Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

1400-1700 to i tak taniej niż Ford, Mitsubishi czy Toyota? Generalnie cena zupełnie akceptowalna

Za puga 700zł to jak za darmo. Chyba w zwykłym warsztacie będzie podobna kwota niz w ASO. Muszą mieć bardzo tanie filtry i oleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Za puga 700zł to jak za darmo. Chyba w zwykłym warsztacie będzie podobna kwota niz w ASO. Muszą mieć bardzo tanie filtry i oleje?

W grupie PSA filtry to Purflux, a oleje to Total - czyli akurat wcale nie najniższa i najtańsza półka ;) A ceny w zwykłym warsztacie już dawno przestały się diametralnie różnić od tych w ASO. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

W grupie PSA filtry to Purflux, a oleje to Total - czyli akurat wcale nie najniższa i najtańsza półka ;) A ceny w zwykłym warsztacie już dawno przestały się diametralnie różnić od tych w ASO. 
 

Tu nie chodzi jaka to półka ale że muszą być tanie. 

Za Berlingo płacę ponad 1000zł i jeśli się nie mylę to co 15tyś.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Tu nie chodzi jaka to półka ale że muszą być tanie. 

Są na rynku dużo tańsze oleje i filtry. A co do cen w ASO to ja mam najtaniej - nie płacę w Renault nic. Nawet nie wiem ile przegląd kosztuje ?  A w gratisie jeszcze auto kompleksowo sprzątają - po co jeździć do zwykłego warsztatu? :P 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Są na rynku dużo tańsze oleje i filtry. A co do cen w ASO to ja mam najtaniej - nie płacę w Renault nic. Nawet nie wiem ile przegląd kosztuje ?

Córka też ma tak w Fabi, tylko nie wie że za to zapłaciłem przy zakupie auta. Młoda więc jeszcze naiwna i myśli że ktoś coś daje za darmo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielpoz napisał:

Córka też ma tak w Fabi, tylko nie wie że za to zapłaciłem przy zakupie auta. Młoda więc jeszcze naiwna i myśli że ktoś coś daje za darmo???

Ja też zapłaciłem ?  5 lat gwarancji + przeglądy. Wyszło chyba 700 zł za rok więc prawie jak za darmo ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:

Ja też zapłaciłem ?  5 lat gwarancji + przeglądy. Wyszło chyba 700 zł za rok więc prawie jak za darmo ;)

To Ty jeszcze musiałeś coś dopłacać? ? 

Tak poważnie jej wyjdzie jeden przegląd na 2 lata. 

 

??? Ładnie nam mieszają w głowach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

ceny w zwykłym warsztacie już dawno przestały się diametralnie różnić od tych w ASO. 

Co się dziwić, żeby mechanik zarobił miesięcznie ze 4000 na rękę to pewnie przychodu musi mieć z dyszkę, czyli jakieś 500 musi wziąć na dzień za samą robociznę bez materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Walt napisał:

Co się dziwić, żeby mechanik zarobił miesięcznie ze 4000 na rękę to pewnie przychodu musi mieć z dyszkę, czyli jakieś 500 musi wziąć na dzień za samą robociznę bez materiału.

4k na rękę wynagrodzenia dla pracownika to dla pracodawcy całkowity koszt około 6700 pln. Dolicz do tego koszty utrzymania warsztatu, sprzęty, prąd, księgowość, najem lokalu, jakieś leasingi itd. To przychód miesięczny musisz mieć na poziomie nie 10k a 50k zakładając, że musisz mieć jeszcze jakieś wynagrodzenie dla siebie. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, danielpoz napisał:

1400-1700 to i tak taniej niż Ford,


W fordzie płaciłem:

1 przegląd: 20000: 643zł
2 przegląd: 40000: 1026zł
3 przegląd: 60000: 2598zł (tu było serwisowanie automatu z wymianą płynu w skrzyni, dlatego tyle)
4 przegląd: 80000: 1377zł (tu był przegląd covidowy, doliczyli jakąś dezynfekcję. Pracownik ASO przyjechał po auto do domu i po serwisie mi je odstawił. (niby za darmo hehe)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

 


W fordzie płaciłem:

1 przegląd: 20000: 643zł
2 przegląd: 40000: 1026zł
3 przegląd: 60000: 2598zł (tu było serwisowanie automatu z wymianą płynu w skrzyni, dlatego tyle)
4 przegląd: 80000: 1377zł (tu był przegląd covidowy, doliczyli jakąś dezynfekcję. Pracownik ASO przyjechał po auto do domu i po serwisie mi je odstawił. (niby za darmo hehe)

Wszystko się zgadza, Ford nie jest zbyt tani w serwisowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepne z pytaniem , czy moze ktos z Was posiada cennik albo wiedze jak ksztaltuja sie srednie ceny w warsztatach na podstawowe naprawy ,wymiany servisowe tzn wymiana plynow, filtrow tarcz klockow , rozrzadu itp bez wymiany uszczelki czy planowania glowicy i innych. Dziekuje za kazda odpowiedz i pozdrawiam m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacekzoo napisał:

Od 50zł do 10tys. 

?

 

25 minut temu, misiek535 napisał:

To i ja sie podepne z pytaniem , czy moze ktos z Was posiada cennik albo wiedze jak ksztaltuja sie srednie ceny w warsztatach na podstawowe naprawy ,wymiany servisowe tzn wymiana plynow, filtrow tarcz klockow , rozrzadu itp bez wymiany uszczelki czy planowania glowicy i innych. Dziekuje za kazda odpowiedz i pozdrawiam m

Ile kosztuje samochód? Tak średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, danielpoz napisał:

 

Ile kosztuje samochód? Tak średnio.

Mówisz masz: "W ubiegłym roku średnia cena nowo zakupionego samochodu przekroczyła próg 111 tys. zł" ?

Trzeba by tylko tak samo poszukać ile kosztuje średnia cena naprawy samochodu i wszystko w temacie ?.

To coś mniej więcej jak średnie zarobki. Zależy co, zależy gdzie, zależy jak. Można by pracę magisterską napisać. Z drugiej strony może by założyć gdzieś oddzielny wątek i postarać się pozbierać informację na przekładach wybranych prac w samochodach podzielonych na kilka kategorie, i tak samo warsztaty podzielona na dwie-trzy kategorie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.