Skocz do zawartości

Ktoś uszkodził tylny narożnik mojej staruszki...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

35 minut temu, filipert napisał:

Wyszło bardzo dobrze ?

Doraźnie jest OK

Dziękuję. 

A jak się sprawuje przyczepa z 1978?

10 lat temu zaczynałem od najprostszego Buerstnera z 1977, który przejechał w parę dni około 1700 km po Polsce. Frajda totalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widywałem przyczepy u handlarzy, które przygotowane na sprzedaż były gorzej naprawione niż Ty (amator) naprawiłeś doraźnie w 3 godziny w warunkach polowych :) 
Może jednak masz talent? Tak czy inaczej docenia się, że posłuchałeś rad, aby nie używać pianki i silikonu. Gratulacje ! 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jerrylin napisał:

Widywałem przyczepy u handlarzy, które przygotowane na sprzedaż były gorzej naprawione niż Ty (amator) naprawiłeś doraźnie w 3 godziny w warunkach polowych :) 
Może jednak masz talent? Tak czy inaczej docenia się, że posłuchałeś rad, aby nie używać pianki i silikonu. Gratulacje ! 


 

No w 3 i pół, bo jeszcze przedtem musiałem wyciąć kilka blaszek. Ale te 3h to w maseczce po nos ?

Dziękuję za miłe słowo, jerrylin.

P.S. też widziałem takie sztuki 

33 minuty temu, jerrylin napisał:

 

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 20:43, cityflipper napisał:

A jak się sprawuje przyczepa z 1978?

Sprawowała się zupełnie dobrze - po remoncie jeździłem sporo czasu wsio ok suchutko ori sprzęty sprawne - pożegnalny rejs to wrzesień 2019 Dolny Śląsk i kawałek Czech ale wiem że dalej się dobrze sprawuje u nowych właścicieli pod Grybowem  - to zielone bydle na niderlandzkich blachach wygryzło ją wiosna 2020 z mojego podwórka :)

 

te-380.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, smok_wawelski napisał:

 ...to zielone bydle na niderlandzkich blachach wygryzło ją wiosna 2020 z mojego podwórka :)

 

 

Przyczepa o tym kształcie to musiała dawać spory opór, choć sharanowaty i tak ma lepiej niż klasyczna osobówka.

No ale ten zielony wygryzł ją i zastąpi, czy tylko wywiózł? 

Przy okazji (też żeby nie robić offa) mam pytanie w nawiązaniu do mojej niedawnej akcji. Blacha tylnej ściany na samym dole jest zawinięta pod kątem prostym i tworzy szczelinę około 1cm względem płyty. Szczelina jest równa na całej długości tylnej ściany. I teraz jak odciągałem listwę narożną w celu jej naprostowania, to wiadomo listwa odciągała też lewą część tylnej ściany. Zatem, czy powinienem nałożyć jakiejś spoiny w odcinki tej szczeliny na dole żeby ściana tylna była sztywniejsza? Czy zostawić tak jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony zastąpi :)   Za Sharanem praktycznie jej nie czułem ten stary kiosk warzywny był lekki 

Przypuszczam że to kapinos i odlazł  - w starszych przyczepach przylegał i był zwykle bity zszywkami do ostatniej listwy podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Jak możesz to pstryknij fotę ..

Witaj, 

no to ległem pod budke żeby zrobić zdjęcie ale widzę, że teraz jest inaczej . Rant blachy względem płyty podłogowej odstaje teraz ledwie 2-3mm. Pewnie patrzyłem na to na szybko, gdy jeszcze listwa narożna odstawała wraz  z tyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne - listwa dociągnęła i blacha doszła

Ale nawet tę mniejsza szczelinę pasowałoby załatać

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoicie zabezpieczyłeś temat na czas zimowy. Teraz będziesz miał spokojny okres na poczytanie głębi forum i przygotowanie do wiosennego remontu, a cepka jeszcze długo posłuży.? Gratki ?dla Ciebie. I pozdrowienia z Rygi?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.