Skocz do zawartości

Energia elektrycza wg wskazań licznika ...


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są miejsca gdzie można rozliczać się wg wskazań własnego licznika energii elektrycznej ?

Sporo osób na forum zwraca uwagę na wysoki ryczałt na niektórych kempingach.

Znalazłem taką miniaturkę licznika, którą można dorzucić do skrzynki z bezpiecznikami.

Tylko czy to ma sens :piwko:

 

Ja spotkałem jedno miejsce gdzie płaciło się wg wskazań licznika.

post-76038-imported-1b41d136-a8c3-4c2a-9bd5-017b731e0ec8_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj witus, na znanych mi polach w Gaskach, gdzie bywam corocznie rozliczenie energi odbywa sie wyłącznie na podstawie wskazania licznika, ( każdy jest przypisany do jednego licznika ), osobiście nieznam pola gdzie mozna korzystać z własnego licznika, ale opcja ryczałtu ma też swoje plusy ( np. aby nie być stratnym na maxa można korzystac z wszystich urządzen elektrycznych - lodówka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, zauważyłem że podpięcie na ryczałcie do prądu na niektórych polach kempingowych nie jest tak fajne mają zabezpieczenia dużo mniejsze np. 5 A ,a na liczniku nawet 16A w tej samej skrzynce :piwko:

witus,

Ja w starym Wilku miałem dodatkowy licznik ale zawsze się zgadzało :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na stronach kempingów za naszą zachodnią granicą, częstą praktyką są różne ryczałty za prąd w zależności do jakiego max. zabezpieczenia się podłączymy (5,10,15A). Może u nas to też się jakoś przyjmie, na pewno jest to tańsze rozwiązania dla kempingu niż osobne liczniki... a bardziej sprawiedliwe niż wyśrubowane ryczałty. Teraz w maju jadę na tydzień na kemping gdzie będzie ryczałt 10zł (w lipcu i sierpniu jest 8zł) i poważnie zastanawiam się nad kuchenką elektryczną :piwko: Na Półwyspie Lipa na Kaszubach też rozliczenie jest wg. wskazań licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, nie chodzi o porównywaniu z licznikiem na polu.

Mogłoby to tak działać przyjeżdżam obsługa odczytuje stan mojego licznika, wyjeżdżam ponowny odczyt i płacę.

Chyba tak się nie da, w najlepszym przypadku jest licznik w rozdzielce pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polu gdzie stawiam przyczepę są liczniki,ale nie dla wszystkich wystarcza i wtedy trzeba się rozliczać ryczałtem.Wychodzi duzo drożej.A ko rzystanie na maxa aby wykorzystać zapłaconą energię chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale opcja ryczałtu ma też swoje plusy ( np. aby nie być stratnym na maxa można korzystac z wszystich urządzen elektrycznych - lodówka )

 

 

Tak, tak ma swoje plusy. Na wszystkich polach, na których byłem, a było ich naprawdę sporo i to różnej kategorii płaciłem ryczałtowo. W takim przypadku plusem było, że jeśli było jakieś gotowanie to odbywało się na maszynce elektrycznej w przedsionku i w ten sposób zapachy nie przenikały przyczepy. Plusem było również to, że przedsionek ogrzewałem farelką, a i w upały wentylator w przedsionku chodził do oporu. Nie wspomnę już, że lodówka chodziła na prąd, a nie na gaz.

 

Jedynym polem gdzie nie płaciło się za prąd było pole w Jastarni od strony zatoki, a i pozostałe świadczenia były tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ko rzystanie na maxa aby wykorzystać zapłaconą energię chyba nie ma sensu.

 

Dla właściciela pola nie ma sensu, ale dla płacącego już ma sens. Zamiast używać lodówkę na gaz można na prąd itd. itp. Tam gdzie są liczniki właściciel pola wychodzi "powiedzmy na zero", a przy ryczałcie ma szanse zarobić, więc nie wszystkim opłaca się inwestować w liczniki. Tak na marginesie przeliczając np. średnio 10zł. za energię dziennie razy 14 dni wychodzi 140zł ryczałtu na polu, gdzie nie jeden płaci tyle w domu za 31 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140zł za miesiąc w domu za prąd to i tak sporo... W zimie nigdy 90zł nie przekroczyłem :piwko:

Ale właściciel kempingu, inwestując w liczniki nie koniecznie musi wychodzić na zero, wszystko zależne jest od stawki za kWh dla obozowicza, a jeszcze jako odbiorca hurtowy może sobie ponegocjować z energetyką (przynajmniej w teorii :piwko:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie jestem na etapie zakładania sobie w domu podlicznika... koszt samego licznika to w sklepie-38 zl. czyli w sumie niewiele... ale i tak mysle ze wiekszosc wlascicieli kempingów woli ryczalt. jest on tak skalkulowany ze sporo zostaje w kieszeni. co do wykorzystania energii na max przy ryczalcie- to jak najbardziej... tylko ze przed tym wlasciciele "chronia" sie zabezpieczeniami pradowymi.... sa tak dobrane i przeliczone ze korzystajac na max na to co pozwala zabezpieczenie to i tak wyjda na swoje niezaleznie od tego ile pradu zuzyjemy... bo np jesli maja wyliczone i ustawione zabezpieczenie ze max mozna podlaczyc odbiorniki na sume 2KW- nawet przez cala dobe (wiecej sie nie da-bo wywali bezpiecznik) i maja z tego jakas tam kwote- to tylko mogą zarobic wiecej.... ale namieszalem :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu w Krzyżach liczą sobie 3 zł/kWh. Wychodzi drogo. Mi za praktycznie jedną dobę z kawałkiem nakręciło 9 kWh = 27 zł. Używałem przede wszystkim lodówki, no i małe grzanie w nocy. Wolę kempingi z prądem na ryczałt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są takie miejsca gdzie mówią korzystaj z prądu do woli, tylko nie włączaj grzejnika i maszynki do gotowania. :piwko:

 

:piwko::ok:

 

Będąc kiedyś na campingu w Żninie nad jeziorem koło Bydgoszczy to prąd miałem wliczony do pobytu na polu tj.2 dorosłe osoby, 2 dzieci, VW T4 + N 126.za jedyne 27.00 za dobę. Ponadto na campingu była wydzielona kuchnia z pralnią bez opłaty dodatkowej.W łazience mogłem się do woli wykąpać w b.ciepłej wodzie po wczasach w 2007r w Chłapowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.