Jump to content
Zulos

Truma Combi zawór spustowy

Recommended Posts

Zulos

Cześć,

mój świeżo zakupiony blaszak z powodu mroźnych nocy przechodzi w tryb zimowy. I tu mam pytanie - czy zawór spustowy Trumy ma być tak ustawiony, jak na zdjęciu, tj. górny motylek w poprzek, a dolny przycisk wciśnięty?:

truma_combi_zawór_spustowy.jpg

Jeśli dobrze rozumiem instrukcję w języku poangielskim, to to jest pozycja "bezobsługowa" do automatycznego spuszczania wody w razie, gdyby było zagrożenie oblodzeniem, czyli w przypadku spadku temperatury otwiera się automatycznie. Ale jeśli nawet tak to działa to nie wiem czy u mnie to jest.

Z kolej można manualnie spuścić wodę przełączając motylek z pozycji w poprzek w pozycję wzdłuż - dolny przycisk automatycznie wyskakuje i spust jest otwarty - wówczas otwarty jest permanentnie. Czy trzeba może manualnie to przełączyć, skoro w zimie woda ze zbiornika spuszczona jest całkowicie? Czy zostawić w tej pozycji jak na zdjęciu?

Suzu4x4
39 minut temu, Zulos napisał:

Jeśli dobrze rozumiem instrukcję w języku poangielskim, to to jest pozycja "bezobsługowa" do automatycznego spuszczania wody w razie, gdyby było zagrożenie oblodzeniem, czyli w przypadku spadku temperatury otwiera się automatycznie

dobrze przeczytałeś

39 minut temu, Zulos napisał:

Czy trzeba może manualnie to przełączyć, skoro w zimie woda ze zbiornika spuszczona jest całkowicie? Czy zostawić w tej pozycji jak na zdjęciu?

ja jak nie ma mrozów i  jeżdżę z tygodnia na tydzień to nie spuszczam z bojlera wody tylko uzupełniam na bieżąco przed kolejnym wyjazdem .

Na dłuższe postoje czy jak zapowiadane są mrozy a nie mam włączonego ogrzewania to spuszczam wodę i  pozostawiam w pozycji otwartej.

jjb

Przyjdzie zima to i tak się otworzy czy jest woda czy jej nie ma. Na wiosnę czasami ciężko załączyć mimo że przymrozków już nie ma ale temp już powyżej zera. Są jakieś urządzenia do grzania zaworu, ja polecam butelki PET z gorącą wodą w komorze zaworu.

Suzu4x4
18 minut temu, jjb napisał:

Na wiosnę czasami ciężko załączyć mimo że przymrozków już nie ma ale temp już powyżej zera.

żeby zamknąć zawór  temperatura powinna wynosić  powyżej 7 stopni ,  jest to opisane w instrukcji.

Ja nie miałem nigdy problemu z zamknięciem zaworu.

Zulos

OK - dzięki!

Powtarzam po raz kolejny - człowiek po przesiadce z cycepy na kampera musi od nowa uczyć się karawaningu:D

Na szczęście nie od zera;)