Skocz do zawartości

Majówka ? może wiosenny weekend w Krakowie...


jedrek101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieje że ktoś mnie jeszcze pamięta:)

Mam zamiar wybrać się na wiosnę do Krakowa,  żona oraz chłopaki nigdy nie byli na polu w stolicy Polski :)

Patrzyłem po cenach kempingów - to apartamenty są tańsze jak pole namiotowe. Zna ktoś jakąś tanią lokalizację na 2 3 dni w okolicach majówki?

Pozdrawiam Wszystkich miłośników karawaningu

Jędrek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ceny kempingów w Kraku i Wieliczce  są z kosmosu - masz niewielki wybór Adam, Smok,  Krakowianka, Clepardia
Najtańsza będzie chyba Krakowianka https://www.krakowianka.info/cennik/camping   GPS: 50.015178074682034, 19.924389689791077  - to stary camping fajnie położony w parku zasłonięty  domami od zakopianki w poblizu Biedra i Pizzeria
Na przystanek tramwajowy 4min z buta i 20min tramwajką pod Wawel i bardzo dobra baza wypadowa na Wieliczke i Oświecim   czy Energylandie jak z dzieciakami

Nie wiem jaki tam obecnie jest ze standardem sanitariatów -  jako tubylec po prostu nie bywam :) popytaj ludzi co bywali na corocznym  na Smoczym Zlocie znajdziesz watki zlotowe na forum

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem poza miastem znajdzie ten i inne - będzie znacznie taniej, sądzę że ok.30-40% taniej niż niczym nie uzasadnione kretyńskie ceny kempingów w miescie, ceny  parkingów w ścisłym centrum to zresztą też koszmar.

Może właśnie warto rozważyć dojazd lub opcje żeby dojechać na P+R i w miasto komunikacją publiczną.

P+R kosztuje bez KKMki dychacza i jednocześnie jest biletem na komunikację miejską http://kmkrakow.pl/parkuj-i-jedz.html

Rodzinny bilet MPK jest tani 16zł ale niestety tylko weekendowy. http://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/cenniki-biletow-jedno-i-wieloprzejazdowych/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kempingi w Krakowie rzeczywiście drogie - zaproponowano Ci "Naszą Dolinę" w Sułoszowej koło Pieskowej Skały - fajna miejscówka, blisko Ojców a i do Krakowa przez Skałę niedaleko. W Krakowie wjedź na parking w Galerii Krakowskiej przy dworcu PKP i stąd masz wszędzie blisko.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



..... na parking w Galerii Krakowskiej przy dworcu PKP i stąd masz wszędzie blisko.

Parking sensowny i cena jeszcze nie śródmiejska

Natomiast z bliskością trochę bym polemizował bo "do mnie" ma ok 2,5km a od tramwajki 500m



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiosny Kraków zdąży zbankrutować, przyjedziecie pooglądać zgliszcza. już teraz na starym mieście jakaś część szeroko rozumianej oferty turystycznej padła :(

W PL to ja mam wrażenie, że w ogóle ceny kempingów vs ceny kwater są odwrócone. W wielu miejscach kraju jest taniej wynająć kwaterę niż pojechać na kemping. ktoś w innym wątku niedawno cytował cennik jakiegoś parkingu w Zakopanem, cena za parking dla campera 80zł + prąd 10. W tej cenie są kwatery dla 2 osób, a na parkingu nawet nie ma sanitariatów...  Dla porównania w Niemczech płaciłem za podobny camperpark 8€, we Francji i Włoszech po 10€, cena 2 razy niższa niż w PL, a były sanitariaty i prysznice.

Ja osobiście często zamiast kempingu w PL, wybieram kwatery. Nie mam wewnętrznego parcia, że koniecznie musi być camping. W wielu przypadkach kwatery są ciekawszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha... pisząc o Krakowiance miałem napisać że w Transexpresie oddalonym o 400m wynajmie się prawie za tę cenę komfortowe studio default_smile.png

Lokalizacje polecałem bo jak robiliśmy zloty Sharana to ludzie bardzo sobie chwalili spokojna okolicę i bezproblemowy dojazd do centrum oraz do Solniczki default_smile.png

Ale oczywiście rozumiem założyciela wątku że woli z przyczepą ja też tak zawsze wolałem choć faktycznie ekonomicznego sensu to wielokrotnie nie miało default_smile.png

 

A jak już odjeżdżamy od Smoczogrodu i mówimy o Solniczkach to może Szczyrzyc nad Stradomką bo bocheńska solniczka nie wiem czy nie ciekawsza od wielickiej a tutaj camp Na Wierzynka też nie jest najtańszy default_smile.png

 

Czasu na wybór trochę macie na pewno coś wybierzecie pod siebie a tak czy inaczej nie ulegajcie pesymistycznym wizjom mojego Ziomka i przybywajcie do grodu Kraka lub w jego okolice default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zamościu wychodzi sie na dwór. Jak byłam mała pojechałam na wakacje do rodzinki w okolice Leżajska. Ciocia co rano mówiła, że po śniadaniu pójdziemy na pole. I tak obiecywała ze 2 tygodnie a chodziliśmy po mieście, po parku... w końcu kiedyś pytam no to kiedy wreszcie zabierzesz nas na to pole????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 21:40, jedrek101 napisał:

Zna ktoś jakąś tanią lokalizację na 2 3 dni w okolicach majówki?

Znam i mogę polecić.

Miejsce znajduje się na terenie Krakowskiego Klubu Kajakowego "Kolna". Ten obiekt nie widnieje jako camping, ale z uwagi na fakt, że odbywają się tam różne kajakowe imprezy, jakiś czas temu przygotowano plac pod kampery i przyczepy, którymi nierzadko zawodnicy z ekipami przyjeżdżają na mistrzostwa.
Teren jest równy, porośnięty trawą. Znajdują się na nim skrzynki do podłączenia energii (klasyczne gniazdka 230V). Teren przeznaczony pod tą formę wypoczynku znajduje się tuż nad brzegiem ślepego kawałka Wisły, zatem trzeba uważać podczas pobytu z dziećmi. 
Z racji przygotowywania zlotu na terenie Kolnej, byłem tam ze znajomymi w tym roku dwa razy i zapewne wrócę, bo teren jako baza wypadowa do zwiedzania Krakowa jest super. Tuż za płotem obiektu biegnie ścieżka rowerowa, która wzdłuż Wisły prowadzi do samego centrum miasta. Blisko jest do Tyńca czy np. do kamieniołomu Zakrzówek. W sierpniu byliśmy z żoną na Kolnej sami. Zero kogokolwiek ? Za trzy doby (dwie osoby) zapłaciliśmy 120 zł.
Będąc gościem na polu korzysta się z sanitariatów w pobliskim budynku gdzie są szatnie dla sportowców. Jest wc i prysznice (typowo sportowe - nie ma osobnych kabin). Tam też jest ujęcie wody do zatankowania. Nie ma punktu WC chem. Sam ośrodek dysponuje hotelową restauracją, ale to już inny temat. Jest też mini plac zabaw. Dodatkową atrakcją na miejscu jest możliwość przyglądnięcia się treningom kajakarzy, a w sezonie sam ośrodek przy torze prowadzi punkt z małą gastronomią. ?
Z uwagi na bliskość węzła, dojazd zupełnie bezproblemowy.
Pinezka z lokalizacją
Gdyby ktoś chciał skorzystać, podam namiary na osobę, która zajmuje się tymi tematami w ośrodku.

17.jpeg

35.jpg

2.JPG

6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.