Jump to content
Dioblik

Pytanie do zimowych caravaningowców

Recommended Posts

peja76
6 minut temu, jacekzoo napisał:

Buda jest bardziej podatna na podmuch boczny niż laweta.

Czyli tu jest problem, ok dzięki.

Pierzasty
Godzinę temu, fubek84 napisał:

Jeśli chodzi o opony całoroczne, należy pamiętać że są to opony zimowe z dopuszczeniem do jazdy latem.
Jest to ważne, gdyż większość osób myśli że jest odwrotnie.

Coś w tym jest.  Mój cioteczny brat w Subaru Levorg postanowił w środku sezonu letniego przejść z letnich na wielosezonowe i bardzo mocno się zdziwił, Subarak bardzo stracił właściwości prowadzenia,  gdzie do czasu wymiany było super.  Myślę,  że trudniej było by się zorientować,  gdyby przejście nastąpiło np wraz z końcem sezonu zimowego a zarazem z zimówek.Nie Pamiętam producenta tych opon, ale jak Go znam, to.nie wsadził byle czego.

I tak to z godziny na godzinę stracił na stabilności jak by Mu ktoś to pstryczkiem wyłączył.

dudek_t

Całoroczne w przyczepie sprawdzając się. Nie miałem żadnych problemów na śniegu ale tak jak Adam pisze - klucz to dobrze wyregulowane hamulce. Zimówki nie zaszkodzą ale przy naszych 2-3 wyjazdach zimą rocznie, nie chce mi się zwyczajnie przekładać kół w kolejnym pojeździe. 

Co do całorocznych w samochodach to na tym forum jest tyle bajek i mitów że aż ciężko byłoby to spisać. 

adamkwiatek

W ekstremalnych warunkach zakładałem łańcuchy, również,na koła przyczepy

Zdjęcie1920.jpg

P1010527.JPG

3428.jpg

2381.JPG

IMG_20181227_145036828_HDR.jpg

vrs

Ja w poprzedniej przyczepie nie miałem zimowek. 5 lat jeździłem zimą, nic mi się nie przytrafiło. W obecnej zimówki mam.

Myslę że pomagają mi głownie psychicznie. ;)

Co do luzowania hamulca najazdowego to moim zdaniem najważniejsze jest żeby amortyzator najazdowy był sprawny.

Przy hamulcach nigdy nie kombinowałem i nie kombinuję 

@Dioblik

Myślę że pierwszy wyjazd możesz pojechać na tych oponach co masz w przyczepie. Zobaczysz czy karawaning o tej porze roku jest dla Ciebie. 

Dioblik
5 godzin temu, vrs napisał:

Ja w poprzedniej przyczepie nie miałem zimowek. 5 lat jeździłem zimą, nic mi się nie przytrafiło. W obecnej zimówki mam.

Myslę że pomagają mi głownie psychicznie. ;)

Co do luzowania hamulca najazdowego to moim zdaniem najważniejsze jest żeby amortyzator najazdowy był sprawny.

Przy hamulcach nigdy nie kombinowałem i nie kombinuję 

@Dioblik

Myślę że pierwszy wyjazd możesz pojechać na tych oponach co masz w przyczepie. Zobaczysz czy karawaning o tej porze roku jest dla Ciebie. 

Właśnie zakupiłem zimówki:) Dzięki Wszystkim za rady!

vrs

Co kupiłeś ?

Dioblik
2 minuty temu, vrs napisał:

Co kupiłeś ?

2 x 185R14C 102/100Q Winterstar 4 VAN Point S ZIMA

Jakiś podprodukt Continentala.