Skocz do zawartości

Przyczepa z amortyzatorami vs bez


KrzysztofCC

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, janm napisał:

Do N126e amorki nic nie dają bo i bez idzie jak po sznurku nawet przy 130/h do N126N chyba też nic nie wnoszą bo czy z amorami czy bez i tak > 100/h robi się niebezpieczna w prowadzeniu a po nierównościach i tak skacze ; większy efekt da wymiana wałków gumowych w osi na nowe nie zbite i koła 13 :hej:

Moja Niewiadowka nie będzie wymagała wymiany tych elementów ponieważ będzie nowa:serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

14 godzin temu, KrzysztofCC napisał:

Moja Niewiadowka nie będzie wymagała wymiany tych elementów ponieważ będzie nowa:serducha:

Nowe mają amorki i 13 koła ; dokupić warto dedykowany z Niewiadowa bagażnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 20:43, Niunius07 napisał:

...będę wymieniał dwa i stąd pytanie gdzie zamówić takie amorki moja przyczepa to Burstner 2000r?

https://center-camp.pl/pl/p/AL-KO-Amortyzator-Osi-1300KG./802

Witam.

Ja do swojej budki też montowałem amortyzatory (niebieskie). Zamówiłem amory wraz z uchwytami do wahaczy (te wkładane). Po montażu pierwszego okazało się, że w paczce drugiego brakuje jednej ze śrub. I jak tu jechać z jednym. Telefonicznie zgłosiłem reklamację. Bodajże po dwóch dniach otrzymałem nowy kompletny amortyzator. Sprzedawca nie chciał (a pytałem kilkukrotnie) zwrotu niekompletnego amortyzatora. Nie pozostaje mi nic innego jak z czystym sumieniem polecić tę firmę. Dobrego sprzedawcę poznajemy zarówno po ofercie produktowej jak i - a może przede wszystkim - po tym jak rozpatruje reklamacje.

A amortyzatory kupiłem tu:

https://unitrailer.pl/product-pol-84-Amortyzator-osi-przyczepy-AL-KO-Octagon-1350-2700-kg-niebieski.html?rec=101805303

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk nie miał hobby ma.

Poprzednia laweta miała ta teraz nie ma.

Poprzednia przyczepka na resorze miała teraz jak robiłem nową to nie zakładałem.

Ja tam nie widzę różnicy.

Myślę że jakbyście nie wiedzieli która ciągnięcie to byście w czasie jazdy nie dostrzegli różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, carbon napisał:

Miałem DMC 1300 bez amorów, teraz mam DMC 1600 z amorami i powiem Ci że różnica wg mnie jest ogromna.

Z amorami mniej przenosi bujania w osi pionowej na holownik. Jest łagodniej i przyjemniej.

Drobna uwaga, porównując zachowanie cepy wyposażonej w amory i bez amorów, dobrze byłoby żeby porównywać cepę z w pełni sprawnymi amorami, a nie 15-20-latkami, które wprawdzie np. nie ciekną i wyglądają na sprawne, ale np. na skoku odbicia (ważniejszym w przypadku cepy) mają np. 50% skuteczności nowych.  Potem wychodzi, że taki amor na przyrządach ma 70% sprawności, więc jest jak się patrzy, ale b. dużą utratę skuteczności co do najważniejszego parametru.

W tym roku jeździłem na funkiel nówkach, stare na ugięciu są porównywalne z nowymi, ale na odbiciu (przy rozciąganiu) miały może z 50% skuteczności w porównaniu z nowymi - i różnica jest odczuwalna, mniejsze kołysania tym samym holownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.