Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Piotrekm13 napisał:

i się okaże że elektryczne auta są nieekologiczne i będzie nagonka na co innego.

przypomniała mi się wielka rewolucja jak CD zastępowały taśmy, kto wtedy myślał, że w aucie będzie USB i na małym patyczku tysiące utworów a i to już lamus bo dzisiaj jest Spotify itd...

myślę, że będziemy zaskoczeni czym nasi potomkowie będą jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał:

myślę, że będziemy zaskoczeni czym nasi potomkowie będą jeździć

Żebyś się nie zdziwił ?

 

 

 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, filipert napisał:

przypomniała mi się wielka rewolucja jak CD zastępowały taśmy, kto wtedy myślał, że w aucie będzie USB i na małym patyczku tysiące utworów a i to już lamus bo dzisiaj jest Spotify itd...

myślę, że będziemy zaskoczeni czym nasi potomkowie będą jeździć

na razie to wszystkie elektryki w zimie polegają na samym ogrzewaniu wnętrza.

u mnie w hybrydzie plug-in zasięg na czystym prądzie przy większych mrozach  to 1/4 tego co deklaruje producent wg normy WLTP.

Kolega ma elektryka z pompą ciepła (dodatkowa dopłata kilku tysi zł ) to jest trochę lepiej , ale w zimie to i tak niewiele więcej niż połowa "letniego" zasięgu.

Zresztą fizyki nie oszukasz, skoro wg wskazań komputera ogrzewanie pobiera nawet do 7 kWh  na postoju a bateria ma np 40 kWh pojemności to łatwo wyliczyć  że np podczas stania w porannych i popołudniowych korkach może pójść nawet 1/4 pojemności baterii  na samo ogrzanie wnętrza.

także albo musi nastąpić przełomowy krok w technologii akumulatorów (kilkukrotne zwiększenie pojemności baterii przy obecnych gabarytach i wadze) albo silniki elektryczne będą zasilane energią z ogniw paliwowych np wodoru .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widać, że samochody elektryczne to ślepy zaułek rozwoju, a ich upowszechnienie się to już jest, a będzie jeszcze większy problem:

Niemcy chcą ograniczyć swobodę ładowania aut elektrycznych - moto.rp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

"Jedynym poważnym problemem stojącym na drodze do szybkiej popularyzacji tego rozwiązania jest fakt, że większość z aut elektrycznych dostępnych na rynku nie jest przystosowana do ciągnięcia przyczep."

No właśnie....

Tymczasem u Alko taki wynalazek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Suzu4x4 napisał:

także albo musi nastąpić przełomowy krok w technologii akumulatorów (kilkukrotne zwiększenie pojemności baterii przy obecnych gabarytach i wadze) albo silniki elektryczne będą zasilane energią z ogniw paliwowych np wodoru .

Wg mnie ten kierunek to jedyna alternatywa dla obecnych aut. 
https://www.toyota.pl/new-cars/mirai/

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Więc jak zasilać wodorem to jaki sens zasilać silnik elektryczny wodorem skoro można bezpośrednio sam silnik wodorowy?

A silnik wodorowy to silnik tłokowy? Bo własnie cały "fun" samochodu elektrycznego polega na tym, że masz silnik elektryczny, który oddaje moc liniowo, a przy tym jest dość prosty w budowie. A co go zasila (bateria akumulatorów czy ogniwo paliwowe) to już sprawa wtórna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RadekNet napisał:

A silnik wodorowy to silnik tłokowy? Bo własnie cały "fun" samochodu elektrycznego polega na tym, że masz silnik elektryczny, który oddaje moc liniowo, a przy tym jest dość prosty w budowie. A co go zasila (bateria akumulatorów czy ogniwo paliwowe) to już sprawa wtórna. 

Tak już poprawiłem głupotę która napisałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Tak już poprawiłem głupotę która napisałem ;) 

:)

Bo jak ludzie piszą o wodorze to nie wiadomo czy chodzi o spaliniaka czy elektryka ;) Ale jesli zawężamy dyskusję do silnika elektrycznego i rodzaju ogniwa/baterii to ja jestem na tak ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał:

Już widać, że samochody elektryczne to ślepy zaułek rozwoju, a ich upowszechnienie się to już jest, a będzie jeszcze większy problem:

Niemcy chcą ograniczyć swobodę ładowania aut elektrycznych - moto.rp.pl

już dawno to pisałem w temacie aut elektrycznych.

a biorąc pod uwagę stan i możliwości naszej infrastruktury ładowanie na dużą skalę aut elektrycznych "z gniazdka"  w  miastach gdzie zagęszczenie jest spore było by niewykonalne.

na razie producenci samochodów rejestrują sztucznie sami na siebie swoje ekektryki  żeby wyjść z normami spalin a Niemcy wcale nie są chętni do zakupu elektryków.

https://elektrowoz.pl/auta/greenpeace-volkswagen-zarejestrowal-na-siebie-i-dealerow-24-proc-id-3-zeby-wyrobic-limity-emisji/

 

18 minut temu, RadekNet napisał:

:)

Bo jak ludzie piszą o wodorze to nie wiadomo czy chodzi o spaliniaka czy elektryka ;) Ale jesli zawężamy dyskusję do silnika elektrycznego i rodzaju ogniwa/baterii to ja jestem na tak ;) 

pomysł z ogniwami paliwowymi nie jest nowy,  stosował go już w latach 80 dr Brown w swoim samochodzie, paliwem był pluton :-]

 

replika DeLoreana z Powrotu do przyszłości.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

na razie to wszystkie elektryki w zimie polegają na samym ogrzewaniu wnętrza.

u mnie w hybrydzie plug-in zasięg na czystym prądzie przy większych mrozach  to 1/4 tego co deklaruje producent wg normy WLTP.

Niedługo dealerzy będą sugerować dołożenie do elektryka ... webasto na ropę :lol:

W lecie też chyba różowo nie będzie z klimą :hmm:

5 godzin temu, czyś napisał:

Już widać, że samochody elektryczne to ślepy zaułek rozwoju, a ich upowszechnienie się to już jest, a będzie jeszcze większy problem:

Niemcy chcą ograniczyć swobodę ładowania aut elektrycznych - moto.rp.pl

Starym dieslem nie wjedziesz do centrum. Nowym elektrykiem za to nie wyjedziesz :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BUMERANG napisał:

Niedługo dealerzy będą sugerować dołożenie do elektryka ... webasto na ropę :lol:

W lecie też chyba różowo nie będzie z klimą :hmm:

Starym dieslem nie wjedziesz do centrum. Nowym elektrykiem za to nie wyjedziesz :puk:

Webasto na ropę ze 2 kW - cienkim kosztem - z ryżanej krainy wezmą, kilkadziesiąt dolarów i jest, załatwiony temat ogrzewania, podgrzewnia baterii, zasięg spadnie może o 1/10 :) Klima latem zmniejsza zasięg, ale nie tak dramatycznie, może o 1/4.

Taki scenariusz: długi weekend. Wszyscy walą "ekologicznie" na prądzie nad  polskie morze. Dajmy na to z Radomia. Ot, może dojadą Teslą z największym pakietem baterii. Jak nie, to po drodze będzie dramat z doładowaniem, bitwy i przepychanki przy ładowarkach, albo limity - doładowanie 20 minut i wsio. A nad morzem - niech szybko stawiają tę atomówkę, bo nadmorskim kurortom grozi blackout, jak przy takim długim weekendzie ludzie będą się ładować na  drogę powrotną... 

Jechałem ostatnio A2, ludzie jechali teslą. Statecznie, powoli, 80-90. Langsam, langsam aber sicher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czyś napisał:

Webasto na ropę ze 2 kW - cienkim kosztem - z ryżanej krainy wezmą, kilkadziesiąt dolarów i jest, załatwiony temat ogrzewania, podgrzewnia baterii, zasięg spadnie może o 1/10 :) Klima latem zmniejsza zasięg, ale nie tak dramatycznie, może o 1/4.

Taki scenariusz: długi weekend. Wszyscy walą "ekologicznie" na prądzie nad  polskie morze. Dajmy na to z Radomia. Ot, może dojadą Teslą z największym pakietem baterii. Jak nie, to po drodze będzie dramat z doładowaniem, bitwy i przepychanki przy ładowarkach, albo limity - doładowanie 20 minut i wsio. A nad morzem - niech szybko stawiają tę atomówkę, bo nadmorskim kurortom grozi blackout, jak przy takim długim weekendzie ludzie będą się ładować na  drogę powrotną... 

Jechałem ostatnio A2, ludzie jechali teslą. Statecznie, powoli, 80-90. Langsam, langsam aber sicher.

No logiczne z tym ładowaniem. Taki najazd patologii jaki był   ten weekend na Zakopane gdzie były walki o "krany" przy dystrybutorach na stacji paliw jest porównywalny do tłumów nad naszym Bałtykiem. 

 A jak ludziska wyczują kasę to jak na dworcu PKP oferowali wolne kwatery to będą oferowali wolne gniazdka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.