Jump to content
hokos1

Przebudowa/Przegląd

Recommended Posts

hokos1

Dzień dobry. Potrzebuje pomocy w pewnej kwestii. I mimo, że przeszukałem internet nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi, która rozwiałaby moje wątpliwości w 100%.

Ale do rzeczy. Planuje kupić samochód, który będzie mi służył do wypadów we dwoje. Nic dużego. T4, Transit może Vito. Zastanawia mnie jak wygląda sprawa przeglądów w momencie jeśli ze zwykłego blaszaka lub vana np 6cio czy 7mio osobowego wymontuje tylne siedziska a w ich miejsce wstawie łóżko, szafkę i w zasadzie to wszystko. Wiem, że montując dodatkowe siedzenia trzeba mieć odpowiednie badania itd. Ale jak to jest na odwrót ? Czy mogę wymontować fotele, z których nie będe korzystał i zastąpić je w/w/ łóżkiem, szafką itd ? Bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Łukasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jackvoyager

Nie ma takiego przepisu który określa co masz mieć w kabinie pojazdu. Przepisy określają tylko co masz mieć gdy przewozisz osoby ,czyli odpowiednie fotele i pasy dla każdego. A jak masz auto np.na 7 osób ale tylko cztery fotele to nic się z tego powodu nie dzieje .Ja mam na siedem osób a tylko pięć foteli , dwa złożone i woze sobie w ich miejsce bagaże. Mogę sobie nawet łóżko wstawić, ale nie można na nim leżeć w czasie jazdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
chris_66

możesz wyjąć co chcesz poza grodzią jeżeli masz ciężarowy

na całą resztę nikt nie zwraca uwagi

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyś

No właśnie, ściana. 

W vanie ściany nie będzie w ogóle, więc jeśli za tym będzie jakaś zabudowa inna niż fabryczna (fotele)- mogą się czepiać.

W 6-7 osobowym "mikście", ściana grodziowa będzie za drugim rzędem siedzeń albo stała, albo jako element zabudowy typu "holenderka", i tego też się teoretycznie nie powinno ruszać, albo żeby nikt się nie czepiał - wyjąć i wstawić standardową grodziówkę za przednimi siedzeniami. Nie próbowałem takiej opcji, ale ma to większe szanse "przejść" niezauważone,  niż wymontowanie ściany grodziowej w ogóle.  Tylko bez sensu przepłacać za holenderkę, czy za miksta, żeby to wyjąć.

W dostawczaku 2-3 osobowym ścianę masz za przednimi fotelami, i tego  ruszyć nie można. Nie rozeznawałem tematu, bo mi na tym specjalnie nie zależy, ale do np. trafica są przegrody rurowe, o szerokości 1 fotela, mocowane w fabrycznych punktach, na all...o po cirka 100 zł za szt. 2 takie, i prawie "wolne" całe wnętrze, w każdym razie wrażenie przestronności.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
steven

Mój ojciec zrobił sobie takiego minikampera z forda connecta. Na przeglądzie diagnosta nie puścił tego. Kazał dokonać zmiany w dowodzie rejestracyjnym odnośnie dopuszczalnej ilości miejsc dla pasażerów oraz masy własnej.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...