzenia. Drugi natomiast wybiega w przyszłość i jest zbiorem najważniejszych naszym zdaniem kwestii, które należy mieć na uwadze, decydując się na rezerwację i wynajem kampera w przyszłym roku. Chcemy ułatwić to zadanie wszystkim, którzy kamperami planują podróżować, a czują się zgubieni w związku z wysypem ofert wynajmu.
 
Zapraszamy do lektury.
 
Edytowane przez motorhomepl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"podsumowanie sezonu" , fajnie napisany artykuł , jak zwykle w punkt  :yes:

współczuję wypożyczalniom , w tym sezonie faktycznie zmienił się typ klienta ale to naturalne w obecnej sytuacji.

jak o czyś trąbią w tivi i staje się to popularne to trafia do szerokiej grupy odbiorców więc będzie coraz więcej "przypadkowych" klientów.

dla mnie ogólnie przerażenie. jak większość  zamiast na allinclusiv ruszy w Polskę wypożyczonymi kamperami to skończy się swoboda podróżowania bo znając nasze tekturowe państwo to prędzej zrobią zakazy niż rozwiną infrastrukturę .

jedyna nadzieja że większości się nie spodoba bo knajpy pozamykane więc trzeba sobie żarcie zorganizować, naczynia umyć, kibel opróżnić itd.

więc będą to klienci jednego wypożyczenia a za rok jak minie pandemia  wrócą do swoich hoteli dziwiąc się jak można było się męczyć w takich prymitywnych warunkach  płacąc niebotyczne pieniądze za wypożyczenie kampera.

Przecież hotel wychodzi dużo taniej :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamowanie rzeczy niszowych zawsze kończy się takim kiblem. Obserwowałem ten proces na przykładzie takich niszy, które lubiłem: najpierw były poddane takiej akcji Bieszczady, później geocaching. Obie zamieniły się w nieciekawe masówki. (Niemniej porażeni tymi reklamami Janusze są zachwyceni, a nawet dali sobie wmówić, że robią rzeczy niszowe razem z tłumem innych Januszy). Teraz proces ten dotyka karawaning. Chyba pora poszukać innej niszy ?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem, dlaczego tak się boicie nowicjuszy!. Zapomnieliście jak to było,  kiedy Wy byliście tymi co zaczynają? Bo ja pamiętam. Polaków na kempingach tyle co kot napłakał. Głównie byli to Niemcy. Trochę im zazdrościliśmy jakie mają możliwości. My kiedy wyjmowaliśmy cały sprzęt turystyczny z naszego N 126 to oczy im wyłaziły z orbit. Było widać u nich pytanie: jak to wszystko się zmieściło? Ale jak mieliśmy z czymś kłopot to każdy leciał aby pomóc. I tak to powinno być. Oni też wszystkiego się nauczą. To Wy starzy wyjadacze uczcie ich jak to powinno się odbywać. /sorry za tych starych wyjadaczy, ale to jest pochwała dla Was/. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Larysa napisał:

Ciekawa jestem, dlaczego tak się boicie nowicjuszy!. Zapomnieliście jak to było,  kiedy Wy byliście tymi co zaczynają? Bo ja pamiętam. Polaków na kempingach tyle co kot napłakał. Głównie byli to Niemcy. Trochę im zazdrościliśmy jakie mają możliwości. My kiedy wyjmowaliśmy cały sprzęt turystyczny z naszego N 126 to oczy im wyłaziły z orbit. Było widać u nich pytanie: jak to wszystko się zmieściło? Ale jak mieliśmy z czymś kłopot to każdy leciał aby pomóc. I tak to powinno być. Oni też wszystkiego się nauczą. To Wy starzy wyjadacze uczcie ich jak to powinno się odbywać. /sorry za tych starych wyjadaczy, ale to jest pochwała dla Was/. Pozdrawiam serdecznie.

nie oto chodzi. Nikt się nie boi ani nie ma nic przeciwko nowicjuszom.

Chodzi o to że przed pandemią na kemping czy po wypożyczenie kampera jeździli ludzie który po prostu chcieli w ten sposób wypoczywać bo lubią ten sposób turystyki a nie tacy co próbują bo nie mają żadnej innej alternatywy.

znajomy ma wypożyczalnie kamperów w latach ubiegłych miał  kilkadziesiąt telefonów i na sezon z czego zdecydowana większość kończyły się wypożyczeniami.

w ostatnim sezonie  setki telefonów  a wypożyczeń połowę mniej.

jego słowa pokrywają się dokładnie z tym co przeczytałem w powyższym artykule.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Reklamowanie rzeczy niszowych zawsze kończy się takim kiblem. Obserwowałem ten proces na przykładzie takich niszy, które lubiłem: najpierw były poddane takiej akcji Bieszczady, później geocaching. Obie zamieniły się w nieciekawe masówki. (Niemniej porażeni tymi reklamami Janusze są zachwyceni, a nawet dali sobie wmówić, że robią rzeczy niszowe razem z tłumem innych Januszy). Teraz proces ten dotyka karawaning. Chyba pora poszukać innej niszy ?

Nie do końca o to nam chodzi. Przykład Niemiec pokazuje, że caravaning może być "masowy" i jednocześnie cywilizowany. Infrastruktura musi nadążać za wzrostem ilości osób podróżujących. Należy też pracować nad świadomością i edukacją, tych którzy dopiero zaczynają. Naszym zdaniem jest to możliwe, nawet w naszym kraju (albo przynajmniej chcemy w to wierzyć) ;).

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

nie oto chodzi. Nikt się nie boi ani nie ma nic przeciwko nowicjuszom.

Chodzi o to że przed pandemią na kemping czy po wypożyczenie kampera jeździli ludzie który po prostu chcieli w ten sposób wypoczywać bo lubią ten sposób turystyki a nie tacy co próbują bo nie mają żadnej innej alternatywy.

znajomy ma wypożyczalnie kamperów w latach ubiegłych miał  kilkadziesiąt telefonów i na sezon z czego zdecydowana większość kończyły się wypożyczeniami.

w ostatnim sezonie  setki telefonów  a wypożyczeń połowę mniej.

jego słowa pokrywają się dokładnie z tym co przeczytałem w powyższym artykule.

 

Nic dodać, nic ująć! ?

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

"podsumowanie sezonu" , fajnie napisany artykuł , jak zwykle w punkt  :yes:

 

Dziękujemy. Już tak, że jak się zabieramy do pisania o czymś, to staramy się to robić porządnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 12:34, Suzu4x4 napisał:

"podsumowanie sezonu" , fajnie napisany artykuł , jak zwykle w punkt  :yes:

współczuję wypożyczalniom , w tym sezonie faktycznie zmienił się typ klienta ale to naturalne w obecnej sytuacji.

jak o czyś trąbią w tivi i staje się to popularne to trafia do szerokiej grupy odbiorców więc będzie coraz więcej "przypadkowych" klientów.

dla mnie ogólnie przerażenie. jak większość  zamiast na allinclusiv ruszy w Polskę wypożyczonymi kamperami to skończy się swoboda podróżowania bo znając nasze tekturowe państwo to prędzej zrobią zakazy niż rozwiną infrastrukturę .

jedyna nadzieja że większości się nie spodoba bo knajpy pozamykane więc trzeba sobie żarcie zorganizować, naczynia umyć, kibel opróżnić itd.

więc będą to klienci jednego wypożyczenia a za rok jak minie pandemia  wrócą do swoich hoteli dziwiąc się jak można było się męczyć w takich prymitywnych warunkach  płacąc niebotyczne pieniądze za wypożyczenie kampera.

Przecież hotel wychodzi dużo taniej :-]

 

Mądrze piszesz:yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A ja mimo wszystko kibicuję branży karawaningowej w Polsce. Mam tez nadzieję że duża grupa osób, którzy w tym i zeszłym roku próbowali karawaningu czy kamperowania, pozostanie przy tej formie wypoczynku. Nabędą wprawy, zobaczą „czym to się je” i będą tak samo zadowoleni z tej zabawy jak my. Im więcej  zainteresowanych tym większa będzie presja na rozwój infrastruktury, większa konkurencja na rynku, być może bardziej konkurencyjne ceny usług, być może zmiany w przepisach uwzględniające tą grupę turystów. Poza tym zawsze zazdrościłem Niemcom czy Holendrom tego ze tak liczne towarzystwo maja na kempingach w całej Europie. Nie miałbym nic przeciwko, żeby polska społeczność karawanigowa była równie liczna. Można nawiązać fajne relacje, uzyskać pomoc, miło spędzić czas. W niczym nie jesteśmy gorsi. Po prostu mamy pecha, ze brakowało u nas i brakuje instytucji promujących karawaning. Stad glownie kojarzył sie on do tej pory z alternatywą „dla biedaków”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.