Skocz do zawartości

Prezent karawaningowy


KrzysztofCC

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Benior napisał:

Ja czekam na viotala x3 minimum a jeśli dobrze pójdzie to 7 ? Mikołaj musi mnie lubić ?

Witaj w klubie :)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

59 minut temu, Tomii napisał:

No dobra jako że sam wcześniej zrobiłem offtopa to wypadało by to trochę naprawić. Z takich prezentów do 300 zł:
- wskaźnik naładowania akumulatora po blutaczu (dedykowany do aut, ale chyba przy akku i solarze też by się sprawdził) - przykładowa aukcja: allegro u chinolii nawet do 100 zł (tylko pewnie do gwiazdki nie dojdzie) albo markowej firmy CTEK https://allegro.pl/oferta/ctek-ctx-battery-sense-monitor-stanu-akumulatora-9542694904?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla&ev_adgr=Akcesoria+-+Prostowniki+i+kable+rozruchowe&gclid=Cj0KCQiA2af-BRDzARIsAIVQUOcs1F6LqHf6mjC-rAb-L_fFWVpoqJ2WZzVJ9CQUfQBHQXkjNBpiULoaAkvKEALw_wcB

- czujnik poziomu gazu do butli stalowych - np. taki https://www.obelink.pl/gaslevel-miernik-zawartosci-gazu.html albo od Dometica https://www.obelink.pl/dometic-gaschecker-gc100.html, albo Truma https://www.truma.com/int/en/products/truma-caravan-rv-gas-fittings/truma-levelcheck

- zawsze oczywiście można kupić kosmetyki (Mellerud, Certiman, Bruner, Yachticon, Sonax ) i do tego jakąś miękką szczotkę teleskopową (K2 ma nową szczotkę teleskopową, ale nie wiem czy włosie nie będzie za twarde - kurde chyba sam  kupię tę szczotkę na testy)
 

Można pójść w bardziej praktyczne prezenty typu podnośnik kolumnowy czy klucz dynamometryczny. 

Wskaźnik naładowania akumulatora bardzo mi się podoba - dzięki :) 

49 minut temu, Benior napisał:

Ja czekam na viotala x3 minimum a jeśli dobrze pójdzie to 7 ? Mikołaj musi mnie lubić ?

Ja niedługo zacznę przekraczać 3,5t i powiem Wam ze wole opłacać  tego ViaTolla niż później płacić kosmiczne mandaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał:

,

- zawsze oczywiście można kupić kosmetyki (Mellerud, Certiman, Bruner, Yachticon, Sonax ) i do tego jakąś miękką szczotkę teleskopową (K2 ma nową szczotkę teleskopową, ale nie wiem czy włosie nie będzie za twarde - kurde chyba sam  kupię tę szczotkę na testy)
,

 

 Tomek, jak ta teleskopowa jest tak miękka jak ta to można brać w ciemno 

image.jpeg.ee6c3035ba68adbead156d3cca1d361e.jpeg

K2 ma jeszcze takiego scepter-a do felg.

image.jpeg.010bcc1b726f232c4663e4a7d3b4b0ba.jpeg

Jej długość i odpowiednia twardość dobrze sobie radzi z myciem alu felg. Wewnętrzną stronę jesteś w stanie fajnie umyć. Polecam obydwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Benior napisał:

Od Mikołaja to bym chciał kamerę działającą po wifi aby na tył przyczepy dać.

Kupiłem sobie kiedyś taką, ale kamera i nadajnik wymaga ciągłego zasilania. Albo podłączasz go do akumulatora albo ciągniesz przewód. Jeśli przewód, to równie dobrze można sobie sprawić kamerę na przewodzie i włączać tylko wtedy kiedy trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kombinator napisał:

Kupiłem sobie kiedyś taką, ale kamera i nadajnik wymaga ciągłego zasilania. Albo podłączasz go do akumulatora albo ciągniesz przewód. Jeśli przewód, to równie dobrze można sobie sprawić kamerę na przewodzie i włączać tylko wtedy kiedy trzeba.

Mam gdzie podłączyć w przyczepie a kabli ciągać nie chcę. Testowałem już wideorejestrator i na razie to się sprawdza. Oczywiście czasami zerwało łączność i z tym cofać się nieda jednak widać co się dzieje za przyczepą. Mam nadzieję, że trafi się coś działającego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 21:42, Maras napisał:

 Tomek, jak ta teleskopowa jest tak miękka jak ta to można brać w ciemno 

image.jpeg.ee6c3035ba68adbead156d3cca1d361e.jpeg

 

Ta szczotka jest genialna. Chyba od 3 lat ją mam i nie wyobrażam sobie dbania o auto/przyczepę bez niej. Myje nią fronty felg i plastikowego grilla w aucie, wszystkie mocniej wyprofilowane miejsca w przyczepie przy listwach aluminiowych itp. No ale niestety co do włosia w szczotce teleskopowej brak informacji. Kupuję smartem i w razie wytopy się odeśle póki zwroty w paczkomatach są jeszcze darmowe :yes:. Jako że już zamówiłem to dam znać w tygodniu czy warta ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomii napisał:

Ta szczotka jest genialna. Chyba od 3 lat ją mam i nie wyobrażam sobie dbania o auto/przyczepę bez niej. Myje nią fronty felg i plastikowego grilla w aucie, wszystkie mocniej wyprofilowane miejsca w przyczepie przy listwach aluminiowych itp. No ale niestety co do włosia w szczotce teleskopowej brak informacji. Kupuję smartem i w razie wytopy się odeśle póki zwroty w paczkomatach są jeszcze darmowe :yes:. Jako że już zamówiłem to dam znać w tygodniu czy warta ceny.

Tomek, do mycia przyczepy mam Gardena 5580 .Obracana głowica, można podpiąć wąż ,jest zawór zamykający jednocześnie regulacja strumienia wody. Można zaaplikować  tabletkę myjącą .  Fakt teleskopowa nie jest. Dach przyczepy i tak musisz z dwóch stron umyć. I co ciekawe ma włos  z mieszanki końskiego włosa. Używam jej 12 lat i jest w znakomitej kondycji.

Zestaw do mycia samochodów Gardena 5580 Szczotka - 7287854622 - oficjalne  archiwum Allegro

A do kompletu jeszcze mniejszą mam 

Gardena Ręczna Szczotka Do Mycia 5574 - Opinie i atrakcyjne ceny na Ceneo.pl

Porównując do K2 to obydwie są nieco twardsze ale nie mam obaw aby myć nimi akrylowe szyby.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 21:25, Benior napisał:

Od Mikołaja to bym chciał kamerę działającą po wifi aby na tył przyczepy dać.

 

11 godzin temu, Benior napisał:

Mam gdzie podłączyć w przyczepie a kabli ciągać nie chcę. Testowałem już wideorejestrator i na razie to się sprawdza. Oczywiście czasami zerwało łączność i z tym cofać się nieda jednak widać co się dzieje za przyczepą. Mam nadzieję, że trafi się coś działającego. 

Żeby nie robić OT, to poszukaj sobie tematów na forum o kamerach bezprzewodowych np. ten - ja uwierzyłem kolegom i dawno już sobie odpuściłem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.12.2020 o 08:08, Tomii napisał:

Ta szczotka jest genialna. Chyba od 3 lat ją mam i nie wyobrażam sobie dbania o auto/przyczepę bez niej. Myje nią fronty felg i plastikowego grilla w aucie, wszystkie mocniej wyprofilowane miejsca w przyczepie przy listwach aluminiowych itp. No ale niestety co do włosia w szczotce teleskopowej brak informacji. Kupuję smartem i w razie wytopy się odeśle póki zwroty w paczkomatach są jeszcze darmowe :yes:. Jako że już zamówiłem to dam znać w tygodniu czy warta ceny.

No więc tak, szczotka teleskopowa K2 SMARTem w paczkomacie nie przechodzi, ale nie było potrzeby odsyłać. Wczoraj na szybko wrzuciłem foto na insta (https://www.instagram.com/karawaning.pl/  - zapraszam ) więc i na forum muszę coś napisać :yes:

Testowałem ją odśnieżając Berlingo żony, przyczepę, aż wreszcie wczoraj pierwsze mycie przyczepy. Szczotka ma delikatny włos, w porównaniu do mojej zielonej od K2 jest troszkę sztywniejszy, ale to może być efekt że zielona jest u mnie w użyciu od 3 lat i myje nią prawie wszystko. Szczotka ma gumowy zderzak i na zakończeniu ściągaczkę. Kij aluminiowy też sprawia wrażenie solidnego. Z czystym sumieniem polecam. W cenie do 80 zł chyba konkurencji nie ma. 

 

 

IMG_20210228_115948.jpg

IMG_20210228_180116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomii napisał:

No więc tak, szczotka teleskopowa K2 SMARTem w paczkomacie nie przechodzi, ale nie było potrzeby odsyłać. Wczoraj na szybko wrzuciłem foto na insta (https://www.instagram.com/karawaning.pl/  - zapraszam ) więc i na forum muszę coś napisać :yes:

Testowałem ją odśnieżając Berlingo żony, przyczepę, aż wreszcie wczoraj pierwsze mycie przyczepy. Szczotka ma delikatny włos, w porównaniu do mojej zielonej od K2 jest troszkę sztywniejszy, ale to może być efekt że zielona jest u mnie w użyciu od 3 lat i myje nią prawie wszystko. Szczotka ma gumowy zderzak i na zakończeniu ściągaczkę. Kij aluminiowy też sprawia wrażenie solidnego. Z czystym sumieniem polecam. W cenie do 80 zł chyba konkurencji nie ma. 

Wszędzie widzę ten sam opis, że polecana do mycia "z wiadra" ale nie ma info o możliwości podłączenia wody a na końcu jakby miała szybkozłącze. Jak jest w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, filipert napisał:

Wszędzie widzę ten sam opis, że polecana do mycia "z wiadra" ale nie ma info o możliwości podłączenia wody a na końcu jakby miała szybkozłącze. Jak jest w rzeczywistości?

Jest szybkozłączka do węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.