Jump to content
Tomii

Powitania

Recommended Posts

rafajaku

Dzień dobry, chciałbym się przywitać. Od prawie trzech lat myślałem o zakupie przyczepy. Czytałem dużo tutaj na forum, oglądałem YouTube, zbierałem informacje z sieci i w końcu stałem się posiadaczem - wydaje się, że zdrowego, suchego, szczelnego i ładnie pachnącego :-) - Buerstnera Fun 435 Sportive TN z 2000 r. Teraz zabieram się za czyszczenie, naprawianie drobiazgow i planuje wakacje. Mam oczywiście mnóstwo pytań, więc będę korzystał z wiedzy uczestników forum.

Pozdrawiam, Rafał 

drey

Witam wszystkich użytkowników.

Forum obserwuje od dłuższego czasu, natomiast założenie konta zbiegło się z zakupem przyczepy podczas którego bardzo przydał się zakres wiedzy tutaj zdobytej. Z racji ograniczonego budżetu wybór świadomie padł na model który wymaga pewnego nakładu pracy i środków natomiast dotychczasowe doświadczenia plus informacje z forum pozwalają pomału, etapami doprowadzić przyczepę do odpowiedniego stanu... 

Nomysz

Witam wszystkich Forumowiczów :)

Kempingami i swobodnymi podróżami co do czasu i miejsca cieszę się już od dawna, ale dopiero niedawno zdobyłem się na swoją przyczepkę :) Mam nadzieję, że wymiana doświadczeń da wiele dobrego wszystkim na tym forum :D 

Karawaning

Witam wszystkich serdecznie, czas rozpocząć przygodę 🙂

Wooda

Cześć, właśnie kupiłem pierwszą w życiu przyczepę. Jak kompletny idiota, nie znając tematu i nie zaglądając na forum. Zacząłem od budżetu 15000, później było 20000, a skończyłem z LMC Munsterland 520 z 2004 r. za 31000. Zajęło mi to tydzień  15 przyczep, 10 sprzedających i 14 totalnych porażek. Teraz czas by dowiedzieć się wszystkiego czego nie wiem.

Pozdrawiam Marcin

Asik&Mirek

Witamy wszystkich Forumowiczów :)

AWoj
Posted (edited)

Cześć,

Znalazłem ten wątek (pomimo szukania - jak widać słabego) dopiero po napisaniu pierwszego postu, więc częściowo się powtórzę :-)

Po pierwsze witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum, choć obserwuję od jakiegoś czasu, a z samym caravaningiem/kamperowaniem/namiotingiem mam do czynienia od ok. 22 lat (choć raczej kampery i z tego 18 sezonów jako pasażer, 4 jako kierowca - w tym USA :-) )

Jako pasażer miałem przyjemność jeździć Hymerem E (koło 2000 roku, nowa - wypożyczona), później Hymerem B (chyba B644, rocznik coś koło 1988, kupiona już jako "młody nastolatek"), później Niesmann Bischoff Flair (też dokładnej wersji nie pamiętam, ale jedna z większych - bodajże powyżej 8m, rocznik około 2006, wówczas nówka), Concorde Linerem 990 (rocznik około 2009, także od nowości). Po drodze zdarzył się także dwukrotnie namiot z Decathlonu, choć o powierzchni małej kawalerki i koniecznie z zabranym ekspresem ciśnieniowym do kawy (mamy swoje priorytety :-D )

Jako kierowca amerykańskim kamperem 9,5m na Fordzie F350 (modelu nie znam) zrobiłem ok. 10 000 mil przez zachodnie wybrzeże. Ostatnie 3 lata natomiast Pilote G740 - Peljesac w Chorwacji (mój od lat ulubiony spot windsurfingowy). Więc jeśli mogę komuś pomóc na podstawie tych doświadczeń - zapraszam do kontaktu :-)

W związku z różnymi zmianami wyszło na to, że szukamy "na szybko" przyczepy jeszcze na ten sezon (wiem, to wyzwanie :-) ). Temat o tym jak oglądać przyczepy jest tu niezwykle pomocny - wielkie dzięki dla wszystkich zaangażowanych. W związku z tym postanowiłem się zarejestrować na tym forum, dzielić swoją wiedzą oraz (przede wszystkim) korzystać z Waszej :-)

Czego szukamy? Czegoś w stylu Dethleffs C'go 495 z garażem z tyłu. Przyczepa nie musi być duża (ale musi mieć funkcjonalną kuchnię, najlepiej dużą lodówkę, prysznic) i zależy mi na miejscu, w którym na campingu mogę bezpiecznie schować rower (stąd garaż). Maksymalnie 10-letnia, lub nowa (o ile uda nam się znaleźć sztukę dostępną najpóźniej od sierpnia w rozsądnej cenie. Za wszelkie lead'y będę wdzięczny :-)

Mój research na ten temat opisałem tu i jeśli ktoś ma rekomendację - prosiłbym o pisanie w tym wątku, aby nie robić tu off-top :-)

Edited by AWoj (see edit history)

Zosia

Cześć :) wraz z partnerem i dwójką naszych maluchów (9 miesięcy i 3 latek) rozpoczynamy przygodę z kamperowaniem, rzucamy się od razu na głęboką wodę i chyba zdecydowaliśmy się na kamper/autobus ;) będę śledzić i szukać różnych wątków z pewnością, bo póki co,  wiemy, że nic nie wiemy 🤣🤣 

Dorciawawa

Witam Wszystkich :-)

Ludwika

Hej, Witajcie :)

Aro Cristall

Witam wszystkich miłośników Karawaningu ;)

Jestem szczęśliwym posiadaczem przyczepy Cristall 2005r, szerokości do zobaczenia 👊🤟

Wilk530

Witam. Podróżujemy z Rodzinka od kilku lat ,a że właśnie się powiększa  ,znalazł się czas tutaj zawitać. Wcześniej było motorowodniactwo połączone z przyczepą stacjonarnie. Obecnie zwiedzamy aktywnie  kempingi w Polsce oraz południe Europy.

IMG_20220603_104016.jpg

Kraczo

Hej wszystkim !

kupilem swift conqueror z 2000 roku

9CD68E16-F1B1-4CBA-910A-12B813291F08.jpeg

99AE580F-CE03-47C5-B227-DA723A5566DE.jpeg

Invictus1977

Witam wszystkich kempingomaniaków, jestem po zakupie pierwszej przyczepki w życiu, mam nadzieję mimo że przyczepka na swoje latka posłuży rodzinie. Bardzo pomocne były rady zawarte na forum .

Bartass

Witam wszystkich.