Skocz do zawartości

wyjazd na Ukraine


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nie często się odzywam ale temat Ukrainy mocno mnie zaciekawil. Byłem tam kilka razy i z chcecia również wybral bym się przyczepka, tak wiec z chcecia również dolacze.

Co do informacji praktycznych dotyczących warunkow na Ukrainie,campingow itd. chyba warto by spytac samych ukraińcow.

Oto strona ukraińskiego portalu karawaningowego:

 

http://www.autocamper.com.ua

 

Może tu uda się uzyskac ciekawe informacje?

A kierunek .... może sam Krym? :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam

no stronkę www maja ale ja przyczepy na ukrainie nie widziałem:)

był znak na drodze miedzy Stryjem a Lvovem w prawo na pole namiotowe!

na Ukrainie łatwiej rozbić sie na jakiejś prywatnej parceli mają mnóstwo pól i łąk więc coś sie znajdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidlowo mowisz. Latwiej tam o postawienie budki na czyjejs posesji niz o jakikolwiek kamping, a ze ludzie laskawi i przyjacielscy wiec o nocleg w czasie drogi trudno nie bedzie. Natomiast na samym Krymie wiem ze campingi sa np. w bardzo obecnie popularnym Kazantipe, poza tym pod Jalta sa campingi np.w miejscowosci Mizchor, kolo Jewpatorii w miejscowosci Sołnyshko tez byl camping. Inna sprawa to w jakim sa one stanie, ale mysle ze jesli poszperamy na ukrainskich stronach to uda sie uzyskac blizsze informacje.

Generalnie mysle ze skoro turystyka pod namiotami w czasie sezonu na Krymie kwotnie w pelni (o tym mam wiadomosci z tego roku), wiec podejrzewam ze miejsca dla budek tez spokojnie sie znajda :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że się zrzucimy na forum po 100 hrywien i sie kupi jakąś działkę na Ukrainie zarobi profesjonalny Camping posatwi Reaktor Atomowy żeby korków nie wybijało i bedzie Busines na maxa:)

a tak poważnie to trzeba by nawiązać kontakt z Ukraińskim Caravaning Clubem i może wybrac sie na współny zlot w 2010.?

myśle że by sie znalazło paru chętnych:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest troche jak Borys napisal, ale cos ostatnio jakos cicho...

http://www.autocamper.com.ua/forum/

Przegladam czasem, niestety kempingow za bardzo nie pokazali...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Krymu ,ale kamperkiem dla ciekawych rozpoczęta relacjua TU

 

odnośnie kepmingów to jest ich troszkę na krymie ,ale to tylko nazwa kemping i nie ma nic wspólnego z kempingiem spotkałem sporo ludzi z przyczepami, którzy stali na dzikich plażach i spędzali tak wakacje,jeżeli będziecie mieli pytania służę pomocą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od plaż. Odnośnie wody to nieraz trzeba jeździć po parę km z bańkami

Prąd to już tylko własny agregat.

Na niektórych plażach wyglądających na dzikie , ale nie są to strikte dzikie postawiona są prowizoryczne bary i wtedy opłata za wjazd na taką plażę to 10-20 hrv za zamochód.

Plaże takie są na zwłasza za miastami.Sam pare razy korzystałem z agregatów w jakie mają na wypsażeniu te bary.

Większośc ludzi stoji tam po tydzień i więcej i jakoś dają sobię radę w takich warunkach.

Plusem takich plaż jest mały natłok ludzi większość przyjeżdża samochodami na jeden dzień i nie zostają na noc wieczorkiem plaże prawie puste

Na Ukrainie nie ma kepmingów takich jak u nas. Nazwa kempingu oznacza ,albo płatne skupisko ludzi bez dodatkowych wygód albo plac do pozostawienia samochodu

lub prowizoryczne drewniane domki dla ludzi którzy nie mają namiotów i przyczep.

Spotkałem dwa czy trzy kempingi gdzie można było się podłączyc pod prąd i była ciepła woda na jednym był nawet internet ale opłata za samochód i ludzi to wydatek ok 100 hrv

Wolałem korzystać z bezpłatnych plaż :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda na to że podróż będzie przedstawiała się raczej jak prawdziwa wyprawa i liczyc można wyłącznie na siebie. Ale mieszkania na plazy nie zastapi chyba nic :hmm:

Teraz tylko dobry plan zwiedzania, spis co gdzie można zobaczyc, gdzie czego spróbować i ..... w droge! ;)

Popytam znajomych Ukraincow co polecaja na Krymie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys atrakcje do zwiedzania od Teodozji do Sewastopola to znajdziesz w każdym przewodniku.Miejsc do parkowania przy tych atrakcjach to napewno nie znajdziesz z przyczepką mnie było trudno kamperem .Ze względu na usytuowanie góry i dojazd do miasteczek turystycznych to zjazdy wąską drogą nieraz 10% w dół . Wszędzie totalna komercja jednak warto zobaczyć to co poleca płw krymski.Opcja zostawiasz przyczepkę i robisz wypady do ciekawych miejsc a na noc powrót. Turyści ukraińscy preferyją przylądek Kazantyp i Tarhankut okolice Oleniewki to miejsca gdzie moźesz poobcować z dziką naturą i nie jest tak tłoczno.Turyści Ukraińscy preferują te dwa przylądki na postój i odpoczynek z przyczepką na dzikich plażach.Jak sprecyzujesz sobie plan podróży odnośnie konkretnych miejsc pytaj tu albo na skypa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.