Skocz do zawartości

Naprawa oraz identyfikacja movera.


skaczacy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zepsuł mi się mover, mianowicie na odciągniętej rolce od koła się kręcił kiedy go dostawiłem do koła przestał się kręcić. Słychać że silnik pracuje ale nie kręci się rolka więc pewnie padła jakaś zębatka lub przekładnia. Ogólnie to nie mam pomysłu jak się zabrać do naprawy czegoś takiego, nawet nie wiem co to jest za mover. Przyczepa LMC 555K1 z 2002 r. Mover wygląda jak na zdjęciach poniżej. Czy ktoś potrafii go zidentyfikować ? Ewentualnie czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jak zdemontować silnik?

IMG_20201023_171231.jpg

IMG_20201023_170916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Mover Powrtouch na pilocie też jest taki napis. Czy ktoś ma pomysł jak takie coś rozebrać ? Dzięki Darku za linka.

IMG_20201023_175419[1].jpg

Edytowane przez skaczacy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, skaczacy napisał:

Ewentualnie czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jak zdemontować silnik?

Najwygodniej będzie zdemontować cały mover albo chociaż połówkę (odkręcasz śruby na prętach łączonych obie strony) i mieć wszystko na wierzchu, masz tam kilka śrub mocujących do ramy - nic trudnego. Potem odkręć obudowę przekładni, nie pamiętam czy ten model ma zębatkę czy łańcuch. Będziesz miał wszystko na wierzchu i będzie wiadomo co sypnęło się. Są handlarze którzy mają części, albo może się okazać że jest to coś prostego co dorobi każdy tokarz - to juz kolejny etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, golob napisał:

Są handlarze którzy mają części, albo może się okazać że jest to coś prostego co dorobi każdy tokarz - to juz kolejny etap.

Właśnie trafiłem ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/mover-naped-do-przyczepy-truma-te-montaz-CID5-IDF21aT.html#4de8b9544d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winowajcę, po rozebraniu silnika okazało się że element zabezpieczający silnik jest połamany, czy ktoś wie czy w pl go dostanę? Czy lepiej odrazu pisać do producenta?dd60d08d51efb6f453cfa5f979e971ea.jpga48e01c2247f30393f5b5457befcca1e.jpg

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, skaczacy napisał:

nalazłem winowajcę, po rozebraniu silnika okazało się że element zabezpieczający silnik jest połamany, czy ktoś wie czy w pl go dostanę? Czy lepiej odrazu pisać do producenta?

Na ebay koszt ok 20E + wysyłka, przykładowo:

https://www.ebay.ie/itm/Caravan-Mover-Motor-Gearbox-Metal-Coupling-set-Powrtouch-classic-1-2-3-4-5-6-7/203077053700?hash=item2f4855ed04:g:zHQAAOSwH~ZfJABG

Ewentualnie zapytaj tego handlarza co filipert podsyłał (tylko żeby nie cenił tego jak złoto):

https://www.olx.pl/oferta/mover-naped-do-przyczepy-truma-te-montaz-CID5-IDF21aT.html#4de8b9544d

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem pytanie do tego handlarza, popytam chłopaków co robią na maszynach u nas jest dużo firm cnc, może mi się uda to gdzieś dorobić. z dwojga złego dobrze że to tylko takie zabezpieczenie, silnik się kręci bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, kupiłem ten cały element za 65 zł z wysyłką u tej osoby z linku w postach powyżej(dla zainteresowanych link do uzytkownika https://www.olx.pl/oferty/user/4Mrb/). Zmontowalem i wszystko działa, trochę go jeszcze nasmaruje bo coś tak w jedną stronę dziwnie pracuje jak by guma o coś tarła.

Filmik z dzisiejszych nocnych już testów.



Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.