Skocz do zawartości

Toaleta we właściwym miejscu


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wiele się nauczyłem o układach przyczep i poznałem kilka nietypowych rozwiązań, jednym z nich jest, właściwa według mnie, kolejność urządzeń w łazience, którą znalazłem w marce Dethleffs:

Dethleffs_560FMK_Toilet1.jpg.320b89f0e92ddfa8478b09a65aa2f533.jpg

Dla mnie ten układ jest nie tylko praktyczniejszy w powszechnym użytkowaniu ale też rozwiązuje w moim przypadku kilka dodatkowych kwestii.

Oczywiście odnoszę się do zdecydowanie bardziej popularnego układu "przez prysznic do toalety".

Jak znam życie, to rozpocznie się dyskusja o wyższości marchewki nad pietruszką ;) (i dobrze) ale mam prośbę o informację:

 

Jakie marki i ewentualnie kiedy oferowały takie rozwiązanie jak powyżej?

Edytowane przez filipert
dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sokes napisał:

 wydaje mi się, że przyczepa w tym układzie ma 250cm szerokości dlatego takie rozwiązanie nie jest możliwe we podobnych modelach francuz + łazienka z przodu

Ale szerokość tutaj raczej nie ma znaczenia. Łazienki są chyba te same a z szerokością danego modelu, rośnie szerokość łóżka. 

Jeśli chodzi o powód umieszczania toalety na przedniej ścianie, to sądzę, że powodem jest skos i taki układ może być bardziej ergonomiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Jakie marki i ewentualnie kiedy oferowały takie rozwiązanie jak powyżej?

Moim zdaniem tylko Dethleffs. To się nazywa „alternatywna łazienka”. 

Wrzuć w Google „dethleffs alternatives bad” 

występuje to tylko w modelach 560fmk albo 650fmk, na zamowienie.

Bardzo rzadki układ, widziałem taką przyczepę może raz na kempingu.

Gdybym miał wskazać jedną rzecz którą bym teraz zamówił inaczej to właśnie byłaby ta większa łazienka. Mam zwykłą i żałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, vrs napisał:

Tak, racja. Jeszcze w 530FSK. 

Dziwi mnie, że w innych modelach tego nie oferują. Duży minus u detka za brak czegokolwiek z prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Dziwi mnie, że w innych modelach tego nie oferują. Duży minus u detka za brak czegokolwiek z prysznicem.

Prysznic masz w pakiecie. Nawet spory ale z zasłonką. A ta inna łazienka ma kabinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, vrs napisał:

Prysznic masz w pakiecie. Nawet spory ale z zasłonką. A ta inna łazienka ma kabinę. 

Pisząc prysznic mam na myśli osobną kabinę. Bo taki prysznic z zasłonką to mam i u siebie, ale prysznicem tego nie nazwałbym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek00 napisał:

Pisząc prysznic mam na myśli osobną kabinę. Bo taki prysznic z zasłonką to mam i u siebie, ale prysznicem tego nie nazwałbym ;) 

A Ok, to rzeczywiście układów z osobną kabiną jest mało u wszystkich producentów. Co uważam za słabe.

W Detku akurat chyba jest nawet takich układów więcej niż u innych bo są te wspomniane powyżej które mogą mieć duża kabinę jako opcję

Poza ww. są te same układy co u pozostałych producentów. 

Wszyscy to samo robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgadzam się ze np Camper  540qmk mogłoby mieć duża łazienkę choćby w opcji. 

Są modele z łazienkami na tyle w Nomadzie i Beduinie (tu widzę tez wspomniany 540qmk ale już z Alde wiec cenowo to jest kosmos)

Edit

Za Alde w Bedunie Samdinavia jeszcze sie dopłaca...  

15 minut temu, Voku napisał:

Jeśli chodzi o Hobby i taką łazienkę to też mają taką. Zamykana kabina.
Chyba Hobby 560 FC - 540 FU

f6b0d3e1426baadb373cfab16802.jpg

Hobby chyba jeszcze lepszy układ łazienki. Zresztą dla mnie pod względem układów i pomysłów Hobby nie ma sobie równych. Nie boja się eksperymentować i kombinować. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

Ale zgadzam się ze np Camper  540qmk mogłoby mieć duża łazienkę choćby w opcji. 

Są modele z łazienkami na tyle w Nomadzie i Beduinie (tu widzę tez wspomniany 540qmk ale już z Alde wiec cenowo to jest kosmos)

Edit

Za Alde w Bedunie Samdinavia jeszcze sie dopłaca...  

Hobby chyba jeszcze lepszy układ łazienki. Zresztą dla mnie pod względem układów i pomysłów Hobby nie ma sobie równych. Nie boja się eksperymentować i kombinować. 

Układ w Buernster Averso 560 TK Harmony Line jest całkiem fajny:

image.thumb.png.196f9d82aa6df48f4e03933d7ce0e721.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

Układ w Buernster Averso 560 TK Harmony Line jest całkiem fajny:

Tak, fajny. O ile dobrze kojarzę to podobny układ był kiedyś w Dethleffs’ie 650 tylko tam poza dużą łazienką, w tym stylu, był taki jakby pokoik dla dzieci ale z samymi łóżkami piętrowymi.

Natomiast ten stolik to porażka. Nie wiem jak ma się przy nim zmieścić 5 osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.