Skocz do zawartości

Pytanie do zimowych caravaningowców


Dioblik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fubek84 napisał:

Jeśli chodzi o opony całoroczne, należy pamiętać że są to opony zimowe z dopuszczeniem do jazdy latem.
Jest to ważne, gdyż większość osób myśli że jest odwrotnie.
 

Coś w tym jest.  Mój cioteczny brat w Subaru Levorg postanowił w środku sezonu letniego przejść z letnich na wielosezonowe i bardzo mocno się zdziwił, Subarak bardzo stracił właściwości prowadzenia,  gdzie do czasu wymiany było super.  Myślę,  że trudniej było by się zorientować,  gdyby przejście nastąpiło np wraz z końcem sezonu zimowego a zarazem z zimówek.Nie Pamiętam producenta tych opon, ale jak Go znam, to.nie wsadził byle czego.

I tak to z godziny na godzinę stracił na stabilności jak by Mu ktoś to pstryczkiem wyłączył.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całoroczne w przyczepie sprawdzając się. Nie miałem żadnych problemów na śniegu ale tak jak Adam pisze - klucz to dobrze wyregulowane hamulce. Zimówki nie zaszkodzą ale przy naszych 2-3 wyjazdach zimą rocznie, nie chce mi się zwyczajnie przekładać kół w kolejnym pojeździe. 

Co do całorocznych w samochodach to na tym forum jest tyle bajek i mitów że aż ciężko byłoby to spisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzedniej przyczepie nie miałem zimowek. 5 lat jeździłem zimą, nic mi się nie przytrafiło. W obecnej zimówki mam.

Myslę że pomagają mi głownie psychicznie. ;)

Co do luzowania hamulca najazdowego to moim zdaniem najważniejsze jest żeby amortyzator najazdowy był sprawny.

Przy hamulcach nigdy nie kombinowałem i nie kombinuję 

@Dioblik

Myślę że pierwszy wyjazd możesz pojechać na tych oponach co masz w przyczepie. Zobaczysz czy karawaning o tej porze roku jest dla Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vrs napisał:

Ja w poprzedniej przyczepie nie miałem zimowek. 5 lat jeździłem zimą, nic mi się nie przytrafiło. W obecnej zimówki mam.

Myslę że pomagają mi głownie psychicznie. ;)

Co do luzowania hamulca najazdowego to moim zdaniem najważniejsze jest żeby amortyzator najazdowy był sprawny.

Przy hamulcach nigdy nie kombinowałem i nie kombinuję 

@Dioblik

Myślę że pierwszy wyjazd możesz pojechać na tych oponach co masz w przyczepie. Zobaczysz czy karawaning o tej porze roku jest dla Ciebie. 

Właśnie zakupiłem zimówki:) Dzięki Wszystkim za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.