Skocz do zawartości

Peugeot 308 SW 1.6HDI + Przyczepa 1300kg


Wilkson20022

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem przyczepę kempingowa ( jest to moja pierwsza ) ponieważ chcemy z żona wypróbować ten sposób podróżowania. Przywiozłem ja z Polski do Niemiec ponad 1000km moim autem nie była to jakaś super komfortowa podróż ale dojechaliśmy  szczęśliwie do domu po autostradach na tempomacie oraz na 5 biegu dokładnie 84km/h było to idealne dopasowanie komfortu jazdy oraz spalania. Przy 100km/h było już czuć ze silnik dostawał więcej obciążenia oraz czułem jak przyczepa zaczyna lekko bujać . Dodam ze  po powrocie z przyczepa okazało się ze sprzęgło jest do wymiany , tragedii nie ma ale jak się Doda dużo gazu przy 4 biegu to czuć ze sprzęgło już się ślizga. Dodatkowo muszę wymienić turbinę ponieważ ma luzy na wirniku oraz ucieka z niej powietrze bokiem. 
 

moje pytanie brzmi :

czy to auto po naprawie sprzęgła oraz turbiny jest w stanie jeździć z taka przyczepa ? Dodam ze w dowodzie auto ma wbite 1400kg masy przyczepy . Dodam jeszcze ze jak ja ściągałem z Polski to jechałem z nią na pusto i trzeba jeszcze doliczyć te 300kg jakie jeszcze dojdzie.

 

posiadam auto Peugeota 308 SW I 1,6HDI o mocy 110km i 240nm auto z 2007roku przebieg 245 000km.

moja przyczepa to ABI Award Brightstar o wadze 980kg na pusto oraz 1300kg z załadunkiem.

Dziękuje wszystkim za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko zależy czego oczekujesz. Ja od 2006 roku jeżdżę cytryną z silnikiem 1,6 90KM i nie zliczę ile km zrobiłem z przyczepą 1200 potem 1300 kg. Faktem jest, że już się rozstajemy, bo wybija 340 tyś, ale nie da się ukryć, że 5 bieg z przyczepą wchodził rzadziej. Cudów nie ma. Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - tak, da się jeździć z taką przyczepą.
U Ciebie objawy ze sprzęgłem przy tym przebiegu to nic nadzwyczajnego. Przerobiłem to ok. 210 tyś.
Proponowałbym Tobie pojechać z tą angielką - póki nie załadowana - na wagę. To są bardzo fajne budki, ale z masą czasami w papierach jeszcze przed opuszczeniem wysp mogą być czary-mary :). Będziesz na 100% pewien ile waży i ile masz zapasu na bagaż i doposażenie.
Będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wilkson20022 napisał:

Witam,

zakupiłem przyczepę kempingowa ( jest to moja pierwsza ) ponieważ chcemy z żona wypróbować ten sposób podróżowania. Przywiozłem ja z Polski do Niemiec ponad 1000km moim autem nie była to jakaś super komfortowa podróż ale dojechaliśmy  szczęśliwie do domu po autostradach na tempomacie oraz na 5 biegu dokładnie 84km/h było to idealne dopasowanie komfortu jazdy oraz spalania. Przy 100km/h było już czuć ze silnik dostawał więcej obciążenia oraz czułem jak przyczepa zaczyna lekko bujać . Dodam ze  po powrocie z przyczepa okazało się ze sprzęgło jest do wymiany , tragedii nie ma ale jak się Doda dużo gazu przy 4 biegu to czuć ze sprzęgło już się ślizga. Dodatkowo muszę wymienić turbinę ponieważ ma luzy na wirniku oraz ucieka z niej powietrze bokiem. 
 

moje pytanie brzmi :

czy to auto po naprawie sprzęgła oraz turbiny jest w stanie jeździć z taka przyczepa ? Dodam ze w dowodzie auto ma wbite 1400kg masy przyczepy . Dodam jeszcze ze jak ja ściągałem z Polski to jechałem z nią na pusto i trzeba jeszcze doliczyć te 300kg jakie jeszcze dojdzie.

 

posiadam auto Peugeota 308 SW I 1,6HDI o mocy 110km i 240nm auto z 2007roku przebieg 245 000km.

moja przyczepa to ABI Award Brightstar o wadze 980kg na pusto oraz 1300kg z załadunkiem.

Dziękuje wszystkim za pomoc. 

Spokojnie da radę. Kilka lat jeździłem z tym silnikiem. Demon może to nie będzie, ale komfortowo i spokojnie dojedziesz wszędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak naprawie te części to powinien spokojnie uciągnąć ta przyczepę ? 
 

a zatem nie potrzebuje zmieniać auta na inne ?

jest to dla mnie ważne bo nie wiem czy mam dalej inwestować w to auto a po wymianie tych części okaże się ze będzie znów sprzęgło do wymiany i będzie licho jechać z przyczepa to tylko się narażę na koszta a i tak będę musiał zmienić auto na mocniejsze .

 

Edytowane przez Wilkson20022 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pusto w miarę stabilnie ale po załadowaniu już nie jest tak ciekawie (pobaw się masami w tym programie) . Każda trasa z przyczepą zmienia znacznie komfort podróżowania i trzeba się z tym pogodzić. Peżolot da radę prawie w każdych warunkach ale ja osobiście nie wyobrażam sobie jazdy holownikiem w okolicach 100% jego możliwości. Auto kompaktowe i duża buda wiąże się z prędkościami bezpiecznymi w okolicy 80/h. Jak zamierzasz jeździć w koło komina to bym wyremontował i nie zmieniał a jak marzą Ci się ciepłe kraje na południu to bym tym autem nie jechał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Thomas napisał:

Na pusto w miarę stabilnie ale po załadowaniu już nie jest tak ciekawie (pobaw się masami w tym programie) .

Dlaczego nie jest już ciekawie? Ten silnik i to auto da radę spokojnie:

image.png.f3a817bd3cba34b456145d1ae3522dff.png

Cytat

 Jak zamierzasz jeździć w koło komina to bym wyremontował i nie zmieniał a jak marzą Ci się ciepłe kraje na południu to bym tym autem nie jechał. 

Dlaczego? Jeśli auto jest w dobrym stanie to nie powinno być obaw. Silnik dojedzie w każde miejsce bez problemu.

Jeździłem dokładnie z tym silnikiem w C4 Picasso z moją budą. Masy podobne. Pod górę na autostradzie (6%) może jakoś specjalnie nie przyśpieszał, ale jechało się bardzo dobrze i bez problemów.

57 minut temu, Wilkson20022 napisał:

Ok wiec jakie auto do 5000€ ? 
 

myslalem nad

BMW x3 3.0d

bnw x5 3.0d 

vw sharan 1,9 tdi 130km 

 

Jeśli jesteś pewny tego auta i nie musisz zmieniać to nie zmieniaj. Oczywiście jak masz możliwość zmiany na inne to nic nie stoi na przeszkodzie, ale inne użyane to też loteria i niewiadoma. No i też koszty. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi co maja słabsze holowniki i dają radę nawet w górach ale jak znam życie to łatwo zapakować taki zestaw powyżej jego możliwości, dodatkowa butla, zbiornik wody, rowery, klima, pralka, rolki i kilkadziesiąt kilogramów "potrzebnego" szpeju spowoduje problemy w czasie podróży. Bardziej chodzi mi o margines bezpieczeństwa jak o możliwości samego auta. Angielka też swoje wypiła i pewnie wagi nie trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wilkson20022 napisał:

Ok wiec jakie auto do 5000€ ? 
 

myslalem nad

BMW x3 3.0d

bnw x5 3.0d 

vw sharan 1,9 tdi 130km 

 

W tej cenie takie auta? Zapomnij, kupisz skarbonke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Thomas napisał:

Znam ludzi co maja słabsze holowniki i dają radę nawet w górach ale jak znam życie to łatwo zapakować taki zestaw powyżej jego możliwości, dodatkowa butla, zbiornik wody, rowery, klima, pralka, rolki i kilkadziesiąt kilogramów "potrzebnego" szpeju spowoduje problemy w czasie podróży.

Przecież 308 SW ma spory bagażnik i dużą ładowność. Wystarczy go zapakować a nie wszystko do przyczepy. Kilkadziesiąt kg to naprawdę niewiele i spokojnie zmieści się do auta i do przyczepy. Pamiętaj, że ta przyczepa ma ponad 300 kg ładowności, więc czemu zakładasz że ktoś tą przyczepę od razu załaduje powyżej możliwości? Moja przyczepa ma niecałe 300 kg ładowności i nigdy jej DMC nie przekroczyłem i takim silnikiem ją bez problemu ciągnąłem w każdym terenie. 

Cytat

Bardziej chodzi mi o margines bezpieczeństwa jak o możliwości samego auta. Angielka też swoje wypiła i pewnie wagi nie trzyma. 

No to trzeba po prostu zważyć przyczepę i pakować się z głową a nie twierdzić, że auto nie da rady czy będzie niestabilne ;) Każdą przyczepę można przeładować i każdy zestaw może być niestabilny jeśli się o to postaramy. 

2 minuty temu, Wilkson20022 napisał:

Powiem tak ze najbardziej zadowolony bym był z informacji ze to auto da radę z 3 osobowa rodzina 2+1 Plus moja przyczepa 1300kg 

Tak da radę. Zakładając, ze nie zapakujesz budy na umór, że ją zważysz i będziesz świadomie się pakował, odpowiednio dociążysz holownik to różnica w masach będzie bardzo dobra. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wilkson20022 napisał:

Ok dzięki bardzo wszystkim za wypowiedzi 

 

postanowię naprawić auto i spróbować nim jeździć . 
 

pozdrawiam wszystkich bądźcie zdrowi ?

Ku pokrzepieniu serc : miałem Scenic II, chyba 1,5 Diesel, miał bodajże 200 Nm momentu, i dawał sobie świetnie radę. Kiedyś w ramach ratowania czyjejś sytuacji, ciągnąłem nim budę, o masie rzeczywistej 1600 kg, i to przez pół Polski. Na trasie były też górki.

W praktyce, jeśli, nie będziesz przekraczał zalecanych prędkości, to dojedziesz wszędzie, nawet samochodem ze słabszym silnikiem, i mniejszym momentem obrotowym.

Miałem okazję ciągnąć Polonezem 1,6 benzyna, potwornie ciężką przyczepę z gruzem , i to po polnej drodze. Dał radę, tylko po tygodniu wypadła mi ośka tylna, wraz z kołem. Szczęśliwie, nie wypadła do końca, a działo się to, na drodze osiedlowej.

Moją budę ciągnąłem wcześniej Nissanem Navarą, a jak zgniła mu rama, to holownikiem stała się Dacia Duster, i też daje radę - czasy przejazdu mam podobne, spalanie nawet mniejsze (10-11 l benzyny na 100 km).

Tak więc, o ile, nie chcesz być pierwszym spod świateł , to niczym się, nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wilkson20022 napisał:

postanowię naprawić auto i spróbować nim jeździć . 

Zanim weźmiesz się za remont sprawdź stan innych podzespołów ( głównie kompresję na poszczególnych cylindrach ), żeby nie okazało się że wpakujesz kupę kasy, a tam tłoki staja w poprzek i trzeba robić kapitalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.