Skocz do zawartości

Przebudowa/Przegląd


hokos1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Potrzebuje pomocy w pewnej kwestii. I mimo, że przeszukałem internet nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi, która rozwiałaby moje wątpliwości w 100%.

Ale do rzeczy. Planuje kupić samochód, który będzie mi służył do wypadów we dwoje. Nic dużego. T4, Transit może Vito. Zastanawia mnie jak wygląda sprawa przeglądów w momencie jeśli ze zwykłego blaszaka lub vana np 6cio czy 7mio osobowego wymontuje tylne siedziska a w ich miejsce wstawie łóżko, szafkę i w zasadzie to wszystko. Wiem, że montując dodatkowe siedzenia trzeba mieć odpowiednie badania itd. Ale jak to jest na odwrót ? Czy mogę wymontować fotele, z których nie będe korzystał i zastąpić je w/w/ łóżkiem, szafką itd ? Bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego przepisu który określa co masz mieć w kabinie pojazdu. Przepisy określają tylko co masz mieć gdy przewozisz osoby ,czyli odpowiednie fotele i pasy dla każdego. A jak masz auto np.na 7 osób ale tylko cztery fotele to nic się z tego powodu nie dzieje .Ja mam na siedem osób a tylko pięć foteli , dwa złożone i woze sobie w ich miejsce bagaże. Mogę sobie nawet łóżko wstawić, ale nie można na nim leżeć w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ściana. 

W vanie ściany nie będzie w ogóle, więc jeśli za tym będzie jakaś zabudowa inna niż fabryczna (fotele)- mogą się czepiać.

W 6-7 osobowym "mikście", ściana grodziowa będzie za drugim rzędem siedzeń albo stała, albo jako element zabudowy typu "holenderka", i tego też się teoretycznie nie powinno ruszać, albo żeby nikt się nie czepiał - wyjąć i wstawić standardową grodziówkę za przednimi siedzeniami. Nie próbowałem takiej opcji, ale ma to większe szanse "przejść" niezauważone,  niż wymontowanie ściany grodziowej w ogóle.  Tylko bez sensu przepłacać za holenderkę, czy za miksta, żeby to wyjąć.

W dostawczaku 2-3 osobowym ścianę masz za przednimi fotelami, i tego  ruszyć nie można. Nie rozeznawałem tematu, bo mi na tym specjalnie nie zależy, ale do np. trafica są przegrody rurowe, o szerokości 1 fotela, mocowane w fabrycznych punktach, na all...o po cirka 100 zł za szt. 2 takie, i prawie "wolne" całe wnętrze, w każdym razie wrażenie przestronności.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec zrobił sobie takiego minikampera z forda connecta. Na przeglądzie diagnosta nie puścił tego. Kazał dokonać zmiany w dowodzie rejestracyjnym odnośnie dopuszczalnej ilości miejsc dla pasażerów oraz masy własnej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.