Skocz do zawartości

Plany wakacyjne Anno Domini 2007


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

A czy ktoś ma doświadczenia na norweskich trasach.

 

Czy lepiej Gdańsk -Szwecja - prom i dalej do Norwegii, czy lepiej Niemcy-Dania-Norwegia na kólkach, zaczynam planować trasę na 3 tygodnie.

Koszt wynajmu kampusiów na już zabija i liczymy koszty.

 

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

polecam trasę Niemcy - Szwecja promem z Sasnitz do Treleborg. Płynie się ok 3,5 godziny. Most w Dani jest podobno drogi a i tak nic nie widać bo jedzie się tak jakby w tunelu ( most obudowany ściankami od wiatru ). W 2004 jechałem: Litwa. Łotwa, Estonia, Finlandia, Norwegia ( North Cup ) i w dół czyli Norwegia, Szwecja, Niemcy, Polska. Przepiękna trasa tylko mało czasu na zwiedzanie bo km mnóstwo. Było tego wszystkiego ok 7.000 km. Ale jakie wrażenia !!! ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) czsem pojedzie się to tu, to tam ;) ja i moja rodzina preferujemy tylko ten rodzaj wypoczynku i turystyki a jeżdżąc już 11 lat z własną przyczepą to trochę się już pojeździło. No cóż ;) oby tak dalej !!! tego życzę sobie i wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziękuję Cosin, widzę, że bedę dużo Ciebie pytać,

też rozważam właśnie prom z Niemiec .

Mam pytanie czy mogę pomęczyć cię jeszcze o ciekawe miejsca, gdybyśmy jechali od Oslo do Bergen i potem wyzej.

Do North Cup nie mamy zamiaru jechać, za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia jest tak piękna, że szkoda czasu na obozowanie dłuższe niż 24 godziny w jednym miejscu. A do 24 godzin nikt Cię nie ruszy z miejsca bo tam jest takie prawo. Przejechałem Norwegię drogą nr 6 z North Cup aż do Szwecji i nocowałem tylko 1 raz na campingu. Pozostałe 10 noclegów stawaliśmy na pięknie położonych parkingach lub miejscach gdzie tylko pozwalały na to warunki techniczne.

Ale na taką podróż trzeba się odpowiednio przygotować ! ;)

 

[ Dodano: Sob 03 Lut, 2007 10:08 ]

na stacji paliwowej nie ma sensu nocować bo są gęsto rozsiane fajne parkingi, puszczę jakieś fotki jak zeskanuję ( niestety fotografowałem jeszcze analogiem ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokładnie Artur tak jak pisze Cosin w Skandynawii jest takie prawo ;) pod warunkiem, że nie zanieczyszczasz śodowiska naturalnego , a to jest dla mnie naturalne.

Rumunia jak na razie nie jest w kręgu moich urlopowych zainteresowań, w tym roku fiordy i nic nie jest w stanie raczej zmienić naszych planów.

 

Że drogo zdaję sobie z tego sprawę, zaliczyliśmy już Danię więc pewnie podobnie.

Wszelkie spostrzeżenia jednak mile sa widziane, bo co kilka głów , to nie jedna czy dwie.

 

Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2004 jechałem: Litwa. Łotwa, Estonia, Finlandia, Norwegia ( North Cup ) i w dół czyli Norwegia, Szwecja, Niemcy, Polska.

 

Napisz coś więcej o tej wyprawie, pliz?

Marzy mi się podobna trasa, ale rozszerzona o Wyspy Owcze i Islandię ;)

W tym roku będę pewnie testował kampera i przygotowywał do dalszej wyprawy, ale w przyszłym mam nadzieję, że się uda.

Pozdrawiam

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kilka fotek z Norwegii, jednak okazało się, że więcej mam na kamerze nakręcone ;) ale podzielę się kilkoma fotkami ;)

 


jeden z parkingów w Norwegii ( jeszcze z poprzednią przyczepą )

post-8234-imported-cfd2b56a-efc7-477e-98e0-d35497a07b38_thumb.jpg

 

jest ich w północnej części mnóstwo

post-8234-imported-bb0a37fa-caab-4a8a-a8d2-bc1333a58d35_thumb.jpg

 

to był nocleg na kolejnym parkingu

post-8234-imported-4edf8d45-4d0e-4ed9-9d7f-cb3bd0c250f2_thumb.jpg

 

miejsce przejścia przez linię koła polarnego

post-8234-imported-483a4011-3d0d-4ad4-bf17-2b0d0dc8cc51_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO Cosin cudownie,

coraz bardziej się zapalam ;)

 

Jeszcze pytanie - czy w Skandynawii jest możliwość tankowania LPG ????

 

Bo mi chodzi po łbie taki "hamerykański" kamper ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o LPG w całej skandynawii, tylko benzyna i olej, ceny aktualnej nie podam ale w 2004 roku kształtowała się ok 6,0 zł / litr.

jeżeli chodzi o wodę to tankowałem do zbiornika w przyczepie, który zabudowałem przed wyjazdem ( 50 l. ) na stacjach i nie było z tym żadnych problemów. Warto jedynie mieć przy sobie trochę węża lub konewkę. Spust ścieków na wyznaczonych stacjach w wyznaczonych miejscach, ale nie ma z tym problemu. Zakupy polecam robić wjeżdżając do miasta - jest taniej. Jazda jest spokojna ( małe natężenie ruchu ) ale wolna ( zakręty, podjazdy itp. ) Raz mi się trafiło, że skończyła się droga główna i albo się wracasz ( nie wiadomo gdzie ) alebo płacisz za prom ( ok 30 euro ), ale dla dzieci fajna odskocznia i kolejna przygoda. To jednak było gdzieś na północy ( nie pamiętam miejsca ). I uwierzcie mi, czym wyżej na północ tym piękniej !! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Cosin to już teraz nie wiem.

Właśnie dostałam wiadomość, że na większych stacjach w Norwegii jest LPG.

KOleżanka , która tam mieszka teraz się ze mną skontaktowała i tak twierdzi.

Ma sprawdzić jeszcze czy w SZwecji jest.

Hmmmm poczekamy to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam mieszka to wie lepiej ! Ja szukałem i nie znalazłem. Też mam instalację LPG. Niech dobrze sprawdzi bo to mogą być dystrybutory z gazem ziemnym. Ja czytałem że LPG jest tylko dla autobusów i sam. dostawczych ciężarowych i nie jest dostępny dla sam osobowych indywidualnych. Może tak jak w Niemczech trzeba znać dokładnie na której stacji jest LPG i w którym to jest mieście ;) na to nie miałem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.