Jump to content
hokos1

Przebudowa/Przegląd

Recommended Posts

hokos1

Dzień dobry. Potrzebuje pomocy w pewnej kwestii. I mimo, że przeszukałem internet nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi, która rozwiałaby moje wątpliwości w 100%.

Ale do rzeczy. Planuje kupić samochód, który będzie mi służył do wypadów we dwoje. Nic dużego. T4, Transit może Vito. Zastanawia mnie jak wygląda sprawa przeglądów w momencie jeśli ze zwykłego blaszaka lub vana np 6cio czy 7mio osobowego wymontuje tylne siedziska a w ich miejsce wstawie łóżko, szafkę i w zasadzie to wszystko. Wiem, że montując dodatkowe siedzenia trzeba mieć odpowiednie badania itd. Ale jak to jest na odwrót ? Czy mogę wymontować fotele, z których nie będe korzystał i zastąpić je w/w/ łóżkiem, szafką itd ? Bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Łukasz.

jackvoyager

Nie ma takiego przepisu który określa co masz mieć w kabinie pojazdu. Przepisy określają tylko co masz mieć gdy przewozisz osoby ,czyli odpowiednie fotele i pasy dla każdego. A jak masz auto np.na 7 osób ale tylko cztery fotele to nic się z tego powodu nie dzieje .Ja mam na siedem osób a tylko pięć foteli , dwa złożone i woze sobie w ich miejsce bagaże. Mogę sobie nawet łóżko wstawić, ale nie można na nim leżeć w czasie jazdy.

chris_66

możesz wyjąć co chcesz poza grodzią jeżeli masz ciężarowy

na całą resztę nikt nie zwraca uwagi

czyś

No właśnie, ściana. 

W vanie ściany nie będzie w ogóle, więc jeśli za tym będzie jakaś zabudowa inna niż fabryczna (fotele)- mogą się czepiać.

W 6-7 osobowym "mikście", ściana grodziowa będzie za drugim rzędem siedzeń albo stała, albo jako element zabudowy typu "holenderka", i tego też się teoretycznie nie powinno ruszać, albo żeby nikt się nie czepiał - wyjąć i wstawić standardową grodziówkę za przednimi siedzeniami. Nie próbowałem takiej opcji, ale ma to większe szanse "przejść" niezauważone,  niż wymontowanie ściany grodziowej w ogóle.  Tylko bez sensu przepłacać za holenderkę, czy za miksta, żeby to wyjąć.

W dostawczaku 2-3 osobowym ścianę masz za przednimi fotelami, i tego  ruszyć nie można. Nie rozeznawałem tematu, bo mi na tym specjalnie nie zależy, ale do np. trafica są przegrody rurowe, o szerokości 1 fotela, mocowane w fabrycznych punktach, na all...o po cirka 100 zł za szt. 2 takie, i prawie "wolne" całe wnętrze, w każdym razie wrażenie przestronności.... 

steven

Mój ojciec zrobił sobie takiego minikampera z forda connecta. Na przeglądzie diagnosta nie puścił tego. Kazał dokonać zmiany w dowodzie rejestracyjnym odnośnie dopuszczalnej ilości miejsc dla pasażerów oraz masy własnej.