Skocz do zawartości

Nowość od ?Niewiadowa?


KrzysztofCC

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że to ma być alternatywa dla namiotu. Wyposażenie namiotowcy przecież już mają ?

Cena robi robotę, prawie każde auto pociągnie. 

Pomarańczowy przedłużacz przez okno, lodówka z samochodu, farelka, indukcja i są luksusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 godzin temu, Maras napisał:

Mam odpowiedź:  Cieciówka na bogato :lol:

Sądzę, że równie dobrze, a może nawet bardziej, może służyć jako mobilny punkt usługowy leśnych ssaków.

Swego czasu widywałem kampera z tymi dzielnymi osobnikami, stojącego pod lasem w pobliżu parkingu dla TIR, obok bazy logistycznej Biedronki k. Sieradza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nomadka napisał:

To prawdopodobnie przyczepa pod konkretne zamówienie. Jaką klient chciał taką dostał.

Sugerujesz że pacjent uciekł ze szpitala wiadomej specjalności i zamówił? Na konkretne zamówienie zamawiać coś czego na rynku są setki, tylko że w lepszej wersji?

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nomadka napisał:

Nie wyżywajcie się tak na Niewiadowie. To prawdopodobnie przyczepa pod konkretne zamówienie. Jaką klient chciał taką dostał.

Zosiu jeśli o mnie chodzi to absolutnie się nie wyżywam - lubię co polskie a N-ki od zapiekanek począwszy zawsze darzyłem sympatia oraz doceniałem ich prostotę.  Tyle że prostota nie powinna tyle kosztować - o gustach nie dyskutuję - wygląd jak wygląd każdemu może się podobać co innego ale o aerodynamice to juz należałoby chyba podyskutować.  Nie twierdze też że prosta przyczepa to zło - sam zastanawiałem sie nad składana Esterel czy inna podobna z gatunku folder caravan bo jestem w sumie minimalista i wodotryski w budzie mi niepotrzebne..
Natomiast są też inne aspekty tej  konstrukcji tu uważam że jeśli tak było jak Zosiu piszesz i jest to wer. indywidualna to absolutnie nie ma się czego czepić klient płaci klient żąda,  jednak jeśli to ma być buda dla Kowalskiego to też nie sposób chyba się nie zgodzić że to ewolucja wsteczna nawet rozumując w kategorii samego Niewiadowa  wziąwszy np. produkowane kopie TECa czy Steckermana N-390  a o N 520B Sport - więc jednak Niewiadów potrafił a wrócił do kanciatej nie wyposażonej  "cieciówki"
Środek tej pokazanej w tym wątku Niewiadówki powiedziałbym lata 70te  no może ich koniec a wyposażeniowi to nawet nie - aby nie być gołosłownym  pozwolę sobie wrzucić kilka małych fot mojej byłej  TE-380T rok prod 1978

post-2203-0-44860600-1320356375.jpgpost-2203-0-55261400-1320356377.jpg

post-2203-0-60090600-1320356374.jpgpost-2203-0-68642000-1320356376.jpg

post-2203-0-88502100-1320356373.jpg

Więc jeśli wykluczyć wersje indywidualną pod klienta  to chyba wyłącznie należałoby przyjąć jako jedyną sensowną wersje kol. Cathay 

16 godzin temu, Cathay napisał:

4. Zrób jeszcze wersję DIY. Czyli sprzedawaj pustego ping ponga a ludzie zrobią w nim co chcą. Skoro z busów majsterkowicze robią zajefajne kampery, to i w budce też zrobią cuda. 

co w sumie też nie jest głupie i uważam że ma sens - tyle że cena nowej musiałaby wg mnie oscylować max ok 20000zł  - niestety graty wyposażenia mocno kosztują i żeby to zrobić to drugie tyle trzeba władować lub więcej albo jeśli komuś odpowiada przyjąć że mamy prostą budkę w standardzie składanej Esterel czy innego folder caravan którego pozbawiono składania co wydaje mi sie minusem 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, smok_wawelski napisał:

Więc jeśli wykluczyć wersje indywidualną pod klienta  to chyba wyłącznie należałoby przyjąć jako jedyną sensowną wersje kol. Cathay 

co w sumie też nie jest głupie i uważam że ma sens - tyle że cena nowej musiałaby wg mnie oscylować max ok 20000zł  - niestety graty wyposażenia mocno kosztują i żeby to zrobić to drugie tyle trzeba władować lub więcej lub jeśli komuś odpowiada przyjąć że mamy prostą budkę w standardzie składanej Esterel czy innego folder caravan którego pozbawiono składania co wydaje mi sie minusem 

 

Jak dla mnie nie jest to przyczepa kempingowa - nie ma nawet kuchni, lodówki, gazu, nie mówiąc o toalecie stąd jedyne logiczne wytłumaczenie, że to przyczepa na zamówienie klienta. Inaczej musiałabym włączyć krytykę., a na indywidualne doposażenie jakoś specjalnie nie widzę miejsca?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda - dlatego pisałem tak że można doposażyć, ja widzę w niej mozliwiośc i zlewu i kuchenki i lodówki oraz ogrzewania - fakt na łazienkę trudno trochę by było ale to też wynika z jej rozmiarów.
Natomiast najważniejsze pytanie dla mnie jest w tytule wątku i brzmi - Nowość od ?Niewiadowa?  i tu faktycznie masz Zosiu racje że nasze odniesienia i przyjęcie że to Niewiadów mogły być całkowicie blędne a uwagi i porównania tej pokazanej budki nie dotyczą Niewiadowa lecz wytworu f-my XYZ  bowiem to że w tle stoi N-ka tego absolutnie nie dowodzi  :) 

Nie wiem jak Koleżeństwo ale ja w sumie zasugerowałem się tytułem i dalszymi postami wiec czuję się w obowiązku przerosić Niewiadów za to domyślne  porównanie bowiem nigdzie nie powiedziano jasno że to wyrób tej firmy.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I można sobie ją kupić!

Opis
Kolejna NOWOŚĆ:
LAZUR Przyczepa Kempingowa 4 lub 6 osobowa.
Grube ściany sandwich, które latem chronią wnętrze przed nagrzaniem a w niskich temperaturach także doskonale izolują.
Główne przeznaczenie przyczepy jako stacjonarna na pola kempingowe z istniejącym węzłem sanitarnym lub jako domek gościnny na działkę. Charakter stacjonarny przyczepy wynika z braku hamulca najazdowego.
Zewnętrzne wymiary: długość 530 cm, szerokość 220 cm, wysokość 251 cm
Wewnętrzne wymiary: długość 410 cm, szerokość 205 cm, wysokość 181 cm
UWAGA ! Dopuszczalna masa całkowita 750 kg - przyczepa lekka nie wymaga przeglądów technicznych.
Waga przyczepy 700kg
Wyposażenie standardowe:
Szafka kuchenna. Duże łóżko trzyosobowe składane na dwie kanapy i stolik w rozmiarze 150/200. Szafa ubraniowa. Pod sufitem zamykane szafki. Pomieszczenie, skrytka lub zamykana toaleta chemiczna, w opcji 6 osobowej miejsce na łóżko piętrowe. Dwa okna dachowe z moskitierą i roletką.
Wszystkie atermiczne okna są otwierane i uchylne.
Instalacja elektryczna 230V. Oświetlenie wewnętrzne oraz zewnętrzne ledowe. Wtyczka do samochodu 13pin. Koło podporowe, podpory stabilizujące 4 sztuki
Przyczepa posiada komplet dokumentów do rejestracji: homologację producenta. Koszt rejestracji tylko 120zł.
Dostarczamy przyczepy do klienta. Bardzo niski koszt dostawy.
4 os. Cena netto 29.999zł = 36.900zł brutto
wersja 6 os. Cena netto wyższa o jeden tys.zł.
Przyczepa dostępna od ręki.
Zapraszam do Leszna, Everest. Przyczepy-Outlet.

 

https://www.olx.pl/oferta/lazur-nowa-przyczepa-kempingowa-4-lub-6os-lekka-dmc-750kg-od-reki-vat-CID5-IDHs05K.html#03f9bfd848;promoted

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Cathay napisał:


Grube ściany sandwich, które latem chronią wnętrze przed nagrzaniem a w niskich temperaturach także doskonale izolują.

To mnie przekonało. Czemu inni producenci na to jeszcze nie wpadli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotrekm13 napisał:

To mnie przekonało. Czemu inni producenci na to jeszcze nie wpadli ?

Jak mnie zacytowałeś to wyszło jakbym ja te durnoty w tym ogłoszeniu pisał. Poczytajcie ogłoszenia tego sprzedawcy i okazuje się ze zachowują się jak typowy Mirek z giełdy, pisząc głupoty i próbując oszukać na każdym kroku. Nawet przyczepy nie wymagające via tola sprzedają! Więc nie dziwota że na łóżku dwuosobowym kładą cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiemy.

Wymiary wewnętrzne 410 x 205 cm są identyczne jak dla N-Cross. Podobieństwa w rozmieszczeniu elementów itd.

Mamy bowiem:

410.jpg.6cc13398635f4cfddf909175da1acb23.jpg

Lazur.jpg.6f889021e7bdd42c88e2ae7a9be4f4bb.jpg

ncross.jpg.55988f55f9b52ca535ce427d6b24605b.jpg

Według mnie to produkt z fabryki w Niewiadowie. Podstawowa platforma najprawdopodobniej jest dla obu przyczep jedna i ta sama.

Chyba wspólnie mieliśmy nosa, że to nie dla Nas.

Z oferty sprzedaży https://www.olx.pl/oferta/lazur-nowa-przyczepa-kempingowa-4-lub-6os-lekka-dmc-750kg-od-reki-vat-CID5-IDHs05K.html#03f9bfd848;promoted wynika, że:

"...Główne przeznaczenie przyczepy jako stacjonarna na pola kempingowe z istniejącym węzłem sanitarnym..."

Stacjonowanie na kempingu może tak :niewiem: ale czy do karawaningu się nadaje? Mocno wątpliwe.

52 minuty temu, KrzysztofCC napisał:

Ciekaw jestem gdzie ma spać tyle osób. Nawet jeśli zakładają ze 2 na łóżkach piętrowych, 3 na łóżko głównym to gdzie ta ostatnia..?

Ostatnia osoba czuwa by spać mogli inni.

51 minut temu, vrs napisał:

...strażnik. Trzyma wartę :]

A gdzie? Ano tu:

empty.jpg.be1f795cb803c7b790c4ffa56e1636a6.jpg

Czas pokaże czy produkt o takim przeznaczeniu znajdzie nabywców.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.