Skocz do zawartości

Przyczepa z amortyzatorami vs bez


KrzysztofCC

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Niunius07 napisał:

Czy myślicie że coś takiego pasuje czy trzeba konkretnie do modelu przyczepy dobierać?

Jak masz ramę i oś Alko to raczej na 100% pasuje. Tylko zwróć uwagę na parametry. Są różne w zależności od wagi przyczepy ( różne kolory )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 minut temu, BUMERANG napisał:

Jak masz ramę i oś Alko to raczej na 100% pasuje. Tylko zwróć uwagę na parametry. Są różne w zależności od wagi przyczepy ( różne kolory )

Czyli jak mam się sugerować kolorami to będzie ten bo moje są niebieskie. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Akurat Niewiadówkę należy chyba rozpatrywać w osobnej kategorii. Relatywnie wysoko zawieszona, leciutka i z bardzo wąskim rozstawem kół. Ciężko to porównywać z jakąkolwiek inną przyczepą.

U mnie właśnie chodzi o N126N no i mam dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrzysztofCC napisał:

U mnie właśnie chodzi o N126N no i mam dylemat

Zapytaj na forum Niewiadówek, tam mają większe doświadczenie z tymi cepkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KrzysztofCC napisał:

U mnie właśnie chodzi o N126N no i mam dylemat

Miałem N126n i po założeniu amortyzatorów komfort jazdy bardzo się poprawił później jeszcze stabilizator najazdu i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KrzysztofCC napisał:

U mnie właśnie chodzi o N126N no i mam dylemat

Jak N126 jest na zwykłej, "kwadratowej" osi, takiej jak w towarówkach, to myślę że tym bardziej warto założyć amortyzatory i uspokoić ruchy pionowe cepy. Te osie są twarde, po ugięciu "odbijają".

Nawet przy delcie od alko i cięższej przyczepie czuje się różnicę nie tyle w braku amortyzatorów, a w tym, że są zużyte. Założyłem u siebie nowe alko niebieskie w miejsce zużytych - czuje się w samochodzie mniejsze szarpania od cepy na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie lepiej mieć więcej, niż mniej, czyli amortyzatory są zalecane.

Na drugim biegunie jest upierdliwość serwisowania tych wszystkich cudów techniki, i koszt takiej zabawy.

Z mojego praktycznego, punktu widzenia, amortyzatory w mojej budzie nie są konieczne, choć kiedyś je miałem.

Nie zauważyłem istotnej różnicy w prowadzeniu mojej budy, kiedy wykastrowałem jej amortyzatory.

Biorąc pod uwagę zalecane prędkości, do poruszania się budą, to moja teoria i praktyka mają sens.

Sprawdzałem prowadzenie się budy, przy większych prędkościach, niż zalecane i nie zauważyłem niczego niepokojącego, podobnie podczas jazdy polnymi drogami.

Tak więc jeśli planujemy zachować zdrowy rozsądek, bezpieczną prędkość, i świadomość, że ciągniemy domek na kółkach, by na luzie wypoczywać, to możemy zaniedbać amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy chłopski rozum, pies ratlerek trzęsie się, bo jest lekki, natomiast bernardyn zachowuje godną pozycję, bo jest ciężki.

Bezwładność związana z masą, czyni cięższą budę mniej wrażliwą, na kołysanie, ale, jak się już taka masa jednak rozkołysze, to może być problem.

Z powyższego powodu, z buda należy jeździć w stylu amerykańskim, czyli sunąć dostojnie, i niezbyt szybko.

Czadu można dać, na obwodnicach, i autostradach, ale wtedy jedno oko patrzy do przodu, a drugie, czy buda, nie zaczyna wężykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do N126e amorki nic nie dają bo i bez idzie jak po sznurku nawet przy 130/h do N126N chyba też nic nie wnoszą bo czy z amorami czy bez i tak > 100/h robi się niebezpieczna w prowadzeniu a po nierównościach i tak skacze ; większy efekt da wymiana wałków gumowych w osi na nowe nie zbite i koła 13 :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.