Skocz do zawartości

Przyczepa z amortyzatorami vs bez


KrzysztofCC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 minuty temu, KrzysztofCC napisał:

ktoś kto jeździł z przyczepą z amorkami i bez

Poprzednią przyczepę miałem z amorkami, teraz mam bez. Przy małych DMC nie widzę różnicy. Miałem też dokładać ale zrezygnowałem. Wraz ze wzrostem DMC przyczepy różnica pewnie zaczyna być widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BUMERANG napisał:

Poprzednią przyczepę miałem z amorkami, teraz mam bez. Przy małych DMC nie widzę różnicy. Miałem też dokładać ale zrezygnowałem. Wraz ze wzrostem DMC przyczepy różnica pewnie zaczyna być widoczna.

DMC 750kg - jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chris_66 napisał:

Oczywiście ma sens. Każda emoji106.png
Nawet niewiadowka. A z ośką na resorach to już w ogóle inna przyczepa


Wysłane z telefonu emoji12.png

Czyli zdania są podzielone :D 

@chris_66 czy wyczuwalna jest duża różnica między holowaniem z i bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdania są podzielone  
@chris_66 czy wyczuwalna jest duża różnica między holowaniem z i bez?


Co prawda dawno temu i średnio pamiętam ale mała niewiadka na resorach i amorkach szła po sznurku za różnymi autami. Enka na fabrycznej belce lekko bujała się, ale bez przesady. Dołożenie amorków uspokoiło ją. Im mniejsza budka tym amorki robią większą robotę.


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maras napisał:

Z amorkami nie zgubisz kołpaków :)    

hahahaha, nie mam kołpaków wiec to mi nie straszne ;) 

15 minut temu, chris_66 napisał:

 


Co prawda dawno temu i średnio pamiętam ale mała niewiadka na resorach i amorkach szła po sznurku za różnymi autami. Enka na fabrycznej belce lekko bujała się, ale bez przesady. Dołożenie amorków uspokoiło ją. Im mniejsza budka tym amorki robią większą robotę.


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

pojeżdżę bez i zobacze, najwyżej założę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, chris_66 napisał:

A z ośką na resorach to już w ogóle inna przyczepa

Resory to zupełnie inna bajka. Nie wyobrażam sobie takiej zawiechy bez amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chyba się nadam do dyskusji... Buda 1000 DMC.

Przyczepkę mam 9 lat. Pierwsze 3 bez amorów. Potem zostały dołożone, bo też zacząłem szybciej jeździć przez zmianę auta...

Przyczepa prowadzi się bardzo stabilnie i patrząc w lusterko wsteczne wyciągam wniosek, że przestała się bujać góra, dół.

I rzecz najważniejsza....amor działa w kierunku przeciwnym do nacisku czyli nie pozwala za szybko opaść zawieszeniu w dół. Dzięki temu chroni oś przed uszkodzeniem w przypadku wpadnięcia w dziurę. 

Czy założyłbym jeszcze raz? Tak bo to kolejna rzecz podnosząca bezpieczeństwo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak!! Całkowicie zgadzam się z Commanderem. Jazda po asfalcie to inna bajka ale po nierównościach to kamikadze. Ostatnia przyczepa w której zamontowaliśmy amortyzatory to właśnie TEC. Ponieważ do mnie należało ształowanie wszystkiego wewnątrz co może się przemieszczać, po zamontowaniu amortyzatorów  miałam dowód jak zachowuje się przyczepa. Kto wie, czy nie są leprze od stabilizatora. Dobrze jest mieć jedno i drugie, ale wiem jak wygląda sprawa gdy są tylko amortyzatory. MONTUJCIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze doświadczenia z Niewiadówką - kaszana w środku po dojechaniu na miejsce.

Potem Knaus i wszystko dojeżdża do celu tam gdzie było położone na półeczkach itp.

Knaus po kilku latach - już tak fajnie nie jest, zbieram różności po podłodze przyczepy, coraz częściej przyczepa solidnie szarpie samochodem.

Sprawdzam amortyzatory - wcale nie działają - wymieniam na nowe i znów jest OK.

Moje zdanie ; Amortyzatory są niezbędne - również przy towarówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof57 napisał:

Pierwsze doświadczenia z Niewiadówką - kaszana w środku po dojechaniu na miejsce.

Akurat Niewiadówkę należy chyba rozpatrywać w osobnej kategorii. Relatywnie wysoko zawieszona, leciutka i z bardzo wąskim rozstawem kół. Ciężko to porównywać z jakąkolwiek inną przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się podłączę bo po ostatniej wizycie na SKP gość robiący przegląd poinformował mnie że lewy amortyzator mam do wymiany. Wiadoma sprawa że będę wymieniał dwa i stąd pytanie gdzie zamówić takie amorki moja przyczepa to Burstner 2000r?

https://center-camp.pl/pl/p/AL-KO-Amortyzator-Osi-1300KG./802

Czy myślicie że coś takiego pasuje czy trzeba konkretnie do modelu przyczepy dobierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.