Skocz do zawartości

Truma Combi zawór spustowy


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mój świeżo zakupiony blaszak z powodu mroźnych nocy przechodzi w tryb zimowy. I tu mam pytanie - czy zawór spustowy Trumy ma być tak ustawiony, jak na zdjęciu, tj. górny motylek w poprzek, a dolny przycisk wciśnięty?:

truma_combi_zawór_spustowy.jpg

Jeśli dobrze rozumiem instrukcję w języku poangielskim, to to jest pozycja "bezobsługowa" do automatycznego spuszczania wody w razie, gdyby było zagrożenie oblodzeniem, czyli w przypadku spadku temperatury otwiera się automatycznie. Ale jeśli nawet tak to działa to nie wiem czy u mnie to jest.

Z kolej można manualnie spuścić wodę przełączając motylek z pozycji w poprzek w pozycję wzdłuż - dolny przycisk automatycznie wyskakuje i spust jest otwarty - wówczas otwarty jest permanentnie. Czy trzeba może manualnie to przełączyć, skoro w zimie woda ze zbiornika spuszczona jest całkowicie? Czy zostawić w tej pozycji jak na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Zulos napisał:

Jeśli dobrze rozumiem instrukcję w języku poangielskim, to to jest pozycja "bezobsługowa" do automatycznego spuszczania wody w razie, gdyby było zagrożenie oblodzeniem, czyli w przypadku spadku temperatury otwiera się automatycznie

dobrze przeczytałeś

39 minut temu, Zulos napisał:

Czy trzeba może manualnie to przełączyć, skoro w zimie woda ze zbiornika spuszczona jest całkowicie? Czy zostawić w tej pozycji jak na zdjęciu?

ja jak nie ma mrozów i  jeżdżę z tygodnia na tydzień to nie spuszczam z bojlera wody tylko uzupełniam na bieżąco przed kolejnym wyjazdem .

Na dłuższe postoje czy jak zapowiadane są mrozy a nie mam włączonego ogrzewania to spuszczam wodę i  pozostawiam w pozycji otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie zima to i tak się otworzy czy jest woda czy jej nie ma. Na wiosnę czasami ciężko załączyć mimo że przymrozków już nie ma ale temp już powyżej zera. Są jakieś urządzenia do grzania zaworu, ja polecam butelki PET z gorącą wodą w komorze zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jjb napisał:

Na wiosnę czasami ciężko załączyć mimo że przymrozków już nie ma ale temp już powyżej zera.

żeby zamknąć zawór  temperatura powinna wynosić  powyżej 7 stopni ,  jest to opisane w instrukcji.

Ja nie miałem nigdy problemu z zamknięciem zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.