Skocz do zawartości

Citroen c5 2.0 140 km jako holownik ( Ktoś Coś)


przemekp

Rekomendowane odpowiedzi

5 Witam. Bardzo proszę o opinie. Mam zamiar zakupić citroena c5 z silnikiem 2.0 140 km. Sedan. Bardzo proszę  o opinie czy Ktoś z Was ciągał coś takim autem. Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny. 

Przyczepę którą posiadam i zamierzam targać za sobą to hobby 1300. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam C4 Grand Picasso. Wiem że inne auto ale jest tam 2.0hdi, 136 koni. Auto mam od 2017 roku, przyczepkę (Hobby o DMC 1000kg) kupiłem w lutym 2020. Daje radę, byłem z nią w Pieninach, nad Bałtykiem, na Roztoczu i na takim dłuższym objazdowym wyjeździe w Austrii i we Włoszech (dużo gór było). Sam samochód bardzo fajny, C5 pewnie też jest super. Możliwe że wg niektórych to za słaby silnik bo czasami czuć przyczepkę na haku ale czy to nie jest normalne? Daleko mi do typu osoby, która kupuje RAMa 5.0 HEMI żeby ciągnąć naszą starą Niewiadówkę ale jak chcesz mieć zapas mocy nawet na dużych pojazdach to szukaj czegoś innego. Ja wygórowanych wymagań nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 C5 to całkiem spore auto i dosyć ciężkie, w wersji 140 kM powinno sprawować się moim zdaniem bardzo dobrze. Hydropneumatyczne zawieszenie da Ci to że bez znaczenia czy przyczepa podpięta czy nie tył na postoju będzie na tej samej wysokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PolariS napisał:

Hydropneumatyczne zawieszenie da Ci to że bez znaczenia czy przyczepa podpięta czy nie tył na postoju będzie na tej samej wysokości. 

Dodatkowo można podnieść auto w awaryjnych sytuacjach, fajne rozwiązanie, kiedyś wjeżdżał ze mną na prom taki C5 z przyczepą i sobie wygodnie podniósł auto aby nie pozahaczać spodem na tych trapach wjazdowych, nie pamiętam jaką miał przyczepę, chyba nie jakąś długą, bo jakoś strasznie tył jej nie siadł przy podniesionym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy szukałem holownika, znalazłem fajnego C4 Grand Picasso 2.0 hdi. Prawie miałem podpisywać umowę, ale sprawdziłem jeszcze maks. DMC przyczepy i okazało się, że mógł ciągnąć tylko 1200 kg! Niestety odpadł, a szkoda. 

Zalecam więc sprawdzenie ile ma na haku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jerrylin napisał:

Gdy szukałem holownika, znalazłem fajnego C4 Grand Picasso 2.0 hdi. Prawie miałem podpisywać umowę, ale sprawdziłem jeszcze maks. DMC przyczepy i okazało się, że mógł ciągnąć tylko 1200 kg! Niestety odpadł, a szkoda. 

Zalecam więc sprawdzenie ile ma na haku. 

Nie było żadnego C4 Granda Picasso z silnikiem 2.0 HDi, który by miał na haku 1200 kg. Tak więc coś nie halo, albo jakiś błąd w papierach.  Który to był rocznik i jaka skrzynia? Wersja 5 czy 7 osobowa?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.